Постанова № 62813046, 16.11.2016, Борзнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
16.11.2016
Номер справи
730/1064/16-а
Номер документу
62813046
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16400, м. Борзна, Чернігівської обл., вул. Незалежності, буд. 4 тел.: 0 (4653) 21-202

Справа №730/1064/16-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" листопада 2016 р. м.Борзна

Суддя Борзнянського районного суду Луговець О.А. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Борзнянському районі Чернігівської області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В :

09 листопада 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Борзнянському районі Чернігівської області, в якому просить визнати неправомірним рішення від 31 жовтня 2016 року про відмову у здійсненні їй перерахунку пенсії, зобов'язати Управління ПФУ в Борзнянському районі, здійснити перерахунок їй пенсії, призначеної відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, чинній на день призначення пенсії та постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 (в редакції, чинній на дату призначення пенсії), з 01 грудня 2015 року без встановлення будь якого строку та обмеженя в часі, у зв`язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013, на підставі довідки відділу Держгеокадастру у Борзнянському районі Чернігівської області від 26.10.2016 року № 8-28-99.4-3360/2-16 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям. Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на положення ст.ст.33, 37, 37-1 ЗУ «Про державну службу», пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865, пункт 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року, №1013, яка набрала чинності з 15.12.2015 року та застосовується з 01.12.2015 року, посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема, додатками постанови Кабінету Міністрів України № 268 підвищуються на 25%. Оскільки на її думку, рішення Управління ПФУ в Борзнянському районі не відповідає чинному законодавству та порушує її конституційне право на пенсійне забезпечення, вона змушена звернутися до суду для відновлення своїх порушених прав.

Ухвалою судді Борзнянського районного суду Чернігівської області від 09 листопада 2016 року відкрито скорочене провадження у справі.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі з доданими документами отримав 10 листопада 2016 року, подавши у встановлений законом строк заперечення проти позову.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності зі ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 з 03.08.2010 року перебуває на обліку в Управлінні ПФУ в Борзнянському районі Чернігівської області та отримує пенсію за віком відповідно Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII в розмірі 87% заробітної плати, має стаж державної служби понад 17 років, останнім її місцем роботи була посада провідного спеціаліста з питань кадрової роботи та державної служби в відділі Держкомзему у Борзнянському районі Чернігівської області (нині відділ Держгеокадастру у Борзнянському районі Чернігівської області).

26 жовтня 2016 року ОСОБА_1 звернулася із заявою до Управління ПФУ в Борзнянському районі про перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям з 01.12.2015 року, надавши довідку про заробітну плату видану відділом Держгеокадастру у Борзнянському районі Чернігівської області від 26.10.2016 року № 8-28-99.4-3360/2-16.

Однак, рішенням Управління ПФУ в Борзнянському районі від 31 жовтня 2016 року їй було відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на те, що з 01.05.2016 року вступив в дію новий Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII. Відповідно до пп.1 п.2 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону, Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII втратив чинність, крім ст. 37, що застосовується для осіб, зазначених в пунктах 10 та 12 цього розділу (щодо призначення пенсій окремим категоріям державних службовці). Проведення перерахунків раніше призначених пенсій Законом не передбачено. Також згідно ст.90 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, з 01.05.2016 року відсутні правові підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців. Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015р. №1013 (набрала чинності 15.12.2015р., застосовується з 01.12.2015р.) виключено п.4 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000р. №865, який визначав умови та порядок перерахунку пенсій державним службовцям. Оскільки, чинним законодавством України скасовано право на перерахунок призначених пенсій державних службовців у зв'язку підвищенням окладів з 01.01.2015 року, а Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок проведення такого перерахунку, підстави для проведення перерахунку призначеної пенсії відсутні.

Отже, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку пенсії державного службовця відповідач посилається на те, що з набранням чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року по іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців, тому з 01.05.2016 року відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

На переконання суду положення нормативно-правових актів, на які посилається відповідач, відмовляючи позивачу в перерахунку пенсії, можуть стосуватися лише тих осіб, яким пенсія призначена з 01.05.2016, тобто після набрання чинності Законом України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10.12.2015. Суд вважає безпідставними доводи Управління ПФУ в Борзнянському районі у рішенні від 31.10.2016 року та в запереченні від 15.11.2016 року про те, що в даному випадку слід застосовувати норми Закону України «Про державну службу» №889-VІІ від 10.12.2015 року з наступних підстав.

Як встановлено вище, позивач вийшла на пенсію державного службовця з 03.08.2010 року, за Законом України «Про державну службу» №3723-ХІІ, і з цього часу вона набула обсяг прав та гарантій щодо пенсійного забезпечення, визначений цим Законом, тобто до набрання чинності Закону України «Про державну службу» №889-VІІ, тому виходячі з Конституційних засад даний закон не може поширюватися на позивача.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 та ч.1 ст. 58 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно з ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Отже, ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ та інші положення нормативно-правових актів, якими регулюється перерахунок пенсій державним службовцям, повинні застосовуватися щодо тих осіб, які вийшли на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ , (в редакції, що була чинна на момент призначення пенсії позивачу), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що була чинною на час призначення пенсії позивачу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з

урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

На виконання Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення від 02.03.2015 №213-VIII, якими фактично скасовується призначення спеціальних пенсій державним службовцям, а також Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10.12.2015, яким змінені положення щодо пенсійного забезпечення державних службовців, Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» й виключено п.4, яким було установлено порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця. В подальшому Постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 11.09.2016 визнано такою, що втратила чинність Постанова №865 від 31.05.2000.

Крім цього Постанова правління Пенсійного фонду України, яка 25.07.2016 зареєстрована Міністерстві юстиції за номером 1020/29150 внесено зміни до Постанови правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1 та виключено положення про затвердження форми довідок про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію

Все вищевикладене свідчить про неврегульованість на даний час порядку перерахунку пенсій державних службовців, що було передбачено ст.37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ для тих осіб, які вийшли на пенсію за цим Законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Будченко проти України» (заява №38677/06) зазначив (п.п.38-40) про те, що відсутність механізму реалізації відповідного законодавчого положення становить втручання у право особи за ст.1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Отже, відсутність на даний час механізму реалізації права на перерахунок пенсії є втручанням у визначений майновий інтерес цього державного службовця за ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 та ч. 1 ст. 58 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони покращують становище особи.

Проаналізувавши положення даних нормативно-правових актів, суд дійшов висновку, що зміни, внесені до законодавства, стосуються лише осіб, яким пенсія призначається на даний час. Крім того, в законі не міститься посилання на конкретні норми законів чи підзаконних нормативно-правових актів щодо пенсійного забезпечення осіб, які скасовуються.

Відповідно до положення ст.37-1 Закону України „Про державну службу умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» та виключено п.4, яким було установлено порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії, що свідчить про неврегульованість питання перерахунку пенсій державних службовців, яке передбачене ст.37-1 Закону України «Про державну службу».

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Вирішуючи позовні вимоги за позовом до суб'єкта владних повноважень, суд виходить із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені Конституцією України, з неможливості скасування та звуження права на пенсійне забезпечення. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобовязань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленого ст. 8 Конституції України.

Отже з наведеного вбачається, що до набрання чинності Закону України «Про державну службу» №889-VІІ позивач мала право на перерахунок на пенсія за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ. З прийняттям Закону України «Про державну службу» №889-VІІ позивача позбавлено можливості у перерахунку пенсії, яку їй призначено значно раніше, що в свою чергу звузило її конституційні права передбачені ст. 22 Конституції України, а тому Закон України

«Про державну службу» №889-VІІ не може поширюватись на осіб яким вже призначено або призначалась пенсія державного службовця.

Отже, норми ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ, діють на сьогодні і вони не змінені, не скасовані в установленному Конституцією України порядку.

Законом від 16.01.2003 № 432-IV «Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ доповнено ст. 37-1 відповідно до якої (в останній редакції) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 (в редакції від 24.04.2014 року) передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV ( 432-15 ) "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" ( 3723-12 ), визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію,- на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Згідно статті 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, право на соціальні виплати є майновим правом, передбаченим статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (рішення у справі «Хонякіна проти Грузії» (Khoniakina v. Georgia), № 17767/08, пункт 72, від 19 червня 2012 року). Бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших, актах,тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу(рішення у справі «Суханов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine), № 68385/10 та 71378/10), від 26 вересня 2014 pоку).

За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine) від 26.09.2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.

Законне сподівання у позивача виникло з моменту призначення їй пенсії державного службовця, а саме 03.08.2010 року, оскільки законодавством, яке діяло до набрання чинності Закону України «Про державну службу» №889-VІІ, передбачалося перерахунок пенсії, позивач мала законне сподівання, що в подальшому зможе здійснювати перерахунок пенсії, щоразу у разі підвищення заробітної плати працюючого державного службовця.

Відповідно до роз'яснень, наведених у Постанові Пленуму Верховного Суду України №9 від 1 листопада 1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в її статті 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції та в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акта прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватися на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй. Суд безпосередньо застосовує Конституцію у разі, коли зі змісту норм Конституції не випливає необхідність додаткової регламентації її положень законом.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблему, пов'язану з реалізацією права на соціальний захист, неприпустимістю обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. У рішеннях Конституційного Суду України зазначалося, що пільги, компенсації, гарантії є видом соціальної допомоги і необхідною складовою конституційного права на достатній життєвий рівень, тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за

статтею 22 Конституції України не допускається (Рішення Конституційного Суду України від 17 березня 2004 року N7-рп/2004, від 1 грудня 2004 року N 20-рп/2004 від 6 липня 1999 року N8-рп/99, від 20 березня 2002 року N5-рп/2002, , від 1 грудня 2004 року N 20-рп/2004).

Згідно довідки, виданої ОСОБА_1 відділом Держгеокадастру у Борзнянському районі від 26.10.2016р. № 8-28-99.4-3360/2-16 про заробітну плату, що подається для перерахунку непрацюючим державним службовцям, заробітна плата на посаді провідного спеціаліста з питань кадрової роботи та державної служби, з 01.12.2015 року становить 3946,18 грн., в т.ч.: посадовий оклад - 1723,00 грн., надбавка за ранг (12) - 60,00 грн., надбавка за вислугу років (25%) - 445,75 грн., надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (50%) - 1114,38 грн., премія (35%) - 603,05 грн.

Згідно ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Враховуючи те, що позивач звернулася до відповідача за перерахунком пенсії 26 жовтня 2016 року, то перерахунок пенсії повинен здійснюватися з листопада 2016 року. Тобто, позивач має право на перерахунок пенсії з 01.11.2016 року, а не з зазначеної ним дати (01.12.2015р.).

Враховуючи все вищевикладене, суд дійшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» з урахуванням підвищень з 01.12.2015 року розміру заробітної плати державним службовцям відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013, згідно з довідкою відділу Держгеокадастру у Борзнянському районі Чернігівської області від 26.10.2016 року № 8-28-99.4-3360/2-16, як таких, що поліпшують становище пенсіонера, а тому відмова відповідача не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи та порушує статтею 1 Першого протоколу Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», а тому є неправомірною, а тому суд вважає за необхідне зобов`язати Управління ПФУ в Борзнянському районі здійснити з 01 листопада 2016 року перерахунок пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» та врахувати підвищення з 01.12.2015 року розміру заробітної плати державним службовцям відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013.

Отже, чинним законодавством не встановлюється ні строковість, ні обмеженість у часі щомісячних пенсійних виплат. З самого визначення понаття "пенсія" випливає, що ці виплати здійснюються на постійній основі, один раз на місяць протягом невизначеного періоду часу. Цей вид виплат не є строковим, а тому не може бути призначений на якийсь строк. В даному випадку визначається лише дата, з якої особа має право на отримання пенсії ( чи її перерахунок).

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що Управління ПФУ в Борзнянському районі не мало правових підстав для відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії у зв`язку із підвищенням розміру заробітної плати працюючого державного службовця. Право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань. Відмова відповідача у здійсненні такого перерахунку пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи, а тому є неправомірною.

Таким чином, позовні вимоги необхідно задовольнити частково та визнати неправомірною відмову відповідача у перерахунку позивачу призначеної пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади за останнім місцем роботи на державній службі та зобов'язати здійснити такий перерахунок з 01 листопада 2016 року.

Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки ОСОБА_1 має 2-у групу інвалідності й згідно з п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнена від сплати судового збору, фактично не понесла цих судових витрат, то судовий збір в сумі 1102,40 грн. з відповідача стягненню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 8, 19, ч.3 ст. 22, ч.1 ст. 58 Конституції України, ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», ст. 42, 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 71, 94, ч.4 ст.122 ,158 - 163, 183-2 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати неправомірним рішення від 31 жовтня 2016 року Управління Пенсійного фонду України в Борзнянському районі Чернігівської області про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Борзнянському районі Чернігівської області провести з 01 листопада 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1, призначеної в розмірі 87% заробітної плати державного службовця відповідної посади за останнім місцем роботи на державній службі, на посаді провідного спеціаліста з питань кадрової роботи та державної служби, з врахуванням довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям №8-28-99.4-3360/2-16 від 26.10.2016 року, виданої відділом Держгеокадастру у Борзнянському районі Чернігівської області.

В задоволенні решти вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Борзнянський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Суддя Борзнянського районного суду О.А.Луговець