КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2016 року 810/2100/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання - Сіренко Ю.П., за участю представника позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фора»
до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «Фора» звернулось до суду з позовом до ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві з вимогами:
- визнати протиправні дії ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві, що полягають в опублікуванні в інтегрованих картках платника податків ТОВ «Фора» інформації з податкової заборгованості в сумі 55149,25 грн.;
- зобов'язати ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві виключити з інтегрованих карток платника податків ТОВ «Фора» інформацію з наявності податкової заборгованості в сумі 55149,25 грн.
У обґрунтування своєї правової позиції вказує, за даними ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві станом на 09.12.2015 в інтегрованих картках платника податків ТОВ «ФОРА» обліковується податкова заборгованість в сумі 55149,25 грн. за штрафними санкціями за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів код бюджетної класифікації 21080900, яка виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0009072305 від 15.10.2008 лист відповідача від 15.12.2015 вих. № 31090/10/26-58-23-01-16.
Вказує, що у листі відповідач зазначає, що підстав для виключення з інтегрованих карток платника вказаної заборгованості у ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС відсутні.
Таке твердження відповідача є необґрунтованим та протиправним.
У судовому засіданні представник позивача підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, направив на адресу суду письмові заперечення в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, за даними ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м.Києві в інтегрованих картках платника податків ТОВ «Фора» обліковується податкова заборгованість у сумі 55 149,25 грн. за штрафними санкціями за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів код бюджетної класифікації 21080900, яка виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0009072305 від 15.10.2008 (відповідно до листа ДПІ від 15.12.2015 вих. № 31090/10/26-58-23- 01-16).
Так, 08.07.2008 за результатами перевірки ТОВ «Фора» щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу складено Акт перевірки № 000989 від 01.07.2008 року (далі - Акт) та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005202305 у розмірі 56649,25 грн.
В подальшому, в ході адміністративного оскарження вказаного рішення № 0005202305 від 08.07.2008, Державною податковою адміністрацією України його скасовано в частині застосування 1500,00 грн. і залишено в силі стосовно застосування штрафної санкції у розмірі 55149,25 грн., і за наслідками чого винесене нове рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009072305 від 15.10.2008, що і стало підставою для відображення податкового боргу у системі інтегрованих карток платника податків.
Судом встановлено, що відповідно Постанови Київського окружного адміністративного суду від 15.01.2009 по справі 2-а-2327/07, що залишена в силі Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.10.2012, позов ТОВ «Фора» задоволено та скасовано рішення ДПІ у Солом'янському районі м.Києва № 0005202305 від 08.07.2008 в повному обсязі.
Крім того, ДПІ У Солом'янському районі м.Києва 20.03.2012 подано позовну заяву про стягнення з ТОВ «ФОРА» податкового боргу 55149,25 грн. за рішенням про застосування штрафних фінансових санкцій № 009072305 від 15.10.2008.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 03.07.2012 позов задоволено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2012 по справі 2а-1581/12/1070 скасовано постанову Київського окружного адміністративного суду від 03.07.2012 та позовну заяву ДПІ у Солом'янському районі м. Києва залишено без розгляду, у зв'язку з порушенням податковим органом строку для звернення до суду з адміністративним позовом про стягнення заборгованості.
Відображення в ІКП сум погашення податкового боргу, а також списання податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску регулюється Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджений Наказом Міністерства Фінансів України № 422 від 07.04.2016 року (далі - Порядок).
Відповідно до частини 2 розділу VI зазначеного Порядку, первинними документами, на підставі яких в ІКП здійснюється погашення (зменшення) суми податкового боргу в т.ч. є рішення суду про вирішення питання по суті (скасування рішення прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання та пені /суми єдиного внеску за результатами судового оскарження).
Законом України «Про інформацію» №2657-ХІІ від 02.10.1992 регулюються відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації. Інформацією відповідно до ст.. 1 вказаного Закону є будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
Основними принципами інформаційних відносин відповідно до ст.2 є гарантованість права на інформацію, відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформації, достовірність і повнота інформації, правомірність одержання, використання, поширення, зберігання і захисту інформації.
Видами інформації визначено в т.ч. і податкову інформацію як сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, урегульовані ПК України.
Згідно п. 61.1 ст. 61 ПК України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів (п.п. 62.1.2 п. 62.2 ст. 62 ПК України).
Відповідно до ст.71 ПК України, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - це комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Згідно з приписами п.п. 72.1.1 п.нкту 72.1 ст.72 ПК України для інформаційно- аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема; від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.
Відповідно ст.74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (пункт 74.1); зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань (пункт 74.2).
Суд вважає, що у ДПІ у Солом'янському районі м.Києва відсутні правові підстави для облікування в інтегрованих картках платника податків ТОВ «Фора» інформації з податкової заборгованості в сумі 55149,25 грн. за штрафними санкціями за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів код бюджетної класифікації 21080900, яка виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №0009072305 від 15.10.2008.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування своїх заперечень.
Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 1378,70 грн. згідно платіжного доручення №3253667 від 02.03.2016.
Понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 1378,00 грн. підлягають стягненню з Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача відповідно до положень статті 94 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 69, 70, 71, 72, 94, 158-163, 167, 2442 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправні дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, що полягають в опублікуванні в інтегрованих картках платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Фора» інформації з податкової заборгованості в сумі 55149,25 грн.
3. Зобов'язати Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві виключити з інтегрованих карток платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Фора» інформацію з наявності податкової заборгованості в сумі 55149,25 грн.
4. Стягнути судовий збір у розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фора» за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 04 листопада 2016 р.