Справа № 307/2091/16-а
Провадження № 2-а/307/39/16
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2016 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого Чопик В.В. при секретарі Олексій Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом малого приватного підприємства «Гранат» до виконкому Тячівської міської ради про визнання протиправним рішення.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до виконкому Тячівської міської ради про визнання протиправним рішення, посилаючись на те, що рішенням виконавчого комітету Тячівської міської ради № 1 від 26.01.2016 року «Про припинення функціонування в м. Тячів закладів громадського харчування за відсутності дозволу на їх експлуатацію» в п. І зобов'язано директора МПП «Гранат» припинити функціонування закладу громадського харчування, розташованого на земельній ділянці між рестораном Україна та адміністративною будівлею філії АТ «Ощадбанк» в м. Тячів до моменту узаконення його діяльності у встановленому законодавством порядку. Стверджує, що вказане рішення є незаконним і підлягає визнанню протиправним і скасуванню з наступних підстав. МПП «Гранат» здійснює свою діяльність на підставі рішення Тячівської міської ради від 20.04.1994 р., згідно якого МПП «Гранат» надано дозвіл на відкриття речового ринку та платної стоянки, на зазначеній земельній ділянці, наданій в постійне землекористування згідно Державного акту від 17.06.1994 року. МПП «Гранат» своєчасно сплачує необхідні податки та обов'язкові платежі, є зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності, використовує земельну ділянку за цільовим призначенням, а тому оспорюване рішення є безпідставним та неправомірним, а відомості зазначені в ньому є надуманими та голослівними. Більше того, при прийнятті оспорюваного рішення, грубо порушено приписи ст. 30 п.п. 1, 2 п. «б» ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 8, 40, 41, 144 Конституції України, зазначеним рішенням порушуються права та законні інтереси МПП «Гранат», як суб'єкта підприємницької діяльності. Більше того, оспорюване рішення, прийнято відповідачем, без належної перевірки, без повідомлення МПП «Гранат» щодо наявності претензій до МПП «Гранат», без отримання відповідних письмових пояснень позивача, без запрошенням й без його участі в засіданні виконкому. Тому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення виконкому Тячівської міської ради №1 від 26.01.2016 року «Про припинення функціонування в місті Тячів закладів громадського харчування за відсутності дозволу на їх експлуатацію».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просять суд їх задовольнити.
Представник відповідача Тячівської міської ради в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив стверджуючи, що оскаржуване рішення відповідає вимогам закону, оскільки позивач немає дозвільних документів на експлуатацію функціонування закладу громадського харчування, що розташований на земельній ділянці між рестораном Україна та адміністративною будівлею філії АТ «Ощадбанк», якою користується ПП.Гранат»..
Подальший розгляд справи продовжено у відсутності представника відповідача, на підставі ст.. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення сторін, свідка ОСОБА_3 та дослідивши обставини справи, суд дійшов наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що рішенням виконавчого комітету Тячівської міської ради № 1 від 26.01.2016 року «Про припинення функціонування в м. Тячів закладів громадського харчування за відсутності дозволу на їх експлуатацію» зобов'язано директора МПП «Гранат» припинити функціонування закладу громадського харчування, розташованого на земельній ділянці між рестораном Україна та адміністративною будівлею філії АТ «Ощадбанк» в м. Тячів до моменту узаконення його діяльності у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до п.п.1,2 п.«б» ст.. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:
1) здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв'язку;
2) здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства;
Згідно до ст. 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів.
А згідно до ст. 71 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає, що відповідачем в даній справі доведено правомірності оскаржуваного рішення.
Так, матеріалами засідання виконкому Тячівської міської ради від 26 січня 2016 року стверджено, що позивач листом за №02-25/25 від 15.01.2016 року про засідання виконкому, на порядок денний якого було винесено питання про заклад громадського харчування, який функціонує на земельній ділянці використовуваній МПП «Гранат», повідомлявся, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу та квитанцією від 15.01.2016 року.
Цими ж матеріалами, зокрема листами в.о.головного державного санітарного лікаря Тячівського району Є.М. Шелевер та начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Закарпатській області В.Й.Коблик, стверджено, що дозвільні та реєстраційні документи на підставі яких здійснюється підприємницька діяльність в кафе, що в м. Тячів по вул.. Голоші , б\н, а саме на території ринку «Гранат», відсутні.
Разом з цим судом встановлено, що згідно рішення Тячівської міської ради від 20.04.1994 р. МПП «Гранат» надано дозвіл на відкриття речового ринку та платної стоянки, на зазначеній земельній ділянці, наданій в постійне землекористування згідно Державного акту від 17.06.1994 року.
Однак цим рішенням не надано МПП «Гранат» дозволу на експлуатацію функціонування закладу громадського харчування на зазначеній земельній ділянці.
Свідок ОСОБА_3 в судовому пояснив, що МПП «Гранат» взагалі не має ніяких дозвільних документів на експлуатацію функціонування закладу громадського харчування, що розташований на земельній ділянці між рестораном Україна та адміністративною будівлею філії АТ «Ощадбанк», якою користується МПП.Гранат».
На вимогу суду представник позивача відмовся надати для огляду в судовому засіданні дозвільні документи на експлуатацію функціонування закладу громадського харчування, що розташований на земельній ділянці між рестораном Україна та адміністративною будівлею філії АТ «Ощадбанк», якою користується ПП.Гранат».
Отже, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що в задоволенні позову малого приватного підприємства «Гранат» до виконкому Тячівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконкому Тячівської міської ради №1 від 26.01.2016 року «Про припинення функціонування в місті Тячів закладів громадського харчування за відсутності дозволу на їх експлуатацію» слід відмовити.
Судові витрати покласти на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 18, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, п.п.1,2 п.«б» ст.. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову малого приватного підприємства «Гранат» до виконкому Тячівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконкому Тячівської міської ради №1 від 26.01.2016 року «Про припинення функціонування в місті Тячів закладів громадського харчування за відсутності дозволу на їх експлуатацію»- відмовити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: В.В. Чопик