10.04.2013
Справа №1кс/235/104/13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2013 года Слідчий суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Пелеп Ю.К.
за участю секретаря Григор`євої С.В.
прокурора Ковальова С.В.
сторони кримінального провадження ОСОБА_1,
розглянувши в порядку ч.1 ст.107 КПК України подання слідчого СВ Красноармійської ОДПІ Донецької області ОСОБА_1, погоджене з прокурором, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, за матеріалами кримінального провадження, внесеного 01.04.2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013050670000021, за ст.212 ч.3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
03.04.2013 року до слідчого судді Красноармійського міськрайонного суду Донецької області надійшло подання слідчого СВ Красноармійської ОДПІ Донецької області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Красноармійської міжрайонної прокуратури, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії Красноармійської районної державної адміністрації Донецької області за адресою: м.Красноармійськ, площа Шибанкова, 11 Донецької області, та Красноармійської центральної районної лікарні за адресою: м.Красноармійськ, вул.Руднєва, 73 Донецької області.
В судовому засіданні встановлено, що для Красноармійської центральної районної лікарні згідно до видаткової накладної №МG1/-00769 від 25.10.2012 року був поставлений томограф компютерний TSX-032A за ціною 6848300 гривень. Однак до теперішнього часу томограф у лікарні фактично не встановлено. У тому числі станом на 28.02.2013 року не встановлені - комплекс рентгенівський діагностичний Медикс та апарат рентгенографічний цифровий Аспект, які були поставлені відповідно до накладних у 2012 році.
Під час проведення заходів встановлено, що ТОВ Медгарант в особі директора ОСОБА_2 та підприємство-нерезидент PODOSKER ENTERPRISES LIMITED в особі директора ОСОБА_3 уклали контракт від 10.08.2012 року №0112 PEL MED на постачання медичного обладнання, товар постачається в упаковці.
Згідно наданих митними органами даних, встановлено, що постачання здійснювалося з теріторії Німеччини, а саме ICS Logistik (Deutschland) GmbH Lindenallee 8. 39179 Barleben. Згідно до листа представництва TOSHIBA MEDICAL SISTEMS B.V. в Україні ексклюзивне право на поставку обладнання на територію України має компанія UMG Limited, 22 Northumberland Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland, Reg №462448, Director Joseph Cavanaugh. Таким чином PODOSKER ENTERPRISES LIMITED не є виробником імпортованої продукції та представником виробника.
У 2012 році ТОВ Медгарант на виконання умов контракту отримало томографи компютерні TSX-032A, виробник TOSHIBA MEDICAL SISTEMS CORPORATION на суму 618000 EUR у кількості 2 томографів (загальна сума 1236000 EUR), що підтверджується вантажно-митними деклараціями. Товар приходить в упаковці. Митна вартість 6381070 гривень за один томограф. Але відповідно митних документів місце прибуття: (власник) ТОВ Атланта, м.Київ, Столичне шосе, 100, дата завершення переміщення 25.10.2012 року.
Згідно відповіді Реєстрового центру Державного регістру ДІВ (джерел іонізуючого випромінювання) відомості щодо реєстрації даного медичного обладнання на адресу центру не надходили. Відповідно інформації Південно-Східної державної інспекції з ядерного та радіаційного безпеки в наявних ліцензіях Красноармійської та Димитровської лікарень відсутнє право на провадження діяльності з використанням медичного обладнання, яке було поставлено ТОВ Медгарант.
Зібрана інформація свідчить про можливість того, що ТОВ Медгарант, отримуючи медичне обладнання за завищеною вартістю, занижує податкові зобовязання з податку на прибуток. Контракти, укладені з ТОВ Медгарант з фірмою PODOSKER ENTERPRISES LIMITED, викликають сумніви в частині, що стосується цінових показників продукції та фактичної поставки.
Проведеними заходами щодо виявлення постачальників медичного обладнання на адресу ТОВ Медгарант встановлено, що зазначене підприємство на протязі 2012 року формує податковий кредит від підприємств, які мають ознаки фіктивності та транзитності.
Тому, виходячи з вищевикладеного, не підтверджується правильність обчислення та своєчасність сплати до державного бюджету податку на додану вартість в сумі 2014 807,50 гривень та податку на прибуток в сумі 114183 гривень під час здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ Медгарант за період 2012-2013 років.
Крім того встановлено, що відповідно до листів Красноармійської центральної районної лікарні №01/11-806 від 29.03.2012 року та Димитрівської центральної міської лікарні №558 від 26.03.2012 року, лікувально-профілактичні заклади просили вирішити питання щодо надання допомоги в придбанні медичного обладнання. При цьому, ЛПЗ гарантували установку і своєчасне впровадження обладнання в експлуатацію.
Відповідно до ч.2 ст.97 Бюджетного кодексу України та п.5 Порядку та умов надання у 2012 році субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою КМУ №372 від 09.04.2012 року, перелік медичного обладнання для закладів охорони здоровя та обсяги закупівель за рахунок субвенції визначаються розпорядниками субвенції з урахуванням проведеної інвентаризації. Медичне обладнання включається до зазначених переліків за наявності у відповідному закладі охорони здоровя приміщення, придатного для його встановлення і використання, та місцевому бюджеті бюджетних призначень на встановлення такого обладнання та оплату послуг з його обслуговування і утримання.
Однак встановлено, що на момент звернення Красноармійської ЦРЛ з проханням придбання томографа (29.03.2012 року), а так само на момент придбання даного томографа (видаткова накладна від 25.10.2012 року), приміщення для його встановлення, а так фахівці для роботи на даному обладнанні відсутні.
У зв'язку з тим, що томограф комп'ютерний так і не встановлено у 2012 році та він знаходився на зберіганні у ТОВ Медгарант за договором відповідального зберігання №58 від 24.10.2012 року, закупівля томографу комп'ютерного TSX-032A - 1 шт. TOSHIBA MEDICAL SYSTEMS CORPORATION здійснена в порушення вимог ч.2 ст.97 Бюджетного Кодексу України та п.5 Порядку та умов надання у 2012 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров'я, затвердженого постановою КМУ №372 від 09.04.2012 року, в звязку з чим державному бюджету було завдано матеріальної шкоди на суму 6848300,00 гривень.
За даним фактом 01.04.2013 року розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 ч.3 КК України, тобто розслідування щодо тяжкого злочину.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, з метою повного, всебічного і об'єктивного дослідження обставин у кримінальному провадженні, здобуття та закріплення доказів, визначення розміру шкоди, спричиненої службовими особами, виникла необхідність у дослідженні фактів, які потребують спеціальних знань у галузі економіки та бухгалтерського обліку, а тому слідчий просить надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії в Красноармійській районній державній адміністрації Донецької області, код ЄДРПОУ 21961790, юридична адреса: м.Красноармійськ, площа Шибанкова, 11 Донецької області, і Красноармійській центральній районній лікарні, код ЄДРПОУ 01990884, юридична адреса: м.Красноармійськ, вул.Руднєва, 73 Донецької області.
Проведення ревізії доручити спеціалістам Державної фінансової інспекції в Донецькій області. Позапланову виїзну ревізію розпочати з 08.04.2013 року до 23.04.2013 року та провести на протязі 15 робочих днів.
Встановити завдання ревізорам:
- законність проведення Красноармійською районною державною адміністрацією тендерних закупівель медичного обладнання для Красноармійської центральної районної лікарні відповідно до договору №25 від 31.07.2012 року з ТОВ Медгарант;
- проведення інвентаризації та встановлення переліку медичного обладнання необхідного для Красноармійської ЦРЛ з боку розпорядника субвенції та включення обладнання до зазначеного переліку за наявності у відповідному закладі охорони здоровя приміщення, придатного для його встановлення і використання, та місцевому бюджеті бюджетних призначень на встановлення такого обладнання та оплату послуг з його обслуговування і утримання;
- встановити, який об`єм обладнання (їх перелік і найменування) повинен був поставити постачальник ТОВ Медгарант,
- встановити, який об`єм обладнання (їх перелік і найменування) поставлено постачальником ТОВ Медгарант, їх вартість,
- встановити, яка сума коштів була фактично перерахована замовником постачальнику за постачання медичного обладнання згідно вказаного договору;
- порядок та законність перерахування коштів за медичне обладнання, у тому числі, яке фактично не поставлено та не введено в експлуатацію,
- наявність висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, технічних паспортів, сертифікатів відповідності, гарантійного обслуговування, санітарних паспортів СЕС;
- відповідність обладнання медико-технічним вимогам, у тому числі санітарним правилам забезпечення радіаційної безпеки України та вимогам влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенівських процедур.
Згідно ч.6 ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Частини 5, 7, 13 ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні передбачають вичерпний перелік підстав проведення позапланової виїзної ревізії.
Згідно ч.8 ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до ч.ч.5, 7 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості.
Слідчий в своєму поданні не обґрунтував підстави проведення позапланової виїзної ревізії, які відповідно до ч.ч.5, 7, 13 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, і такі підстави по даному кримінальному провадженню відсутні, а тому подання слідчого про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити слідчому СВ Красноармійської ОДПІ Донецької області ОСОБА_1 в задоволенні подання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії Красноармійської районної державної адміністрації Донецької області за адресою: м.Красноармійськ, площа Шибанкова, 11 Донецької області, та Красноармійської центральної районної лікарні за адресою: м.Красноармійськ, вул.Руднєва, 73 Донецької області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ю.К.Пелеп