Постанова № 62795924, 14.11.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2016
Номер справи
803/1438/16
Номер документу
62795924
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2016 року Справа № 803/1438/16

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

за участю представника позивача Єгорова В.П.,

представника відповідача Луцької ОДПІ Михалко Н.О.,

представника відповідача ГУ ДКС у Волинській області Петрунів Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс СВ» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс СВ» (далі - ТзОВ «Ресурс СВ») звернулося в суд з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ), Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (далі - ГУ ДКС у Волинській області) про визнання протиправною бездіяльності Луцької ОДПІ щодо не підготування та неподання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновків із зазначенням сум надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, що підлягає поверненню ТзОВ «Ресурс СВ» з бюджету в сумі 122 885,33 грн., зобов'язання Луцької ОДПІ підготувати висновок на повернення ТзОВ Ресурс СВ» надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн. та стягнення з Державного бюджету України на користь позивача коштів надміру сплачене грошове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що актом про результати позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Ресурс СВ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого зовнішньоекономічного законодавства за період з 28.12.2009 року по 31.08.2013 року №788/22.1/36892373 від 20.09.2013 року встановлено завищення доходів підприємства, внаслідок чого надмірно сплачено податок на прибуток приватних підприємств та податок на додану вартість.

Податковим повідомленням-рішенням №0009072204 від 04.10.2013 року Луцька ОДПІ зменшила суму грошового зобов'язання зі сплати податку на прибуток приватних підприємств ТзОВ «Ресурс СВ» за період, що перевірявся, на 131 513 грн.

Згідно Акта звірки №383-20 від 28.01.2016 року за ТзОВ «Ресурс СВ» значиться позитивне сальдо розрахунків із бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн.

19 липня 2016 року ТзОВ «Ресурс СВ» звернулося до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області із письмовою заявою про повернення переплати з податку на прибуток в сумі 122 885,33 грн. на розрахунковий рахунок підприємства в банку.

Переконані, що Луцька ОДПІ не виконує покладені на неї обов'язки, не готує висновків на повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, не подає їх відповідному органу казначейства чим порушує права та законні інтереси ТзОВ «Ресурс СВ», що унеможливлює позивачем сплату заборгованості із заробітної плати.

ГУ ДКС у Волинській області не повертає ТзОВ «Ресурс СВ» надміру сплачену суму грошових зобов'язань в сумі 122 885,33 грн. з Державного бюджету.

Тому просять суд визнати протиправною бездіяльність Луцької ОДПІ щодо не підготування та неподання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновків із зазначенням сум надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, що підлягає поверненню ТзОВ «Ресурс СВ» з бюджету в сумі 122 885,33 грн., зобов'язати ЛуцькуОДПІ підготувати висновок на повернення ТзОВ Ресурс СВ» надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн. та стягнути з Державного бюджету України на користь позивача коштів надміру сплачене грошове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача Луцької ОДПІ у письмових запереченнях позовні вимоги не визнала, просила в їх задоволенні відмовити повністю. Зазначила, що переплата по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн. може бути зарахована лише в рахунок погашення податкових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств, зарахування в інші платежі чинним законодавством не передбачено. Також вказала, що платник податків має право на повернення коштів протягом 1095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми.

Представник відповідача ГУ ДКС у Волинській області у письмових запереченнях позовні вимоги не визнала, просила в їх задоволенні відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов до задоволення не підлягає, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що актом про результати позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Ресурс СВ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого зовнішньоекономічного законодавства за період з 28.12.2009 року по 31.08.2013 року №788/22.1/36892373 від 20.09.2013 року встановлено завищення доходів підприємства, внаслідок чого надмірно сплачено податок на прибуток приватних підприємств та податок на додану вартість.

Податковим повідомленням-рішенням №0009072204 від 04.10.2013 року Луцька ОДПІ зменшила суму грошового зобов'язання зі сплати податку на прибуток приватних підприємств ТзОВ «Ресурс СВ» за період, що перевірявся, на 131 513 грн.

Згідно акта звірки №383-20 від 28.01.2016 року за ТзОВ «Ресурс СВ» значиться позитивне сальдо розрахунків із бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн.

19.07.2016 року ТзОВ «Ресурс СВ» звернулося до Луцької ОДПІ із письмовою заявою про повернення переплати з податку на прибуток в сумі 122 885,33 грн. на розрахунковий рахунок підприємства в банку.

18.08.2016 року ТзОВ «Ресурс СВ» повторно звернулося до Луцької ОДПІ із письмовою заявою про повернення переплати з податку на прибуток в сумі 122 885,33 грн. на розрахунковий рахунок підприємства в банку.

Згідно Листа Луцької ОДПІ від 22.08.2016 року №11722/10/03-18-12-03, вбачається, що станом на 22.08.2016 року за ТзОВ «Ресурс СВ» в органах ДФС обліковується переплата в сумі 122 885,33 грн., зазначена переплата може бути зарахована лише в рахунок погашення податкових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств, зарахування в інші платежі чинним законодавством не передбачено.

30.08.2016 року ТзОВ «Ресурс СВ» звернулося до Луцької ОДПІ із письмовою заявою про проведення спільної звірки розрахунків по податкам, зборам, обов'язковим платежам, пені та штрафам станом на 30.08.2016 року.

Згідно Листа Луцької ОДПІ від 12.09.2016 року №12991/10/03-18-07-02-19, станом на 12.09.2016 року за ТзОВ «Ресурс СВ» в органах ДФС обліковується переплата в сумі 158 735,34 грн. в тому числі:

- податку на додану вартість - 35 664,29 грн.;

- податку на прибуток приватних підприємств - 122 885,33 грн.;

- переплата в сумі 186,32 грн. по Єдиному соціальному внеску.

Податковий борг у ТзОВ «Ресурс СВ» відсутній.

Крім того, 30.11.2015 року Луцькою ОДПІ було повернуто частину коштів з переплати по платежу податок на прибуток приватних підприємств в сумі 10 000 грн. на розрахунковий рахунок ТзОВ «Ресурс СВ» у банку згідно заяви підприємства.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до таких висновків.

Спірні правовідносини сторін стосуються права позивача на повернення надміру сплачених грошових зобов'язань.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платника податків та зборів, їх права та обов'язки, компенсацію контролюючих органів, повноваження і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Згідно з підпунктом 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

За приписами пункту 102.5 статті 102 Податкового кодексу України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

Алгоритм дій державних органів та їх взаємовідносини в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань регламентовано статтею 43 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до статті 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Аналогічні положення містяться і в Наказі Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 "Про затвердження Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань".

Так пункт 5 Наказу встановлює, що «Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення».

У заяві платник вказує суму і вид помилково та/або надміру сплаченого платежу та визначає напрям(и) перерахування коштів, що повертаються (пункт 6 Наказу 1146).

Згідно пункту 7 Наказу від 15.12.2015 року № 1146, після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.

Пунктом 8 Наказу встановлено, що у разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує:

висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

два примірники реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку;

три примірники реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.

За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.

За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган ДФС у строк не пізніше ніж за дев'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу.

Відповідний місцевий фінансовий орган протягом двох робочих днів погоджує отримані висновки шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, скріпленим гербовою печаткою, і не пізніше наступного робочого дня після погодження повертає їх згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу ДФС.

Як встановлено судом актом про результати позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Ресурс СВ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого зовнішньоекономічного законодавства за період з 28.12.2009 року по 31.08.2013 року №788/22.1/36892373 від 20.09.2013 року встановлено завищення доходів підприємства, внаслідок чого надмірно сплачено податок на прибуток приватних підприємств та податок на додану вартість.

Податковим повідомленням-рішенням №0009072204 від 04.10.2013 року Луцька ОДПІ зменшила суму грошового зобов'язання зі сплати податку на прибуток приватних підприємств ТзОВ «Ресурс СВ» за період, що перевірявся, на 131 513 грн.

На вимогу суду представником відповідача здійснено розрахунок (із датою сплати коштів) витрат ТзОВ «Ресурс СВ» згідно поданих декларацій з податку на прибуток, яке виявлено під час проведення позапланової виїзної документальної перевірки за період з 28.12.2009 року по 31.08.2013 року (далі - розрахунок).

З оглянутого судом розрахунку (а.с. 80) вбачається, що:

по декларації за 3 квартал 2010 року (сума декларації 961 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 19.11.2010 року сплачено до бюджету 1 601 грн.;

по декларації за 4 квартал 2010 року (сума декларації - 43 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 17.02.2011 року сплачено до бюджету 1 634 грн.;

по декларації за 1 квартал 2011 року (сума декларації 2 511 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 20.05.2011 року сплачено до бюджету 2 511 грн.;

по декларації за 2 квартал 2011 року (сума декларації 7 954 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 19.08.2011 року сплачено до бюджету 7 954 грн.;

по декларації за 3 квартал 2011 року (сума декларації 9 483 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 16.11.2011 року сплачено до бюджету 9 483 грн.;

по декларації за 4 квартал 2011 року (сума декларації 67 516 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 16.02.2016 року сплачено до бюджету 67 516 грн.;

по декларації за 1 квартал 2012 року (сума декларації 7 372 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 15.05.2012 року сплачено до бюджету 7 372 грн.;

по декларації за 2 квартал 2012 року (сума декларації 15 262 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 17.08.2012 року сплачено до бюджету 15 262 грн.;

по декларації за 3 квартал 2012 року (сума декларації 20 497 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 22.11.2012 року сплачено до бюджету 20 497 грн.;

по декларації за 4 квартал 2012 року (сума декларації 110 грн.) ТзОВ «Ресурс СВ» 19.02.2013 року сплачено до бюджету 0 грн.

Отже, з дня кожної сплати протягом 2010-2012 років, підприємство отримало право на повернення надміру сплачених грошових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств.

Згідно акта звірки №383-20 від 28.01.2016 року за ТзОВ «Ресурс СВ» значиться позитивне сальдо розрахунків із бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн.

Крім того, листом Луцької ОДПІ від 12.09.2016 року №12991/10/03-18-07-02-19, підтверджується, що станом на 12.09.2016 року за ТзОВ «Ресурс СВ» в органах ДФС обліковується переплата в сумі 158 735,34 грн. в тому числі: по податку на прибуток приватних підприємств - 122 885,33 грн.

Як встановлено судом, підтверджується матеріалами справи та поясненнями представників сторін в судовому засіданні 19.07.2016 року та 18.08.2016 року ТзОВ «Ресурс СВ» зверталося до Луцької ОДПІ із письмовими заявами про повернення переплати з податку на прибуток в сумі 122 885,33 грн. на розрахунковий рахунок підприємства в банку, проте дані заяви залишилися без задоволення та вказана сума переплат не була повернута позивачеві.

Особливу увагу слід звернути на те, що відповідно до п. 102.5 ст. 102 Податкового кодексу України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

Граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків: перебував за межами України; перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден; перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду; мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально; був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом (п.102.6 ст.102 ПК України).

За таких обставин, передплата податку виникає з моменту фактичної сплати суми коштів до відповідного бюджету.

Таким чином, платник податків має право на повернення надміру сплачених грошових коштів у випадку подання ним заяви про таке повернення з урахуванням дотримання строків, встановлених п.102.5 ст.102 ПК України, які слід відраховувати з моменту фактичної сплати платником податків суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету.

Аналогічної позиції також дотримується Вищий адміністративний суд України, який у своїй ухвалі від 13.10.2014 року у справі №К/9991/76937/12 зазначив, що строки давності потрібно відраховувати з моменту виникнення факту сплати надмірної суми коштів до відповідно бюджету до моменту подання платником податків заяви про повернення надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток.

Враховуючи викладене, останнім роком для подання заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, враховуючи останню сплату 22.11.2012 року, є 2015 рік, натомість підприємство подало такі заяви 19.07.2016 року та 18.08.2016 року, пропустивши цей термін, а суд не встановив обставин перелічених в п.102.6 ст.102 ПК України.

Таким чином, заяви про повернення коштів подано позивачем контролюючому органу 19.07.2016 року та 18.08.2016 року, подані з пропуском трирічного строку, для подання таких заяв та для виникнення обов'язку контролюючого органу повернути відповідні кошти.

Крім того, як підтверджено матеріалами справи, 30.11.2015 року Луцькою ОДПІ було повернуто частину коштів з переплати по платежу податок на прибуток приватних підприємств в сумі 10 000 грн. на розрахунковий рахунок ТзОВ «Ресурс СВ» у банку згідно заяви підприємства, яка була подана підприємством у встановлені п.102.5 ст.102 ПК України строки, що підтверджується оглянутою судом випискою з ПАТ КБ «Приватбанк» по ТзОВ Ресурс СВ» за період з 01.11.2015 року по 01.12.2015 року.

Відтак, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Луцької ОДПІ щодо не підготування та неподання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновків із зазначенням сум надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, що підлягає поверненню ТзОВ «Ресурс СВ» з бюджету в сумі 122 885,33 грн., зобов'язання Луцької ОДПІ підготувати висновок на повернення ТзОВ Ресурс СВ» надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн. та стягнення з Державного бюджету України на користь позивача коштів надміру сплачене грошове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 122 885,33 грн. позивачу слід відмовити.

Серед критеріїв оцінювання судом рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, є принцип законності, що закріплений у ч.2 ст.19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, усі рішення та дії суб'єкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.

Судом також приймається до уваги, що відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Крім того, відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про безпідставність позовних вимог та відмову в задоволенні позову.

Керуючись статтями 2, 11, 17, 71, 81, 158, 160, 162, 163, 181, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс СВ» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде виготовлена в повному обсязі 19 листопада 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич