Справа№ 583/2788/16-а
2-а/583/120/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2016 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Ярошенко Т.О.
при секретарі Безрядіній О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Охтирської міської ради Сумської області про визнання незаконним рішення Охтирської міської ради від 29.03.2016 року № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» ,
ВСТАНОВИВ:
06 вересня 2016 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, свої вимоги мотивує тим, що 26.02.2013 року він призначений на посаду начальника управління економіки та інвестиційної політики Охтирської міської ради згідно розпорядження міського голови від 26.02.2013 року № 33-р., 21.03.2014 року мобілізований до особового складу військової частини. З лютого 2015 року і до цього часу проходить військову службу за контрактом. 29.03.2016 року на десятій сесії Охтирської міської ради сьомого скликання прийнято рішення № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» відповідно до якого ліквідовано управління економіки та інвестиційної політики Охтирської міської ради. Позивач вважає, що вказане рішення прийнято з порушенням вимог чинного законодавства України та регламенту роботи Охтирської міської ради, з порушенням його прав, а тому має бути визнане незаконним.
Зазначив, що скликання десятої сесії сьомого скликання Охтирської міської ради відбулося з порушенням норм чинного законодавства та Регламенту роботи Охтирської міської ради, оскільки, розпорядження міського голови не було доведено до відома депутатів і населення за 10 днів до сесії, проект рішення Охтирської міської ради «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» не був оприлюднений за 20 робочих днів до дати його розгляду (до 26.02.2016 року), голосування на десятій сесії Охтирської міської ради, в тому числі і по рішенню № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» відбулося в спосіб, інший ніж передбачено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом роботи Охтирської міської ради за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування.
Також зазначив, що рішення Охтирської міської ради № 218-МР «Про внесення змін до регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання» є актом органу місцевого самоврядування нормативно-правового характеру, тому набирає чинності з моменту його офіційного оприлюднення, а не з моменту підписання міським головою. Відповідно до листа міського голови від 11.05.2016 року за № 01-13/1307 дане рішення міської ради оприлюднене разом з іншими рішеннями на офіційному сайті Охтирської міської ради в рубриці «Документи» у розділі «Рішення сесій міської ради» 01.04.2016 року о 16 год.20 хв. Проект даного рішення міської ради «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» попередньо не розглядався виконавчим комітетом, вказане рішення не пройшло обов'язкової реєстрації . Тому позивач вважає, що відповідач приймаючи спірне рішення, діяв не у спосіб передбачений чинним законодавством України.
30.05.2016 року міським головою ОСОБА_2 прийнято розпорядження № 64-К «Про звільнення працівників Охтирської міської ради у зв'язку з ліквідацією виконавчих органів», посилаючись на оскаржуване рішення. 31.05.2016 року позивача повідомлено про звільнення із займаної посади відповідно до вищевказаного розпорядження. Постановою Охтирського міськрайонного суду від 03.08.2016 року ОСОБА_1 поновлено на роботі та скасовано розпорядження міського голови № 64-К «Про звільнення працівників Охтирської міської ради у зв'язку з ліквідацією виконавчих органів» в частині звільнення ОСОБА_1 з посади начальника управління економіки та інвестиційної політики. Тому вважає, що порушуються його права. Просить визнати незаконним рішення Охтирської міської ради від 29.03.2016 року № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради».
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та пояснив, що 29.03.2016 року на десятій сесії Охтирської міської ради сьомого скликання прийнято рішення № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» з порушенням вимог чинного законодавства України та регламенту роботи Охтирської міської ради, з порушенням його прав, тому просив визнати незаконним вказане рішення.
Представник позивача ОСОБА_3 позов підтримав та пояснив, що скликання десятої сесії сьомого скликання Охтирської міської ради відбулося з порушенням норм чинного законодавства та Регламенту роботи Охтирської міської ради, так як розпорядження міського голови не було доведено до відома депутатів і населення за десять робочих днів до сесії, проект рішення Охтирської міської ради «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» не був оприлюднений за 20 робочих днів до дати його розгляду, голосування відбулося в інший, не передбачений Законом та Регламентом Охтирської міської ради спосіб, оскаржуване рішення не пройшло обов'язкової реєстрації, що свідчить про порушення відповідачем норм чинного законодавства та Регламенту роботи Охтирської міської ради. Крім того, на його думку, порушуються права позивача, так як за судовим рішенням ОСОБА_1 поновлений на роботі на посаді начальника управління економіки та інвестиційної політики Охтирської міської ради, але у зв»язку з прийняттям оскаржуваного рішення вказане управління ліквідоване. Вважає, що відповідач при прийнятті рішення діяв не у спосіб передбачений чинним законодавством України, тому просив визнати незаконним рішення Охтирської міської ради від 29.03.2016 року № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради».
Представник Охтирської міської ради Сумської області Божко Л.В. в судовому засіданні заперечувала проти позову та пояснила, що відповідно до ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до ст.17 Регламенту роботи Охтирської міської ради міським головою 15.03.2016 року видане розпорядження №65-р про скликання 29.03.2016 року о 09 годині в приміщенні Охтирської міської ради десятої сесії міської ради VІІ скликання, затверджено порядок денний десятої сесії міської ради VІІ скликання. Дане розпорядження зареєстроване у «Журналі реєстрації розпоряджень», оприлюднене на офіційному сайті Охтирської міської ради за 10 днів. Оскаржуваний проект рішення міської ради завчасно оприлюднений у термін передбачений ч.3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на офіційному сайті Охтирської міської ради у розділі «Документи/нормативно-правова база/проекти рішень міської ради», який в подальшому було видалено з колонки «Проекти рішень міської ради» сайту Охтирської міської ради,так як було прийнято рішення з цього питання по суті. Рішення Охтирської міської ради «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради » розміщено в розділі «Документи/рішення сесії міської ради/рішення 10 сесії міської ради ід 29.03.2016 року». Тобто, оскаржуваний проект рішення був оприлюднений на офіційному сайті Охтирської міської ради в розділі проекти рішень міської ради в строки передбачені законодавством, а саме за 20 робочих днів до дати розгляду питання, ще перед першим розглядом даного проекту на сесії міської ради 22.02.2016 року і знаходився в розділі проекти рішень міської ради до 29.03.2016 року. Проект рішення «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» розроблений на підставі ст.110 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами; п.5 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає затвердження за пропозицією міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання; п.6 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає повноваження міського голови щодо внесення на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України; ст.54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає, що міська рада в межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів міської ради. Відповідно до ч.1, ч.2 та ч.3 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради і враховується його голос. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених п.п.4,16 ст.26, п.п. 1, 29, 31 ст.43 та ст.ст. 55,56 вищевказаного закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради. На пленарному засіданні десятої сесії Охтирської міської ради VІІ скликання 29.03.2016 року, на якому був присутній і позивач, першим питанням порядку денного розглянуто проект рішення «Про внесення змін до Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання». У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань запропоновано внести зміни до ст. 34 Регламенту роботи Охтирської міської ради VІІ скликання та викласти її в новій редакції, а саме, «Стаття 34. Види та способи голосування: Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, прямо передбачених пунктами 4 і 16 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у яких рішення приймаються таємним голосуванням. Відкрите поіменне голосування здійснюється за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування з фіксацією результатів, у тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного депутата; у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою системи електронного голосування або у разі прийняття процедурного рішення Радою про незастосування при голосуванні цієї системи - шляхом оголошення позиції депутата: в ході голосування головуючий оголошує в алфавітному порядку прізвище депутатів. Депутат прізвище якого оголошено, заявляє про свою позицію «за», «проти», «утримався», результати поіменного голосування фіксуються. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню, а також наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради. Таємне голосування здійснюється шляхом подачі бюлетенів без ідентифікації депутата, що заповнивнив бюлетень, в порядку встановленому Регламентом. Рішення з процедурних питань (зміна черговості розгляду питань, надання слова особі, яка не є депутатом, продовження часу виступу) приймається більшістю від присутніх на пленарному засіданні сесії депутатів.» Відповідно до протоколу пленарного засідання десятої сесії Охтирської міської ради VІІ скликання від 29.03.2016 року за пропозицією ОСОБА_1 внесено зміни до п.2 даного проекту рішення та викладено в наступній редакції «Рішення набирає чинності з моменту підписання його міським головою». Відповідно до ст.37 Регламенту Охтирської міської ради VІІ скликання рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення шляхом публікації в одному з місцевих друкованих видань, якщо радою не встановлено інший строк введення цих рішень в дію, інші рішення, як правило, з моменту їх прийняття. Повідомлення про прийняття радою рішень нормативно-правового характеру та їх тексти розміщуються на офіційному сайті Охтирської міської ради. Прийняте рішення міської ради VІІ скликання від 29.03.2016 року «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» зареєстроване в журналі рішень міської ради VІІ скликання та присвоєно № 236-МР. Поіменне голосування вступило в дію з моменту підписання рішення «Про внесення змін до Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання» і подальше голосування за проекти рішень міської ради відбувалося шляхом поіменного голосування за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування. Рішення міської ради «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» прийнято у спосіб передбачений Регламентом роботи Охтирської міської ради VІІ скликання. Процедура прийняття рішення не порушувалася, права позивача, в тому числі на участь в обговоренні проектів рішень не порушувалися. Вважає, що доводи позивача є необгрунтованими, безпідставними, що не підтверджуються належними і допустимими доказами, а тому просила в задоволенні позовних вимог відмовити.
Суд, проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.92 ч.1 п.15, ст.141 ч.4, ст. 146 Конституції України засади місцевого самоврядування, питання дотримання діяльності та відповідальності органів місцевого самоврядування, зокрема статус виконавчих органів ради та їх повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом.
Відповідно до ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Засади діяльності Охтирської міської ради, її депутатів, органів, посадових осіб, порядок підготовки і ведення пленарних засідань визначено Регламентом роботи Охтирської міської ради (а.с.146-160).
Відповідно до статті 17 Регламенту роботи Охтирської міської ради VII скликання- розпорядження міського голови або повідомлення секретаря міської ради про скликання сесії доводиться до відома депутатів ради і населення міста не пізніше як за 10 днів, а у надзвичайних випадках, що потребують термінового рішення ради, - не пізніше як за день до пленарного засідання із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд міської ради.(а.с.148).
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування в Україні визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до ч.4 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної,обласної - головою відповідної ради.
Відповідно до ст.46 ч.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Частиною 15 даної статті передбачено, що порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Відповідно до ст.55 ч.6 п.1,2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради; забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням.
Під час судового розгляду справи встановлено, що міським головою 15 березня 2016 року видано розпорядження № 65-р про скликання 29 березня 2016 року о 09 годині в приміщенні Охтирської міської ради десятої сесії міської ради VІІ скликання, яким затверджено порядок денний десятої сесії міської ради VІІ скликання, до переліку якого включено 25 питань, з яких під №1 зазначено питання про внесення змін до Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання, під № 6 зазначено питання «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» (а.с.43-44), що підтверджується копією вказаного розпорядження з додатком.
Встановлено, що вказане розпорядження зареєстроване в Журналі реєстрації розпоряджень (а.с. 82-84) та оприлюднене на офіційному сайті Охтирської міської ради, що підтверджується копією журналу та копією сканованого сайту (а.с.88).
Доводи позивача та його представника про те, що нібито скликання десятої сесії сьомого скликання Охтирської міської ради відбулося з порушенням ч.10 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування» та ст. 17 Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання, що нібито розпорядження міського голови про скликання сесії ради не було доведено до відома депутатів та населення за 10 днів, суд не приймає до уваги, оскільки, дане розпорядження міського голови про скликання чергової сесії було винесено 15.03.2016 року, відповідно зареєстровано в «Журналі реєстрації розпоряджень», оприлюднено на сайті Охтирської міської ради у передбачений законом термін за 10 днів, що підтверджується копією сканованого сайту Охтирської міської ради, де у розділі «Документи/ нормативно-правова база/ розпорядження міського голови/ архів «розпорядження міського голови за березень 2016 року міститься текст даного розпорядження.
Суд вважає, що в даному випадку відповідач діяв у відповідності до вимог діючого законодавства, будь яких порушень судом не встановлено, а доводи позивача, викладені в позові, та його представника в цій частині не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки, вони не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються вищевказаними матеріалами справи.
Згідно статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради приймається відкритим або таємним голосуванням. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до рішення Охтирської міської ради Сумської області «Про внесення змін до Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання» від 29.03.2016 року № 218-МР ст.34 Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання викладено в новій редакції такого змісту: «Стаття 34. Види та способи голосування. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, прямо передбачених пунктами 4 і 16 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування» у яких рішення приймається таємним голосуванням. Відкрите поіменне голосування здійснюється за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування, у тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного депутата; у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою системи електронного голосування або у разі прийняття процедурного рішення Радою про незастосування при голосуванні цієї системи - шляхом оголошення позиції депутата: в ході голосування головуючий оголошує в алфавітному порядку прізвища депутатів. Депутат, прізвище якого оголошено, заявляє про свою позицію «за», «проти», «утримався», рузультати поіменного голосування фіксуються. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню, а також наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради. Таємне голосування здійснюється шляхом подачі бюлетенів без ідентифікації депутата, що заповнив цей бюлетень, в порядку встановленому цим Регламентом. Рішення з процедурних питань ( зміна черговості розгляду питань, надання слова особі, яка не є депутатом, продовження часу для виступу) приймається більшістю від присутніх на пленарному засіданні сесії депутатів.»
Цим же рішенням п.2 ухвалено, що рішення набирає чинності з моменту підписання його міським головою (а.с.109).
Відповідно до ст.59 ч.5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Згідно статті 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації" право на доступ до публічної інформації гарантується:
1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;
4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;
6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Згідно ч.1 статті 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" - доступ до інформації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації: 1) в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2)наданням інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до ч.1 статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" органи місцевого самоврядування є розпорядниками інформації, які згідно із статтями 14, 15 вказаного закону зобов'язані оприлюднювати передбачену цим та іншими законами інформацію.
Частиною 3 статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
В даному випадку рішення набрало чинності у відповідності до наведених вище норм, зареєстроване у журналі реєстрації рішень міської ради сьомого скликання, що підтверджується відповідними матеріалами справи (а.с. 161-162), офіційно оприлюднене на сесії, на засіданні якої приймав участь позивач особисто, а також були присутні представники ЗМІ, громадськості, що узгоджується з положеннями ст.5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», будь яких порушень в даному випадку суд не вбачає, доводи позивача, викладені в позові, та його представника не заслуговують на увагу.
Це також підтверджується протоколом пленарного засідання сесії Охтирської міської ради від 29 березня 2016 року (а.с.45-55).
З огляду на викладене, суд не приймає до уваги доводи позивача, викладені в позові, та його представника про те, що рішення сесії нібито не набрало чинності щодо внесення змін до Регламенту роботи Охтирської міської ради, що нібито голосування під час прийняття рішення «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» проведено не у спосіб передбачений законом, оскільки, це не відповідає фактичним обставинам справи. Суд вважає, що дії відповідача в даному випадку узгоджуються із положеннями вищезазначеного закону, за прийняття рішення з зазначеного питання проголосовано одноголосно, рішення підписане міським головою, оприлюднене на сесії, на засіданні якої була присутня громадськість міста, представники ЗМІ, а тому в розумінні вищевказаних положень Закону України "Про доступ до публічної інформації", ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення в цій частині вважається оприлюднене і набрало чинності.
Повноваження міського голови визначені у статті 42 ч.4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , а саме має право вносити на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст.52 вказаного Закону сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Як пояснила в суді представник відповідача проект рішення «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» виносився на розгляд депутатами міської ради під час засідання дев»ятої сесії міської ради VІІ скликання скликання 22.02.2016 року, але проект рішення не набрав достатньо ї кількості голосів у зв'язку з чим не був прийнятий. Дана обставина не заперечувалася позивачем та його представником у суді. Це також підтверджується витягом з протоколу пленарного засідання дев»ятої сесії Охтирської міської ради сьомого скликання від 22 лютого 2016 року (а.с.85-87).
Проект рішення був оприлюднений у передбачений ч.3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» строк на офіційному сайті Охтирської міської ради в розділі проекти рішень міської ради в строки передбачені законодавством, а саме за 20 робочих днів до дати розгляду питання і знаходився в розділі проекти рішень міської ради до 29.03.2016 року, звідки був видалений у зв'язку з прийняттям рішення по суті та переміщений у розділ рішення міської ради.
Проект рішення «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» був розглянутий на пленарному засіданні сесії, безпосередньо обговорений більшістю депутатів від загального складу ради, в обговоренні даного проекту приймав участь і ОСОБА_1, за результатами голосування прийнято рішення більшістю голосів, що підтверджується копією протоколу засідання сесії та копією рішення № 236-МР від 29 березня 2016 року (а.с.45-57), голосування відбулося у відповідності до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи Охтирської міської ради сьомого скликання. Рішення № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» зареєстроване в журналі реєстрації рішень міської ради сьомого скликання, що підтверджується відповідними матеріалами справи (а.с.161-163).
Доводи позивача, викладені в позові та його представника в цій частині, що нібито проект рішення Охтирської міської ради «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» не був оприлюднений на сайті Охтирської міської ради за 20 робочих днів до дати його розгляду, що голосування відбулося в інший, не передбачений законом спосіб, що рішення не пройшло обов»язкової реєстрації, що порушена процедура скликання сесії, суд також не може прийняти до уваги, оскільки, це не відповідає фактичним обставинам справи та спростовуються письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи.
Крім того, слід зазначити,що незважаючи на те, що постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 03.08.2016 року, яка залишена в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2016 року скасовано розпорядження міського голови м. Охтирка від 30 травня 2016 року № 64-к «Про звільнення працівників Охтирської міської ради у зв'язку з ліквідацією виконавчих органів» в частині звільнення ОСОБА_1 з посади начальника управління економіки та інвестиційної політики та позивача поновлено на роботі , однак в цій частині доводи позивача не можуть бути прийняті судом до уваги при вирішенні даної справи, оскільки рішенням Охтирської міської ради від 29.03.2016 року № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» право позивача не порушено, вказане рішення прийнято органом місцевого самоврядування в межах своєї компетенції у спосіб передбачений законом та Конституцією України, процедура прийняття рішення дотримана.
Суд вважає, що орган місцевого самоврядування в даному випадку в межах своєї компетенції самостійно вирішує питання щодо структури, штату та чисельності працівників, суд не втручається в діяльність цього органу щодо створення структури і штатів, оскільки, це віднесено до компетенції самого органу, як це передбачено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», і при цьому право позивача не порушено, відповідачем як зазначено вище, порядок скликання сесії та процедуру підготовки питань до розгляду на сесії в даному випадку не порушено.
Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Таким чином, аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку, суд не вбачає законних підстав для визнання незаконним рішення Охтирської міської ради від 29.03.2016 року № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» та приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необгрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 9, 10, 11, 17, 70, 71, 158 - 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Охтирської міської ради Сумської області про визнання незаконним рішення Охтирської міської ради від 29.03.2016 року № 236-МР «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Охтирської міської ради» відмовити за необгрунтованістю вимог.
Постанова може бути оскаржена до Харківського адміністративного апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Охтирського міськрайонного
суду Сумської області Т.О. Ярошенко