ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 листопада 2016 року м. Київ К/800/26124/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши касаційну скаргу Міністерства оборони України на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 липня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Чернігівського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України, у якому просив визнати протиправною бездіяльність Чернігівського обласного військового комісаріату щодо неподання до розпорядника бюджетних коштів - Міністерства оборони України висновку та заяви позивача з доданими до неї документами про виплату йому одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»; зобов'язати Чернігівський обласний військовий комісаріат оформити та подати до розпорядника бюджетних коштів - Міністерства оборони України висновок з доданими до нього документами про виплату позивачу одноразової допомоги, як інваліду війни III групи, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»; зобов'язати розпорядника бюджетних коштів - Міністерство оборони України розглянути на засіданні постійно діючої комісії заяву позивача з доданими до неї документами про виплату одноразової допомоги, як інваліду війни ІІІ групи, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 липня 2016 року справу за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії передано за підсудністю до Деснянського районного суду міста Чернігова.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Міністерство оборони України звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, яка ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 05 жовтня 2016 року, з врахуванням приписів ст.ст.213, 214 КАС України, залишалась без руху з наданням відповідачу можливості усунути недоліки скарги протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали, а саме сплатити судовий збір.
Відповідач усунув недоліки касаційної скарги у встановлений судом строк.
Разом з тим, дослідивши касаційну скаргу та додані до неї матеріали, у відкритті провадження за касаційною скаргою необхідно відмовити з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу про передачу справи за підсудністю до Деснянського районного суду міста Чернігова, суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з наступного.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Зважаючи на те, що предметом спору є призначення й виплата суб'єктом владних повноважень (органом державної влади) одноразової грошової допомоги військовослужбовцю, то суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, правомірно передав справу за підсудністю до місцевого загального суду як адміністративного.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, зокрема, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (а у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи із змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, дана касаційна скарга є необґрунтованою, оскільки не містить належних доводів в підтвердження незаконності постановлених судом першої та апеляційної інстанції рішень, а тому, з врахуванням наведених приписів п.5 ч.5 ст.214 КАС України, не викликає необхідності перевірки судом касаційної інстанції матеріалів справи, що в свою чергу, є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у справі.
Керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Міністерства оборони України на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 липня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути відповідачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Пасічник