Справа № 658/3604/16-к
(провадження № 1-кс/658/602/16)
УХВАЛА
про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії
14 листопада 2016 року м.Каховка
Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі:
слідчого судді Батовріної І.Г.,
за участю секретаря Завізьон С.А..,
розглянувши в приміщенні суду м. Каховці Херсонської області клопотання старшого слідчого СВ Каховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Каховської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки у кримінальному провадженні № 12016230190000705,
встановив:
До Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 жовтня 2016 року за № 12016230190000705 внесені дані про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 191 КК України, відповідно до яких, 30 березня 2016 року до Каховського ВП ГУНП надійшла заява від акціонера ПАТ «Каховське САТП -2107» ОСОБА_3 про те, що директор ПАТ «Каховське САТП-2107» ОСОБА_4 зловживаючи своїм службовим становищем здійснив незаконне списання основних оборотних засобів. Які в подальшому продав, а отримані кошти від реалізації на баланс товариства не передав, а привласнив, чим спричинив матеріальні збитки на суму близько 1 млн. гривень.
Слідчим СВ Каховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_1, за погодженням прокурора Каховської місцевої прокуратури, направлено до суду клопотання про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання окремих питань фінансово-господарської діяльності ПАТ «Каховське САТП-2107», що розташоване за адресою: м. Каховка Херсонська область, вул. Промислова, 1.
Клопотання мотивоване тим, що на теперішній час виникла необхідність у підтвердженні або спростуванні порушень фінансово-господарської діяльності ПАТ «Каховське САТП-2107».
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала просила його задовольнити з підстав викладених в ньому.
Відповідно дост. 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Як вбачається зприкінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VII від 14 жовтня 2014 року,які набрали законної сили, внесено зміни в статті36та40 КПК Українив частині повноважень прокурора та слідчого на призначення ревізій і перевірок.
Так, повноваження слідчого органу досудового розслідування призначати ревізії та перевірки, закріплені п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України - виключено. Повноваження прокурора призначати ревізії та перевірки, закріплені п. 6 ч. 2 ст. 36 КПК України виключено.
Таким чином, слідчий та прокурор позбавлені повноважень самостійно призначати ревізії та перевірки в ході здійснення досудового розслідування.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють, або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1ст. 7 цього Кодексу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотанням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 223 КПК Українислідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для провадження слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети.
Відповідно до ст.ст. 91, 92 КПК Україниу кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обовязок доказування покладається на слідчого, прокурора.
У ч. 2ст. 93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.
Також, у п. 4 ч.2ст. 99 КПК Українивказано, що до документів, які є доказами, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Отже, на думку слідчого судді надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії відповідає завданням кримінального провадження та не суперечить загальним засадам кримінального провадження.
Під час проведення досудового розслідування вказаного правопорушення встановлено, що з 1996 року ОСОБА_4 перебуває на посаді голови правління. Голова правління обирається кожні пятьроків. Щороку правління в кінці квітня звітує перед радою по результатам фінансово-господарської діяльності. Перед звітом на підприємстві проходить аудиторська перевірка. На теперішній час у товариства фактично залишилось лиш е оборотні засоби автомобілі, в тому числі і «Камаз».
Отже, під час досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у зясуванні обставин щодо здійснення господарської діяльності ПАТ «Каховське САТП 2107».
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, закріплених у даній статті.
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланова ревізія не повинна перевищувати 15 робочих днів (п. 5 ч. 5, ч. 6, ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення фінансового контролю в Україні»).
Згідно з п. 2.4 Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, затвердженогоНаказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19 жовтня 2006 року № 346/1025/685/53, позапланова виїзна ревізія на обєкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним постанови про призначення ревізії та відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії, у якому зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення, номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу, - для ревізії у суб'єкта господарювання, який не віднесено Законом до підконтрольних установ.
Слідчий суддя, оголосивши клопотання, заслухавши пояснення особи, що подала клопотання, вбачає наявність достатніх підстав вважати, що питання, які планується зясувати у ході позапланової виїзної ревізії мають суттєве значення для встановлення істини при розслідуванні зазначеного в клопотанні кримінального правопорушення, які можуть бути використані, в якості доказу в кримінальному провадженні та відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення фінансового контролю в Україні» віднесена до компетенції органів державного фінансового контролю.
У звязку із вищенаведеним, суд вважає за необхідне клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні № 12016230190000705 задовольнити.
Керуючись ст.ст. 2, 8, 11 Закону України «Про основні засади здійснення фінансового контролю в Україні»,ст.ст. 2, 9, 40, 91 93, 99, 309, 369 372 КПК України,
постановив:
Клопотання старшого слідчого СВ Каховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні № 12016230190000705 задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності публічного акціонерного товариства «Каховське спеціалізоване автотранспортне підприємство 2107» (ЄРДПОУ 19235792), юридична адреса: м. Каховка Херсонська область, вул. Промислова, № 1.
Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції України в Херсонській області.
В ході проведення позапланової ревізії дати відповіді на наступні запитання:
- обґрунтованість та законність списання оборотних засобів підприємства за період 01 січня 2014 року по 01 жовтня 2016 року;
- в який спосіб було здійснено списання оборотних засобів за вказаний період часу;
- яким чином було здійснено оприбуткування коштів від реалізації транспортних засобів за період часу з 01 січня 2014 року по 01 червня 2016 рік.
Встановити термін проведення ревізії в публічному акціонерному товаристві «Каховське спеціалізоване автотранспортне підприємство 2107» 15 робочих днів.
Строк дії ухвали визначити в один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І.Г. Батовріна