Копія
Справа № 326/832/16-пр.
Провадження № 3-в/326/14/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2016 року м. Приморськ
Приморський районний суд Запорізької області в складі:
головуючої-судді ОСОБА_1
за участю: секретаря Назарової А.Г.
представника Приморського РВ КВІ ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Приморського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Запорізькій області про заміну адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт адміністративним арештом відносно:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 (Радянська), буд.183, притягувався до адміністративної відповідальності: 11.07.2016 за ст.122-4 КУпАП у вигляді 30 годин громадських робіт,-
ВСТАНОВИВ:
Приморський РВ КВІ УДПтС України в Запорізькій області звернувся до суду з поданням про заміну адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт адміністративним арештом порушнику ОСОБА_3 Подання обґрунтовано тим, що постановою Приморського районного суду Запорізької області від 11.07.2016 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності ст.122-4 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 30 годин громадських робіт. 18.08.2016 вказана постанова надійшла до Приморського РВ КВІ УДПтС України в Запорізькій області та прийнята до виконання. Порушник ОСОБА_3 викликався до КВІ на 25.08.2016, однак не з`явився. 30.08.2016 йому було надіслано виклик на 06.09.2016, лист він отримав 01.09.2016, проте знов не з`явився. 07.09.2016 на підставі п.3.12. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 №474/5, направлено запити до Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області з метою з`ясування факту проживання порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання, до Приморського РС УДМС України в Запорізькій області та до Приморської міської ради.
Згідно із повідомленням Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 дійсно проживає зі своєю родиною за адресою: Запорізька область, м.Приморськ, вул.Радянська, 183.
До теперішнього часу ОСОБА_3 не з`явився до КВІ, розшук осіб, притягнених до адміністративної відповідальності законодавством України не передбачено. В зв`язку з неприбуттям ОСОБА_3 на неодноразові виклики до КВІ, видати йому направлення для відбування громадських робіт не виявилось можливим, що можливо розцінити як ухилення від відбування громадських робіт. Про поважні причини, які б могли перешкодити початку відбування стягнення у встановлений строк, порушник ОСОБА_3 не повідомив, до відбування стягнення не приступив.
Просить замінити порушнику ОСОБА_3 адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт адміністративним арештом у зв`язку із ухиленням його від відбування громадських робіт, накладеного постановою Приморського районного суду Запорізької області від 11.07.2016.
У судовому засіданні представник Приморського МВ КВІ ОСОБА_2 підтримала подання та пояснила, що ОСОБА_3 на неодноразові виклики не з`являється до КВІ, тобто ухиляється від відбуття призначеного судом стягнення, без поважних причин, просила клопотання задовольнити.
ОСОБА_3 будучи належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи не з`явився в судове засідання, про причини неявки суду не повідомив.
Вислухавши представника Приморського РВ КВІ, дослідивши матеріали подання суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Так, судом фактично встановлено, що постановою Приморського районного суду Запорізької області від 11.07.2016 ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 30 годин громадських робіт (а.с.2). 18.08.2016 постанова суду стосовно ОСОБА_3 надійшла до Приморського РВ КВІ УДПтС України в Запорізькій області та прийнята до виконання (а.с.5). Того ж дня ОСОБА_3 направлено виклик до КВІ на 25.08.2016 (а.с.3). 25.08.2016 ОСОБА_3 за викликом не зявився, у звязку з чим 30.08.2016 йому направлено другий виклик на 06.09.2016 (а.с.6). Згідно з поштовим повідомленням лист КВІ ОСОБА_3 отримав 01.09.2016 (а.с.8).
У листі Приморського РС УДМС від 30.08.2016 вказано, що неможливо надати відомості про реєстрацію місця проживання у зв`язку з відсутністю відповідних обліків, та передачею з 04.04.2016 органам місцевого самоврядування делеговані повноваження із реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб (а.с.11). Згідно з листом Приморської міської ради, за відомостями картотеки реєстрації місця проживання громадян, картка реєстрації на ОСОБА_3 відсутня (а.с.14). Згідно з рапортом дільничного інспектора Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 в ході проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_3Є, ІНФОРМАЦІЯ_1, дійсно проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 з сім`єю (а.с.15). Згідно з обліковою карткою № 26/2016 порушника станом на 02.11.2016 ОСОБА_3 не приступав до відбування громадських робіт за постановою суду від 11.07.2016 (а.с.18).
Відповідно до ст.30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП (у редакції Закону України від 24.10.2013 № 656-VІІ, який набрав законної сили 16.11.2013) у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам не відбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Згідно з ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Санкція статті 122-4 КУпАП (в редакції, яка діяла на час вчинення адміністративного правопорушення) передбачає накладення штрафу в розмірі пятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП у вигляді 30 годин громадських робіт, за викликами КВІ не з`являється. Приморський РВ КВІ просить замінити порушнику ОСОБА_3 адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на арешт, у звязку з його ухиленням від відбування.
Проте у поданні Приморського РВ КВІ та документах, доданих до нього, не вказано та не надано належних доказів, що порушник ОСОБА_3 в установленому порядку ознайомлений з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт, що йому розяснено, що у разі ухилення від відбування громадських робіт суд, за поданням кримінально-виконавчої інспекції, йому може бути замінено не відбутий строк громадських робіт штрафом або адміністративним арештом, що з ним проводилася відповідна бесіда. Тобто суду, не надано доказів ухилення ОСОБА_3 від відбування призначеного йому постановою суду адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.
Крім того, відповідно до ст.321-4 КУпАП заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу.
Оскільки ст.122-4 КУпАП, за якою ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності, передбачено штраф, заміна громадських робіт на адміністративний арешт є недоцільною. Тому подання в.о. начальника Приморського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Запорізькій області є безпідставним та у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. 8, ч.2 ст.173-2, ст.ст.304, 321-4 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні подання Приморського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Запорізькій області про заміну адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, накладеного постановою Приморського районного суду Запорізької області від 11.07.2016 на адміністративний арешт ОСОБА_3 відмовити .
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області протягом десяти діб з дня винесення постанови через Приморський районний суд Запорізької області.
Суддя підпис ОСОБА_1
Копія вірна: суддя Т.В. Стріжакова
Постанова набрала чинності «_____» ____ 2016 рік
Термін пред'явлення постанови до виконання «_____» ____ 2016 рік
16.11.16