Постанова № 62737776, 26.03.2016, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
26.03.2016
Номер справи
333/8984/13-а
Номер документу
62737776
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 333/8984/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.03.2014 р. м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

Головуючого судді Ярошенко А.Г.

при секретарі: Демченко В.В.

за участю: представника позивача ОСОБА_1

представник відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_3

свідок ОСОБА_4

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Запорізької міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунраському району про визнання протиправним повністю та скасування рушення, про покладення обовязку вчинити певну дію, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 11.11.2013 року звернулася до суду із зазначеним адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 28.04.2010 р. у неї народилася донька ОСОБА_6 ОСОБА_1. Після народження доньки вона 01.09.2010 р. у відповідності до положень Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 р., звернулася до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району з відповідною заявою про призначення допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому вона надала до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району всі передбачені законодавством документи, необхідні для призначення вказаних видів допомоги.

Розглянувши її заяву про призначення допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району прийняло рішення, яким призначило допомогу при народженні дитини у розмірі 4840,00 грн. одноразово та 840,00 грн. щомісяця з 01.05.2010 р. до 30.04.2012 р., а також призначило допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130,00 грн. щомісяця з 01.09.2010 р. до 28.04.2013 р.

Приблизно у листопаді 2010 року вона разом із донькою ОСОБА_6 ОСОБА_7 виїхала на постійне місце проживання до Турецької Республіки.

Перед виїздом до Турецької Республіки вона надала своїй матері ОСОБА_4, яка проживала та на цей час проживає у м. Запоріжжі, довіреність, посвідчену приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_8 09.09.2010 р., якою уповноважила свою матір отримувати замість мене допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для подальшого передання мені отриманих грошових коштів.

У серпні-вересні 2013 року її мати ОСОБА_4 відвідувала її за місцем її постійного проживання у Турецькій Республіці. У цей час їй від матері стало відомо, що управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району з 01.04.2011 р. припинило виплату допомоги при народженні дитини. При цьому ОСОБА_4 їй повідомила, що вона приховала від неї факт припинення виплати допомоги при народженні дитини та продовжувала передавати їй гроші під виглядом допомоги при народженні дитини з власних коштів. Також мати пояснила, що вона намагалася самостійно вирішити питання поновлення виплати допомоги при народженні дитини шляхом особистих усних та письмових звернень до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району, звернень до депутата Запорізької міської ради ОСОБА_9 з цього приводу, однак виплати до цього часу так і не були поновлені.

Крім того, ОСОБА_4 передала їй лист Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації від 24.04.2012 р., з якого вбачається, що «На підставі подання головного державного соціального інспектора управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району 28.02.2011 р. на засіданні районної комісії було вирішено виплату допомоги при народженні дитини ОСОБА_5 призупинити з 01.04.2011 р. При вибірковому обстеженні цільового використання коштів допомоги при народженні дитини було виявлено, що ОСОБА_5 разом з дітьми за вказаною в заяві адресою не проживає, дитячого педіатра не відвідує. Зі слів сусідів, донька заявниці виїхала до Туреччини».

Також ОСОБА_4 передала їй лист управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району від 07.06.2013 р., з якого вбачається, що управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району відмовило у розгляді по суті звернення ОСОБА_4 з приводу припинення виплати допомоги при народженні дитини, поданого в її інтересах з використанням наявної у неї нотаріально посвідченої довіреності від 09.09.2010 р. Дії управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району вважає незаконними у звязку з чим звертається з даним позовом.

В судовому засіданні представник позивача просив задовольнити позовну заяву з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача заперечувала в задоволенні позовної заяви з підстав викладених у запереченні.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні дала пояснення в яких висвітлила обставини аналогічні викладеним у позовній заяві її доньки.

Суддя, вислухавши представника відповідача, представника позивача, свідка, вивчивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 11 Закону України Про державну допомогу сім'ям з дітьми позивачу була призначена виплата допомоги при народженні дитини.

Відповідно до ст. 13 Закону України Про державну допомогу сім'ям з дітьми, відповідно до яких встановлено, що допомога по догляду за дитиною до 3 років, виплачується згідно із ст. 15 цього Закону. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України Про державну допомогу сім'ям з дітьми допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

01.04.2011 року за рішенням відповідача соціальну виплату було припинено.

Відповідно до п.13 Постанови Кабінету Міністрів України 1751 від 27.12.2001 р. "Про затвердження Порядку призначення і виш; державної допомоги сім'ям з дітьми", однією з підстав припинення виплати допомоги при народження дитини є виникнення інших обставин, окрім конкретно зазначених у цьому ж порядку.

Такою обставиною і є відсутність позивача за місцем проживання, що робить неможливим здійснення управлінням контролю за цільову використанням бюджетних коштів у вигляді допомоги при народженні дитини оскільки відповідно до того ж п.13 Порядку, контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється головними державним соціальними інспекторами і державними соціальними інспекторами органами праці та соціального захисту населення.

На час проведення державними соціальними інспекторами управлінні перевірки (з метою здійснення контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини) неможливо було встановити місце знаходження дитини та особи, яка здійснює догляд за нею (матері дитини), у звязку з чим не можливо встановити чи використовується допомога при народженні дитини за її цільовим призначенням (для здійснення догляду за дитиною), зазначених обставинах управлінням було прийнято правомірне рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини.

Крім того, згідно з роз'яснення Міністерства соціальної політики України Порядку надання соціальної допомоги населений; в Україні виплата допомоги повинна бути припинена також у випадку, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали на навчання або роботу за кордон, оскільки органи праці та соціального захисту такому разі не матимуть можливості підтвердити факт забезпечення батькам дитини належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.

Також, з пояснень свідка ОСОБА_4, яка є матірю позивача суду стало відомо, що приблизно у листопаді 2010 року її донька разом із донькою ОСОБА_5 ОСОБА_7 виїхала на постійне місце проживання до Турецької Республіки та залишила довіреність на свою матір по якій остання отримувала соціально допомогу на дитину. Отже, ОСОБА_4 мала повний доступ до соціальної допомоги на дитину. Доказів, про перерахування цих коштів, як це пояснила свідок до Турецької Республіки, позивач у судове засідання не надала.

Отже, позовні вимоги позивача щодо визнання дій відповідача неправомірними та скасування рішення є необґрунтованими та не довединими.

Крім того, одна з позовних вимог позивача є зобов'язання Запорізьку міську раду і управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району відновити виплату допомоги при народженні дитини ОСОБА_6 ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, виплата якої була припинена на підставі рішення управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району від 28.02.2011 р. Задоволення такої вимоги є неможливим оскільки ОСОБА_6 ОСОБА_7 виповнилось 3 роки, а Закон України Про державну допомогу сім'ям з дітьми передбачає виплату допомоги до 3 років. Протягом слухання справи уточнень від представника позивача та позивача не надходило. У даному випадку можливе лише стягнення конкретної суми у разі визнання дій відповідача по припиненню виплати соціальної допомоги неправомірними.

На підставі викладеного, керуючись, суд керуючись ст. 11, 15 Закону України Про державну допомогу сім'ям з дітьми, а також ст.ст.6-14, 71, 86, 99-103, 159-163, 185-186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_5 до Запорізької міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунраському району про визнання протиправним повністю та скасування рушення, про покладення обовязку вчинити певну дію - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя Комунарського районного

суду м. Запоріжжя А.Г. Ярошенко