Справа № 265/6801/14-а
Провадження № 6-а/265/35/16
У Х В А Л А
10 листопада 2016 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Адамової Т.С.,
при секретарі Федоровій А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі заяву Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради про поновлення строку для предявлення виконавчого листа до виконання, -
В С Т А Н О В И В:
01 листопада 2016 року начальник Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради звернувся до суду із заявою про поновлення строку для предявлення виконавчого листа до виконання. В обґрунтування поданої заяви заявник посилається на те, що Орджонікідзевським районним судом м.Маріуполя було видано виконавчий лист на підставі постанови суду від 29 грудня 2014 року по справі № 265/6801/14-а про стягнення з ОСОБА_1 накористь Управління соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно перераховану суму державної допомоги у розмірі 29638,80 гривень. Виконавчий лист було предявлено до виконання. Постановою державного виконавця ВП № 49825314 від 26.04.2016 року виконавчий документ було повернути стягувачу, строк повторного предявлення згідно вимог законодавства, що діяло на час повернення виконавчого документу, було встановлено до 26.04.2017 року. Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», який набув чинності 05.10.2016 року, виконавчі документи можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, предявляються до виконання у строки, встановлені цим Законом. Пропущення строку для предявлення виконавчого листа до виконання відбулось у звязку з великим навантаження та внесенням змін до чинного законодавства. України. На підставі викладеного просить поновити строк для предявлення виконавчого листа.
Представник заявника до відкритого судового засідання не зявилась, надавши суду заяву з проханням розглядати справу у її відсутності.
Зацікавлена особа ОСОБА_1 до відкритого судового засідання не зявилася, за невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлялася належним чином, що не є перешкодою для вирішення питання про поновлення строку для предявлення виконавчого документу.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя від 29 грудня 2014 року адміністративний позов Управління соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно перерахованої суми державної допомоги задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно перераховану суму державної допомоги у розмірі 29638,80 гривень.
На виконання зазначеної постанови суду позивачу (стягувачу) 24 лютого 2015 року було видано виконавчий лист № 265/6801/14-а про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно перераховану суму державної допомоги у розмірі 29638,80 гривень з метою примусового виконання рішення.
Як вбачається з копії виконавчого листа № 265/6801/14-а від 24 лютого 2015 року виконавчий документ було предявлено для примусового виконання. Постановою державного виконавця Орджонікідзевського відділу ДВС від 26.04.2016 року виконавчий лист було повернуто стягувачу без виконання на підставі п.2 ст.47 Закону України «Про виконавче провадження». Строк повторного предявлення виконавчого листа до виконання до 26.04.2017 року.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції, яка діяла до 05.10.2016 року, виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч. 5 ст.47 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції до 05.10.2016 року) повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених цією статтею, не позбавляє його права повторно пред'явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених статтею 22 цього Закону.
Згідно ч.1 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», який набув чинності 05.10.2016 року, виконавчі документи можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Частина 5 ст.12 зазначеного Закону передбачає, що у разі повернення виконавчого документа стягувачу у звязку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк предявлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у звязку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника - з дня закінчення строку дії відповідної заборони.
Відповідно до ч.5 розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження», який набрав чинності 05.10.2016 року, виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, предявляються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Згідно ч.1 ст.261 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши письмові матеріали справи, оскільки строк предявлення виконавчого листа до виконання пропущений у звязку з внесенням змін до чинного законодавства, суд приходить до висновку про задоволення заяви Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.261 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради про поновлення строку для предявлення виконавчого документу до виконання - задовольнити.
Поновити Управлінню соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради строк для предявлення виконавчого листа № 265/6801/14-а до виконання, виданого на підставі постанови Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя від 29 грудня 2014 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно перераховану суму державної допомоги у розмірі 29638,80 гривень.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали суду.
Суддя Т.С. Адамова