Номер справи 623/2216/16-а
Номер провадження 2-а/623/99/2016
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2016 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді- Гуренка М.О.
за участі секретаря судового засідання Бобриш М.С.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюмі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ізюмського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
22 серпня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративною позовною заявою до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання неправомірними та протиправними дій щодо відмови їй у перерахунку пенсії. Просить суд:
- визнати неправомірними та протиправними дії Ізюмського обєднаного управління ПФУ щодо відмови ОСОБА_1 перерахунку розміру пенсії державного службовця з 01.12.2015 у звязку з підвищенням заробітної плати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів»;
- зобовязати Ізюмське обєднане управління ПФУ провести ОСОБА_1 з 01.12.2015 перерахунок пенсії державного службовця, з врахуванням підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям з 01 грудня 2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів» та на підставі довідки від 09.08.2016 № 6884 виданої Управлінням праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що діяла на момент призначення їй пенсії виходячи з розрахунку 83% від середнього заробітку та здійснити відповідні виплати; стягнути з них понесені судові витрати.
В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначила, що з 22.02.2006 року вона отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 83% від заробітної плати.
Згідно листа від 18.08.2016р., №191/т-14, їй було відмовлено в проведенні відповідного перерахунку, оскільки згідно зі статтею 37-1 Закону України "Про державну службу" умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" перерахунок пенсії державним службовцям не передбачений.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, просив відмовити в задоволенні позову з огляду на подані заперечення на адміністративний позов.
Суд, дослідивши матеріали справи, докази в їх сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, позивач з 22.02.2006 року одержує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
09.08.2016р. позивачка звернулася до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії непрацюючим державним службовцям.
Згідно листа від 18.08.2016р., №191/т-14, їй було відмовлено в проведенні відповідного перерахунку, оскільки згідно зі статтею 37-1 Закону України "Про державну службу" умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" перерахунок пенсії державним службовцям не передбачений.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивача на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.
У відповідності до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим
державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачу призначена з 22.02.2006 року.
До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними вище нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.
З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.
У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинності з 01.05.2016 року, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016 року Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 01.01.2004 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Отже, враховуючи приписи ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 01.01.2004 року, з 01.05.2016 року відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. Листом відповідача від 18.08.2016 року позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії.
Таким чином, виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 01.05.2016 року, відповідачем обґрунтовано прийнято рішення про відмову в проведенні такого перерахунку.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії у разі виникнення права на підвищення пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Крім того, слід зазначити, що Верховний Суд України у своїй постанові від 12 липня 2016 року у справі № 21-1726а16 висловив правову позицію, відповідно до якої відсутність постанови Кабінету Міністрів України, яка чітко визначає розмір заробітної плати (чи пенсії), не є підставою для застосування вже недіючих норм Законі України для проведення перерахунку заробітної плати (пенсії).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що правові підстави для задоволення адміністративного позову відсутні, у зв`язку з чим суд відмовляє в задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 167, 122-154, 158-170, 254 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити ОСОБА_1 в адміністративному позові до Ізюмського обєднаного управління Пенсійного фонду Харківської області про визнання неправомірними дій та здійснити перерахунок пенсії відповідно до закону.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя М.О. Гуренко