Єдиний державний реєстр судових рішень УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
30.07.09р.Справа № Б15/187-09 Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового засідання Потапенко А.О.
за участю представників сторін:
від кредитора - ОСОБА_1, фізична особа-підприємець
ОСОБА_2, дов. № 35903/10/10-012 від 13.08.08р., ДПІ
від боржника - ОСОБА_1, ліквідатор
розглянувши справу
за заявою фізичної особи- підприємця ОСОБА_1, м.Дніпропетровськ
до боржника Приватного підприємства "ЕЛЕГАНТ", м. Дніпропетровськ, вул. Ширшова, 9
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутства Приватного підприємства „Елегант", м. Дніпропетровськ (ЄДРПОУ 32640731), порушено 16.06.2009 р. за заявою фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2009 р. ПП „Елегант" визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, ліквідатором призначено ініціюючого кредитора фізичну особу - підприємця ОСОБА_1
Вказаною постановою ліквідатора зобов'язано письмово повідомити про визнання відсутнього боржника банкрутом всіх відомих йому кредиторів банкрута, вжити заходів, спрямованих на пошук, виявлення та реалізацію майна банкрута, після завершення ліквідаційної процедури подати на затвердження звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
В ході здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором крім вимог ініціюючого кредитора фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в розмірі 2897,50 грн., інших вимог кредиторів не виявлено.
Встановлені вимоги кредиторів залишились незадоволеними у зв'язку з відсутністю майна боржника.
Згідно ч. 6 ст. 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
07.07.2009 р. до господарського суду надійшов лист ДПА у Дніпропетровській області вих. від 06.07.2009 р. № 17757/10/35-312 з проханням не розглядати звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП «Елегант»без підтвердження проведення позапланової перевірки боржника.
Крім того, 16.07.2009 р. до господарського суду надійшов лист ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська вих. від 13.07.2009 р. № 31798/10/23-422 з проханням не виносити ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ПП «Елегант»без підтвердження проведення позапланової перевірки боржника.
У звіті ліквідатора ПП «Елегант»про результати проведення ліквідаційної процедури, який надійшов до господарського суду 22.07.2009 р., ліквідатор ПП «Елегант»фізична особа - підприємець ОСОБА_1 заперечує проти задоволення клопотання ДПА у Дніпропетровській області та ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська виходячи з наступного.
Провадження у даній справі про банкрутство відбувається згідно з порядком, встановленим ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка визначає порядок ліквідації відсутнього боржника, керівництвом ПП «Елегант» не передавались ліквідатору печатки і штампи, бухгалтерська та фінансова документація підприємства. В ході проведення ліквідаційної процедури, їх місцезнаходження ліквідатором не встановлено.
Згідно з п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позапланова виїзна перевірка проводиться у разі реорганізації (ліквідації) підприємства, тривалість позапланової перевірки не повинна перевищувати 10 робочих днів, може бути продовжена на термін не більше 5 робочих днів.
Станом на дату подання ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу ПП «Елегант», доказів проведення перевірки ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до господарського суду не надано.
Статтею 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що після завершення ліквідаційної процедури ліквідатор подає до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, який розглядається судом у судовому засіданні за участю ліквідатора та представників кредиторів.
Частиною першою статті 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено перелік документів, які повинні додаватися ліквідатором до звіту. Наявність акту перевірки податкового органу цією статтею не передбачено.
Таким чином, проведення позапланової перевірки не перешкоджає розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, а господарський суд не має підстав для відмови ліквідатору у затвердженні ліквідаційного балансу за відсутністю цього документа.
Ухвалою від 24.07.2009 р. було призначено до розгляду звіт та ліквідаційний баланс боржника у судовому засіданні на 28.07.2009 р.
У судовому засіданні 28.07.2009 р. було з'ясовано, що 17.07.2009 р. до господарського суду від ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська надійшла заява про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами вих. від 16.07.2009 р. № 32252/10/10-011, в якій державна податкова інспекція просить скасувати постанову господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2009 р.
27.07.2009 р. до господарського суду надійшли пояснення ліквідатора ПП «Елегант»фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, відповідно до яких ліквідатор заперечує проти задоволення заяви ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська виходячи з наступного.
Норми ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачають альтернативні підстави для порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника: або у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавств податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, або у разі наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Заява про порушення провадження у справі про банкрутство ПП «Елегант»була направлена в порядку ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв'язку з відсутністю керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які внесені державним реєстратором, та містяться у відповідному витягу.
В ході проведення ліквідаційної процедури, з метою встановлення кредиторської заборгованості ПП «Елегант»перед бюджетом, ліквідатором було направлено запит до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська. Листом від 24.07.2009 р. № 33489/10/24-034 ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська повідомила ліквідатора про відсутність заборгованості ПП «Елегант»перед бюджетом. У зв'язку з цим, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не є кредитором ПП «Елегант».
Факти, які викладені у заяві ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не є нововиявленими обставинами та не мають істотного значення для прийняття рішення по даній справі. Правом подання заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами наділені лише сторони та учасники провадження у справі, якими в даному випадку не є ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.
Враховуючи, що ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не є ані стороною, ані учасником провадження у даній справі про банкрутство, вказана заява не підлягає задоволенню та не може бути підставою для скасування постанови господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2009 р.
Ухвалою від 28.07.2009 р. було призначено до розгляду заяву ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська щодо перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами та звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу боржника з доданими документами у судовому засіданні на 30.07.2009 р.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши ліквідатора, господарський суд не вбачає підстав для задоволення клопотання викладеного в листах ДПА у Дніпропетровській області вих. від 06.07.2009 р. № 17757/10/35-312 та ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська вих. від 13.07.2009 р. № 31798/10/23-422 про не затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ПП «Елегант»без підтвердження проведення позапланової перевірки боржника.
Крім того, господарський суд не вбачає підстав для задоволення заяви ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами вих. від 16.07.2009 р. № 32252/10/10-011, а саме скасування постанови господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2009 р.
Згідно ч.5 ст.113 Господарського процесуального кодексу України не дає права повертати заяву (подання) про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, якщо суд вважає, що таких обставин немає. У цих випадках судове рішення повинно бути залишено без змін, про що виноситься ухвала.
У зв'язку з викладеним, господарський суд відмовляє у прийнятті заяви і ця ухвала оскарженню не підлягає.
Розглянувши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, господарський знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
Відповідно до ч.2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон) норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.
Згідно ст.34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно з ч.1 ст.3 Господарського процесуального кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінну вартість.
Підприємницька діяльність - це самостійна ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, здійснювана суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Матеріалами справи доведено відсутність господарської діяльності підприємства банкрута, а саме:
* довідкою з ЗАТ "Фінансовий союз Банк", м.Дніпропетровськ про закриття розрахункового рахунку (а/с 63);
* в розділі І, ІІ ліквідаційного балансу відсутні необоротні та оборотні активи у банкрута;
* в розділі І пасиву відсутній власний капітал.
Ліквідатор отримав відповідь про відсутність заборгованості перед:
- Управлінням Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м.Дніпропетровськ (лист № 4054/08-44 від 14.07.09р., а/с 54);
- Бабушкінським районним центром зайнятості, м.Дніпропетровськ (лист № 1686 від 10.07.09р., а/с 55);
- Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Дніпропетровську (лист № 2068ю від 09.07.09р., а/с 56);
- Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Дніпропетровськ (лист № 07-08/4870 від 15.07.09р., а/с 58).
Листами:
- № 1640-02-13 від 03.07.09р. Інспекції Державного технічного нагляду, м.Дніпропетровськ повідомлено про відсутність інформації про реєстрацію сільськогосподарської техніки за банкрутом (а/с 61);
- № 14/1РЕР-3122 від 07.07.09р. ВРЕР 1 Державтоінспекції УМВС України в Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ повідомила, що за банкрутом не зареєстровані транспортні засоби (а/с 74);
- № 9048 від 27.07.09р. КП "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації", м.Дніпропетровськ повідомила, що за підприємством банкрута право власності на нерухоме майно не зареєстровано (а/с75);
- № 9931/03-14 від 06.07.09р. Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції, м.Дніпропетровськ повідомила, що в управлінні юстиції виконавчі документи відносно банкрута на виконанні не знаходяться (а/с 62).
Згідно до п. 6 ст. 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 32 цього Закону.
Керуючись ст.ст. 86, 113, 114 ГПК України, ст.ст. 22, 32, ч. 6 ст. 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного підприємства «Елегант», м. Дніпропетровськ.
Ліквідувати юридичну особу - Приватне підприємство «Елегант», . Дніпропетровськ, вул. Ширшова, 9 (код ЄДРПОУ 32640731).
Відмовити у прийнятті заяви ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська про перегляд постанови господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.09р.
Припинити повноваження ліквідатора у справі № Б15/187-09 про банкрутство Приватного підприємства "ЕЛЕГАНТ", м. Дніпропетровськ ініціюючого кредитора фізичну особу- підприємця ОСОБА_1, ІНН НОМЕР_1 (49000, АДРЕСА_1).
Провадження у справі припинити.
Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" копію цієї ухвали направити органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя Л.М. Калиниченко