МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
09 листопада 2016 року Справа № 814/2046/16
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Марича Є.В. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомВійськової частини А 2777, п/о Аляуди,3,Миколаїв,54003
доДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2,Миколаїв,54030
провизнання протиправним та скасування рішення від 19.05.2016р. №0002471302, ВСТАНОВИВ:
Військова частина А2777 (далі-позивач) звернулась до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (далі-відповідач) про визнання протиправним та про скасування рішення від 19.05.2016 року №0002471302 про застосування штрафних санкцій у сумі 3606353,63 грн. та нарахування пені у сумі 593461,02 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване рішення є протиправним оскільки позивач своєчасно розрахувався по звіту за грудень 2015 року. Податковою не було враховано, що позивачем у звіті помилково було зазначено суму 56284417,51 замість вірної 5628417,51 грн.
Відповідач вважає позовні вимоги не обґрунтованими з підстав зазначених у письмових запереченнях.
Справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Позивачем було подано 20.01.2016 року звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за грудень 2015 року (форма Д4, додаток № 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування)
У таблиці 4 звіту позивачем було допущено технічну арифметичну помилку, а саме: у графі 2 таблиці 4 замість вірної суми 5 628 417,51 грн. (п'ять мільйонів шістсот двадцять вісім тисяч чотириста сімнадцять гривень 51 коп.) було додано зайву цифру « 4», що призвело до того, що сума стала: 56 284 417,51 грн. (п'ятдесят шість мільйонів двісті вісімдесят чотири тисячі чотириста сімнадцять гривень 51 коп.)
Відповідно, сума нарахованого єдиного внеску 34,7 % помилково була вирахувана з суми грошового забезпечення 56 284 417,51 грн., та помилково склала 19 530 692,88 грн., замість вірного визначення єдиного внеску, який би з вірної суми 5 628 417,51 грн. повинен був складати 2 099 399,70 грн.
Про те. що це помилка, свідчить навіть той факт, що сума грошового забезпечення, вказана у графі 2 таблиці, не може бути більшою, ніж сума, вказана у графі 1 цієї ж таблиці, оскільки у графі 1 вказується загальна сума грошового забезпечення, а у графі 2 лише та частина суми грошового забезпечення, на яку нараховується єдиний внесок.
Військовослужбовці навіть не мають такої кількості військових, розмірів заробітної платні тощо, з яких би виникла база нарахування єдиного внеску в 50 мільйонів гривень.
Оскільки Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску не передбачає можливість подати уточнюючий звіт, позивач 20.02.2016 року подав звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2016 року, в якому у розділі 1 таблиці 4 пояснив зміст помилки, допущеної у грудні 2015 року, зазначивши про технічну описку у цифрах.
Рішенням ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області від 19.05.2016 року № 0002471302 до позивача були застосовані штрафні санкції у сумі 3 606 353,63 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску по звіту за грудень 2015 року та нарахування пені у сумі 593 461,02 грн.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
Штрафні санкції застосовуються у розмірі 20 відсотків від своєчасно нестачеиих сум (п.2 ч.ІІ ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»)
Так, позивачем 20.02.2016 року було подано звіт (до граничного строку сплати - 22.02.2016 року), в якому було зазначено про технічну помилку при поданні першого звіту, однак податковою не було враховано пояснення позивача.
Таким чином, у даному випадку не відбувалося несвоєчасної сплати єдиного внеску по звіту за грудень 2015 року.
Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.
Згідно із ч.2 ст..71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Підсумовуючи все вищевикладене суд зазначає, що відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення, а отже позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 88 КАС України, Суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з частиною першою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки, ухвалою суду від 19.10.2016 року сплату судового збору за клопотанням позивача було відстрочено до ухвалення судового рішення, а судове рішення ухвалене на користь позивача, то судовий збір слід присудити сплатити за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, ч.3 ст. 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Визнати протиправним та скасувати рішення від 19.05.2016 року №0002471302 про застосування штрафних санкцій у сумі 3606353,63 грн. та нарахування пені у сумі 593461,02 грн.
3.Стягнути з Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39554010) судовий збір у сумі 62997,22 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України: Отримувач коштів - УДКСУ у м.Миколаєві / м.Миколаїв / 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37992781, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Миколаївській області, код банку отримувача (МФО) - 826013, рахунок отримувача - 31217206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є.В. Марич