ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 листопада 2016 року № 813/3946/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Н.А., ознайомившись з позовною заявою Релігійної організації «Курія Львівської Архідієцезії Римсько - Католицької Церкви в Україні», Релігійної громади Римсько - Католицької Церкви Святої Марії Магдалени, Релігійної громади Римсько - Католицької Церкви Святого Антонія, громадян України, віруючих Римсько - Католицької Церкви в Україні: ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії ,-
В С Т А Н О В И В:
11.11.2016 року до суду надійшла позовна заява від Релігійної організації «Курія Львівської Архідієцезії Римсько - Католицької Церкви в Україні», Релігійної громади Римсько - Католицької Церкви Святої Марії Магдалени, Релігійної громади Римсько - Католицької Церкви Святого Антонія, громадян України, віруючих Римсько - Католицької Церкви в Україні: ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Позивачі звернулися до суду з позовом до Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації у якому просять: зобов'язати Львівську міську раду, Львівську обласну раду, Львівську обласну державну адміністрацію усунути прояви дискримінації, здійснити заходи протидії дискримінації направлених на виконання усунення порушеного права, передбаченого ст. 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», вжити позитивні дії - повернути належне культове майно: костел Святої Марії Магдалени у м. Львові, костел Стрітення Господнього у м. Львові,костел Кларисок у м. Львові, костел Різдва Пресвятої Діви Марії в с. Комарне, будинок парафіяльний (плебанія) костела Святого Антонія у м. Львові.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачі у прохальній частині позовної заяви не зазначили вимоги щодо кожного з відповідачів з урахуванням ч. 4 ст. 105 КАС України,тобто не зазначили суті позовних вимог та предмету позову.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення вищезазначених норм позивачами не надані докази, якими позивачі обґрунтовують позовні вимоги, а в разі неможливості - зазначити докази, які не можуть самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
При цьому під обставинами, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги, розуміються конкретні юридичні факти, з настанням яких виникли спірні правовідносини.
З урахуванням зазначеного, позовну заяву подано без додержання положень, встановлених вище згаданими нормами Кодексу, тому відповідно до частини першої статті 108 КАС України її слід залишити без руху, зазначивши виявлені недоліки, спосіб їх усунення і встановлення строку для їх усунення.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2.Особам, що звернулися із позовною заявою встановити строк до 30 листопада 2016 року для усунення недоліків, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кухар Н.А.