Постанова № 62708528, 10.11.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2016
Номер справи
812/1156/16
Номер документу
62708528
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 листопада 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1156/16

Луганський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ковальової Т. І.,

за участю секретаря - Бутенко К. В.,

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Комунального підприємства "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради Луганської області до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про скасування вимоги про сплату боргу,-

ВСТАНОВИВ:

28 вересня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунального підприємства "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради Луганської області до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про скасування вимоги про сплату боргу.

В обґрунтування позову посилається на таке.

Комунальне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради, код ЄДРПОУ 32082152, зареєстровано як суб'єкт господарювання - юридична особа та у відповідності до Закону України" "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. №2464-УІ з 20.09.2002 року є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

10.06.2016 позивач отримав вимогу Первомайської ОДПІ №Ю-58-23 від 07.06.2016 про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка станом на 31.05.2016 р. становить 558 906, 69 грн. Вимога була оскаржена в адміністративному порядку.

15.07.2016 позивач отримав вимогу Первомайської ОДПІ №Ю-58-23 від 12.07.2016 про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка станом на 30.06.2016 р. становить 545 670, 83 грн. Вимога була оскаржена в адміністративному порядку.

Вважає отримані вимоги відповідача незаконними та такими, що підлягають скасуванню, виходячи з наступного.

Відповідно до пп. «б» п. 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. №1669 розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - Закон №2464) було доповнено пунктом 9-3, відповідно до якого Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом N 2464 за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".

Отже, згідно положень вище зазначених законів обов'язки можуть бути виконані платниками єдиного внеску після закінчення АТО.

Незважаючи на це, перебуваючи на даний момент у край важкому економічному стані в наслідок проведення АТО, Комунальне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго», протягом грудня 2015 року - вересня 2016 року сплачує єдиний внесок, що підтверджується копіями квитанцій про сплату єдиного внеску.

Користуючись своїм правом, що передбачено ч.2 п. 94 розділу VIII Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", позивач подав до Первомайської ОДПІ заяву про звільнення на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції Комунальне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради від обов'язку сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у встановлені строки (своєчасно) та повному обсязі.

Отримана відповідь від 29.04.2016 р. № 1409/12-10-13 про відсутність законних підстав для звільнення КП «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради від виконання своїх обов'язків визначених частиною другою ст. 6 Закону №2464 у тому числі і через відсутність відповідного сертифіката Торгово-промислової

Спірні правовідносини щодо своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та врегульовані нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який є спеціальним в цьому випадку. Пункт 9-4 розділу VIII вказаного Закону не містить жодного посилання на необхідність платника єдиного внеску надання до податкового органу сертифікату ТПП України як необхідного документу в якості підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань щодо сплати (несвоєчасної сплати) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Крім того, на звернення КП «Первомайськтеплокомуненерго» №341 від 22.12.2015 р. щодо видачі сертифікату про засвідчення форс-мажорних обставин за податковими зобов'язаннями, посилаючись на норми Закону №1669, Торгово-промислова палата України листом від 11.01.2016 р. №4/05.0-5.4, також повідомила, що не вбачає підстав для засвідчення форс-мажорних обставин.

Приписи п. 9-3 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464 не ставлять факт звільнення платника від обов'язку зі сплати єдиного внеску у залежність від часу подання відповідної заяви (після прийняття спірної вимоги або до її прийняття), а прямо встановлює, що така заява подається у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції. Станом на час розгляду справи АТО триває. Тому підприємство знов подало заяву про звільнення КП «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради від виконання своїх обов'язків визначених частиною другою ст. 6 Закону №2464 з 01.02.2015 р.

На підставі викладеного, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не прибув, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до частини 6 статті 71 та частини 4 статті 128 КАС України суд вирішує справу за відсутності сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю, з огляду на таке.

Комунальне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго», ідентифікаційний код 32082152, є юридичною особою (а. с. 9-12).

10.06.2016 року КП «Первомайськтеплокомуненерго» отримало вимогу Первомайської ОДПІ № Ю-58-23 від 07.06.2016р. про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка станом на 31.05.2016 р. становить 558 906,68 грн. (а. с.13).

КП «Первомайськтеплокомуненерго» було направлено у встановленому законом порядку до ГУ ДФС у Луганській області первинну скаргу на вимогу по сплаті боргу від 21.06.2016 №438 (а. с. 14-16).

Рішенням Головного управління ДФС у Луганській області від 14.07.2016 №375/10/12-32-10-01-09, скаргу на вимогу по сплаті боргу від 21.06.2016 №438 залишено без розгляду (а. с. 17).

КП «Первомайськтеплокомуненерго» було направлено у встановленому законом порядку до ГУ ДФС у Луганській області повторну скаргу на вимогу та рішення ГУ ДФС у Луганській області про результати розгляду скарги від 14.07.2016 №375/10/12-32-10-01-09 (а. с. 18-21).

Рішенням Головного управління ДФС у Луганській області від 05.09.2016 №19100/6/99-99-11-02-02-25, скаргу на вимогу по сплаті боргу не підлягає розгляду (а. с. 23).

15.07.2016 року КП «Первомайськтеплокомуненерго» отримало вимогу Первомайської ОДПІ №Ю-58-23 від 12.07.2016р. про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка станом на 30.06.2016 р. становить 545 670,83 грн. (а. с. 24).

КП «Первомайськтеплокомуненерго» було направлено у встановленому законом порядку до ГУ ДФС у Луганській області первинну скаргу на вимогу по сплаті боргу від 21.07.2016 №468 (а. с. 25-27).

Рішенням Головного управління ДФС у Луганській області від 25.08.2016 №465/10/12-32-10-01-09, скаргу на вимогу по сплаті боргу від 21.07.2016 №468 залишено без задоволення (а. с. 28-29).

КП «Первомайськтеплокомуненерго» було направлено у встановленому законом порядку до ГУ ДФС у Луганській області повторну скаргу на вимогу та рішення ГУ ДФС у Луганській області про результати розгляду скарги від 25.08.2016 № 465/10/12-32-10-01-09 (а. с. 30-33).

Позивач подавав звіти про нарахування єдиного внеску за квітень 2016 року, травень 2016 року (а с. 34-39).

Комунальне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго», протягом березня 2016 року - квітня 2016 року сплачує єдиний внесок, що підтверджується копіями квитанцій про сплату єдиного внеску (а. с. 40-49).

Позивачем подано заяву про звільнення від обов'язку сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у встановлені строки від 20.04.2016 №325 (а. с. 51).

Листом від 29.04.2016 року №1409/12-10-13 позивача повідомлено про відсутність законних підстав для звільнення його від виконання обов'язків, встановлених частиною другою ст. 6 Закону України від 08.07.2014 року №2464 (а. с. 52-53).

Комунальним підприємством «Первомайськтеплокомуненерго» повторно подано заяву про звільнення від обов'язку сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у встановлені строки на період з 01.02.2015 до закінчення антитерористичної операції від 23.09.2016 №618 (а. с. 54).

Торгово-промислова палата України листом від 11.01.2016 р. №4/05.0-5.4 повідомила позивача, що не вбачає підстав для засвідчення форс-мажорних обставин, оскільки платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються (а. с. 55).

Статтею 1 Конституції України встановлено, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Згідно статті 2 Конституції України суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Статтею 17 Конституції України закріплено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Згідно статті 107 Конституції України Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.

Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.

Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.

Персональний склад Ради національної безпеки і оборони України формує Президент України.

До складу Ради національної безпеки і оборони України за посадою входять Прем'єр-міністр України, Міністр оборони України, Голова Служби безпеки України, Міністр внутрішніх справ України, Міністр закордонних справ України.

У засіданнях Ради національної безпеки і оборони України може брати участь Голова Верховної Ради України.

Рішення Ради національної безпеки і оборони України вводяться в дію указами Президента України.

Компетенція та функції Ради національної безпеки і оборони України визначаються законом.

Пункт 9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" має наступну редакцію.

Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Преамбулою Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", який набув чинності 15.10.2014, визначено, що цей Закон визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Статтею 1 Закону № 1669 (Визначення термінів) встановлено наступне.

Період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Статтею 11 Закону № 1669 (Прикінцеві та перехідні положення) визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (14.10.2014), і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.

Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Частиною 5 статті 11 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (Прикінцеві та перехідні положення) визначено наступне.

Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону:

забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення;

у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції прийняти остаточний перелік;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити розробку і перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.

Відповідно до п. 3 Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зазначений Указ Президента України був опублікований у офіційному виданні "Офіційний вісник Президента України" від 14.04.2014.

Таким чином, Указ Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 набув чинності 14.04.2014.

Розпорядженням КМУ від 30 жовтня 2014 року № 1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (Закон N 1669-VII) був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком.

Згідно Додатку в розділі "Луганська область" 12. Попаснянський район: м. Попасна (Попаснянська міська рада); 9. м. Первомайськ (Первомайська міська рада): м. Золоте (Золотівська міська рада) входять до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Розпорядженням КМУ від 05 листопада 2014 року № 1079-р "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053" зупинена дія розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція".

Розпорядженням КМУ від 02 грудня 2015 року № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком.

Згідно Додатку в розділі "Луганська область" 12. Попаснянський район: м. Попасна (Попаснянська міська рада); 9. м. Первомайськ (Первомайська міська рада): м. Золоте (Золотівська міська рада) входять до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

На підставі вищевикладеного, вбачається, що на момент винесення спірних вимог, позивач знаходився на території здійснення антитерористичної операції, що підтверджується законодавчо встановленими положеннями.

Відповідно до ст. 92 Конституції України виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори.

Всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплена у положеннях Конституції України.

Згідно з ч. 3 ст. 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.

Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

Норми Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Закону № 1669-VII від 02.09.2014 мають вищу юридичну силу, ніж норми постанов Кабінету Міністрів України, які розвивають чи деталізують окремі положення зазначених Законів.

При вирішенні питання відносно позивача щодо застосування чи незастосування заходів по стягненню заборгованості зі сплати єдиного внеску відповідач повинен був керуватися положеннями п. 9-4 Розділу VIII Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та нормами Закону № 1669. Тобто, відповідач не повинен був однозначно застосовувати положення статті 25 Закону 2464, а надати повний та об'єктивний аналіз усім нормам законів та підзаконних нормативних актів, які регулюють спірні правовідносини, і лише після цього приймати рішення щодо наявності підстав для стягнення недоїмки.

Судом встановлено, що в період з 14.04.2014 до 12.07.2016 позивач за умови надання заяви до податкового органу звільнений від сплати єдиного внеску, оскільки цей період є часом проведення антитерористичної операції, а позивач перебуває на обліку у фіскальному органі, розташованому на території населеного пункту, визначеному переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669.

У зв'язку з чим відповідно до пункту 9-4 Розділу VIII Закону № 2464 достатніми підставами для звільнення платника єдиного внеску від відповідальності, передбаченої цим Законом за невиконання (несвоєчасне виконання) обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, є перебування на обліку в податкових органах, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669, та заява самого платника єдиного внеску до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Таким чином, в судовому засіданні достовірно встановлено, що заява, як одна із обов'язкових підстав для звільнення позивача від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану, також подавалася Позивачем.

Позивачем в квітні 2016 року та в вересні 2016 року була подана до податкового органу заява про звільнення від обов'язку сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції. Тобто, податковий орган після отримання вказаних заяв мав усі необхідні підстави для звільнення позивача від обов'язку щодо сплати єдиного внеску.

Зазначені підстави відносно позивача були встановлені при розгляді даної справи, що вказує на відсутність у відповідача законних підстав для стягнення недоїмки, визначеної в оскаржуваних вимогах.

Враховуючи викладені обставини, судом встановлено, що вимоги №Ю-58-23 від 07.06.2016 та від 12.07.2016 про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування винесено вже після подання позивачем заяви про звільнення від сплати обов'язкових платежів, а тому у податкового органу вже були відсутні законні підстави для їх винесення, у зв'язку з чим вказані вимоги є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом сплачено судовий збір у загальному розмірі 1378,00 грн. відповідно до квитанції № 0.0.622578927.1 від 22.09.2016.

З огляду на те, що позовні вимоги позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, задоволено повністю суд вважає за необхідне стягнути з Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень на користь позивача у сумі 1 378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 коп).

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 69-72, 86, 87, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Комунального підприємства "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради Луганської області до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про скасування вимоги про сплату боргу задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові вимоги Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області:

№Ю-58-23 від 07.06.2016р. про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 558 906,69 грн.;

№Ю-58-23 від 12.07.2016 р. про сплату заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 545 670,83 грн.;

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області на користь комунального підприємства "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради Луганської області (код ЄДРПОУ 32082152, адреса: 93295, Луганська область, Попаснянський район, м. Золоте, вул. Молодіжна, буд. 22А) судовий збір в розмірі 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 15 листопада 2016 року.

Суддя Т.І. Ковальова