КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/13680/15
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
14 листопада 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 листопада 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармат ЛТД» до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень – рішень, -
У С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23листопада 2015 року позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, у грудні 2015 року відповідач подав апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2016 року у задоволенні клопотання ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору відмовлено, апеляційну скаргу повернуто апелянту.
19 жовтня 2016 року ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві повторно подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Згідно частин першої, другої статті 186 Кодексу апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія оскаржуваного судового рішення отримана апелянтом 27 листопада 2015 року (а.с. 64 т. 10). Відтак, останнім днем подання апеляційної скарги було 07 грудня 2015 року.
Разом з тим, апеляційна скарга подана лише 19 жовтня 2016 року, що підтверджується відтиском на поштовому конверті.
Таким чином, апеляційна скарга подана з пропуском строку, визначеного статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України умовою поновлення пропущеного процесуального строку є поважність причин цього пропуску.
Та обставина, що апелянт раніше подавав апеляційну скаргу, яка була залишена без руху через недоліки, що перешкоджали відкриттю апеляційного провадження, й не усунув ці недоліки в установлений судом строк, не являється поважною причиною пропуску строку апеляційного оскарження.
При цьому, жодних доводів щодо поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження відповідач не наводить та не заявляє клопотання про його поновлення.
Крім того, положеннями частини шостої статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень чи юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною першою статті 4 Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Предметом оскарження виступають податкові повідомлення – рішення на загальну суму 2 664 402, 18 грн.
Оскільки вирішення даних вимог впливатиме на майновий стан відповідача, позов носить майновий характер.
Тому, судовий збір підлягає сплаті за ставкою, встановленою для подання майнового позову.
Таким чином, за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.11.2015 року підлягає сплаті судовий збір у розмірі 110% від 1,5% суми 2 664 402, 18 грн., що становить 43 962, 63 грн.
Проте, апелянтом не надано доказів сплати судового збору в указаному розмірі.
З огляду на викладене, скарга підлягає залишенню без руху з метою надання апелянту можливості вказати обґрунтовані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження шляхом подання відповідного клопотання, а також надати документ про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 186, 187,189 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві – залишити без руху.
Роз’яснити апелянту, що він вправі протягом тридцяти днів з моменту отримання копії даної ухвали звернутися до суду апеляційної інстанції з обґрунтованим клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження, вказавши поважні підстави для поновлення цього строку, а також зобов’язаний усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами: р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030101, символ звітності 206.
Якщо в зазначений строк таке клопотання апелянтом до суду не буде подано або вказані підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено, а у разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.