№ 760/19013/16-к
(№1-кс/760/14988/16)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10. 11. 2016 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., при секретарі Яковенко Н. К., за участю слідчого Корніцького Д. Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області Корніцького Д. Ю., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Пригара О. М. - про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, на підставі матеріалів досудового розслідування за № 32015110200000032,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області Корніцького Д. Ю., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Пригара О. М. - про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, на підставі матеріалів досудового розслідування за № 32015110200000032.
Подане клопотання вмотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №32015110200000032, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.07.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч.4 ст.191 КК України.
Встановлено, що на території Київської області організовано схему незаконної вирубки та розкрадання лісу, який у подальшому експортується по заниженним цінам, що призводить до привласнення державних коштів та ухилення від сплати обов'язкових митних платежів.
Суть злочинної схеми полягає в наступному: на території ДП «Іванківський лісгосп» та інших лісових господарств області здійснюється незаконна вирубка деревини. Вказану, необліковану, деревину силами працівників лісових господарств оброблюють до вигляду так званої «ділової деревини». У подальшому, вже оброблену деревину, вказані господарства, по підробленим документах, експортують за митну територію України, під виглядом менш якісної деревини чи пиломатеріалів, що призводить до фактичного ухилення від сплати обов'язкових митних платежів.
Кошти ж отримані від експорту такої деревини перераховуються на рахунки підконтрольних фізичних осіб, начеб то за надання послуг, які фактично не надавалися, та у подальшому знімаються із банківських рахунків готівкою і розподілються між службовими особами лісових господарств області та іншими активними учасниками незаконної діяльності, що призводить до привласнення державних коштів.
Відділом нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області вивчено матеріали кримінального провадження №32015110200000032 від 15.10.2015 щодо службових осіб ДП «Іванківське лісове господарство» за ст. 212 ч. 1 КК України.
Встановлено, що підставою для початку досудового розслідування у даному кримінальному провадженні став акт планової документальної перевірки від 08.10.2014 Вишгородської ОДШ ГУ ДФС у Київській області за висновками якого винесено податкове повідомлення-рішенням № 0003702201 від 17.10.2014 на загальну суму 1 036 229 грн, у тому числі: збір за спеціальне використання лісових ресурсів - 828847 грн та штрафна санкція - 207382 грн.
Під час досудового розслідування з'ясовано, що ДП «Іванківське лісове господарство» у встановлений законодавством строк, а саме 10.02.2014 подано декларацію за 4 квартал 2013 року, про що є відмітка Вишгородської ОДШ. У декларації підприємство самостійно визначило зобов'язання зі сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів у сумі 828 847 грн та перерахувало відповідно до платіжних доручень №9829 від 31.0.12014 та №9971 від 14.02.2014 вказану суму в бюджет у повному обсязі.
Проте, службовими особами Вишгородської ОДПІ під час проведення перевірки ДП «Іванківське лісове господарство» та складання 08.10.2014 акту №2060/10-08-22-00/00992088 і податкового повідомлення-рішення № 0003702201 від 17.10.2014 не враховано дані податкової декларації за 4 квартал 2013 року та відомості про сплату платником податків самостійно задекларованих в ній зобов'язань, що призвело до нарахування заборгованості державному підприємству на загальну суму 1 036 229 грн.
Службові особи державного підприємства «Іванківське лісове господарство» 23.10.2014 платіжним дорученням №13538 від 23.10.2014 умисно вчинили розтрату державних коштів шляхом сплати безпідставно нарахованої суми штрафної санкції у розмірі 207 382 грн.
При цьому, оскарження податкового повідомлення-рішення № 0003702201 від 17.10.2014 та висновків акту перевірки від 08.10.2014 ДП «Іванківське лісове господарство» до вищестоящого органу ДФС України не здійснювалось.
Тільки 14.04.2016 ДП «Іванківське лісове господарство» звернулось з позовом до Київського окружного адміністративного суду про стягнення з Вишгородської ОДПІ суми штрафної санкції у розмірі 207 382 грн. Судовий розгляд позову на теперішній час триває.
Вищевказаними діями службових осіб державного підприємства «Іванківське лісове господарство», які були направлені на виконання вимог Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, спричинено збитки державним інтересам на суму, що у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Під час досудового розслідування достовірно встановлено, що вказані вище дії здійснюються невстановленими особами в порушення вимог діючого законодавства, з метою незаконного збагачення шляхом мінімізації сплати податків до державного бюджету.
Слідчий зазначав, що необхідність проведення перевірки виникла у зв'язку з нарахуванням збитків завданих державі діями службових осіб ДП «Іванківське ліосве господарство» (код ЄДР 00992088).
В зв'язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив про його задоволення.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши та дослідивши матеріали клопотання і кримінального провадження вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу України» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності, які не віднесені цим законом до підконтрольних установ, проводиться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно ч. 11 ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу України» тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до Закону України від 26.01.93 року № 2939-ХІІ (2939-12) «Про державну контрольно-ревізійну службу України» головним завданням КРС є здійснення державного контролю за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і звітності в міністерствах, відомствах, державних комітетах, державних фондах, бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних валютних фондів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Зважаючи на те, що для встановлення деяких фактичних даних, які мають суттєве значення у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання в області бухгалтерського обліку, ревізії та контролю, вважаю подане клопотання обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 91-93, 110, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити проведення комплексної позапланової виїзної ревізії ДП «Іванківське лісове господарство» (код ЄДР 00992088) з питань законності дій службових осіб даного підприємства при сплаті грошових коштів у розмірі 207 382 грн., згідно платіжного дорученням №13538 від 23.10.2014, в рахунок погашення штрафних санкцій нарахованих податковим повідомленням - рішенням № 0003702201 від 17.10.2014 року по висновках акту перевірки Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області №2060/10-08-22-00/00992088 від 08.10.2014 року.
Проведення ревізії провести у строк встановлений Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу України» тривалістю 15 робочих днів.
Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Київській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О. В. Бобровник