ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1218/16
11 листопада 2016 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
при секретарі судового засідання Заблоцька І.І.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника Головного управління
національної поліції в Тернопільській
області Сліворський О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційної комісії №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправним і скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області (надалі відповідач 1, ГУНП в Тернопільській області), Атестаційної комісії №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області (надалі відповідач 2, Атестаційна комісія №9 ГУНП в Тернопільській області), у якому просить визнати протиправним та скасувати рішення атестаційної комісії №9 ГУНП в Тернопільській області від 13.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлене протоколом ОП №15.00035085.0078709.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позов підтримали, просили задовольнити його в повному обсязі, оскільки Атестаційною комісією при прийняті рішення не враховано в повній мірі критерії, що визначені п.16 Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1465 від 17.11.2015 року, а саме не досліджено повноту виконання функціональних обов'язків. Просить врахувати, що в атестаційному листі міститься висновок прямого керівника, згідно якого він займаній посаді відповідає, висновок атестаційної комісії про те, що він займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність є необґрунтований та не підтверджений жодними доказами, а відтак це зумовило необ'єктивність і незаконність рішення атестаційної комісії. Також зазначив, що на його утриманні знаходиться троє неповнолітніх дітей, дружина - інвалід третьої групи, їх сім'я є багатодітною сім'єю.
В судовому засіданні представник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проти позову заперечив в повному обсязі, просив відмовити в його задоволенні. Вказав, що Атестаційні комісії є колегіальним органом, який створений керівником поліції для проведення незалежного та незаангажованого атестування поліцейських та саме комісії уповноважені вивчати матеріали, зібрані на поліцейського, приймати рішення про проведення з поліцейським співбесіди, вживати відповідні організаційні заходи з цього приводу та за результатами атестування приймати рішення більшістю голосів, з певною свободою розсуду, яке комісія вважає кращим за даних обставин. Вказане свідчить про наявність в атестаційних комісій дискреційних повноважень при прийнятті рішень, відтак, у випадку надання судом оцінки рішенню атестаційної комісії останній фактично втрутиться в реалізацію повноважень колегіальним органом (в його дискреційні повноваження), оскільки суду не може підміняти собою органи владних повноважень, рішення якого оскаржується, приймаючи замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, що належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень. Зазначив, що ОСОБА_1 самостійно погодився на проходження атестації отже, ГУНП з врахуванням бажання позивача не мало будь-яких прав відмовити йому у проходженні такого атестування. Також зазначив, що законодавець наділив керівника поліції повноваженнями по прийняттю рішення про проведення атестування поліцейських, у тому числі, для вирішення питання про звільнення зі служби через службову невідповідність. Наголосив, що позивач пройшов тестування, за результатами якого отримав за тестом на загальні здібності та навички - 19 балів з 60 та за тестом на знання законодавчої бази - 29 балів з 60, тобто, не набрав нормативно закріплену мінімальну кількість балів по тесту на загальні здібності та навички встановлену для поліцейських. Просив звернути увагу на те, що результати тестування позивачем не оскаржувалися. Відтак, на його думку висновок Атестаційної комісії про те, що ОСОБА_1 займані посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність відповідає вимогам Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.15 №1465, а відтак позовні вимоги позивача до задоволення не підлягають.
Атестаційна комісія №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області в судове засідання не прибула, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, причини неявки не повідомила.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Оскільки відповідач 2 Атестаційна комісія №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області в судове засідання не прибула, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, причини неявки не повідомила, відтак суд вважає що справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши в судовому засіданні позивача, представника позивача, представника відповідача ГУНП в Тернопільській області, проаналізувавши матеріали справи, встановив наступні факти.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.77 Закону України «Про поліцію» (надалі Закон) поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через службову невідповідність. Згідно з пунктом 3 частини другої статті 57 Закону для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність проводиться атестування поліцейських. Положеннями пункту 28 розділу IV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за №1445/27890 (надалі Інструкція №1465) передбачено, що керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу. Проаналізувавши вказані норми права, суд вважає, що оскаржуваний висновок атестаційної комісії про те, що позивач не відповідає займаній посаді та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, є безумовною підставою для звільнення позивача.
Із наведеного вбачається, що рішення (висновок) атестаційної комісії впливає на права атестованого, а тому може бути самостійно оскарженим до адміністративного суду.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 04.08.2004 року був прийнятий на службу в органи внутрішніх справ.
У зв'язку з реформуванням органів внутрішніх справ у зв'язку з набранням чинності з 07.11.2015 Закону України "Про Національну поліцію", відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 07.11.2015 року №40 о/с, у відповідності до пунктів 9 та 12 розділу ІХ Закону України "Про національну поліцію" призначено прибулих з Міністерства внутрішніх справ, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установлення посадових окладів згідно штатного розпису, з 07 листопада 2015 року ОСОБА_1, який мав спеціальне звання старший прапорщик міліції, на посаду поліцейського роти ДПС Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, присвоївши йому спеціальне звання старший сержант поліції.
Наказом ГУНП в Тернопільській області №221 від 12.02.2016 "Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління національної поліції в Тернопільській області" з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівня, на підставі глибокого та всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, на підставі ст.57 Закону України "Про Національну поліцію" та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за №1445/27890, наказано починаючи з 15.02.2016 провести атестування поліцейських ГУНП в Тернопільській області, створити в ГУНП в Тернопільській області атестаційні комісії №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 (зокрема, даним наказом було зазначено, що персональний склад комісії має бути погоджений з керівництвом Національної поліції України та ним затверджений. Цим же наказом керівникам відділ поліції, структурних підрозділів ГУНП доручено скласти списки поліцейських, які підлягають атестуванню, скласти атестаційні листи на поліцейських .
Атестаційні комісії ГУНП в Тернопільській області №8, №9, №10, №11, №12 створено відповідно до наказу від 16.08.2016 року, а саме, доповнення до наказу від 12.02.2016 року №221 "Про організацію проведення атестування поліцейських ГУНП в Тернопільській області".
Персональний склад атестаційної комісії №9 ГУ НП затверджений наказом ГУНП в Тернопільській області від 25.08.2016 року №1587.
На підставі вищезазначених наказів проведено атестацію ОСОБА_1, що підтверджується відповідним атестаційним листом.
За змістом наявного у матеріалах справи атестаційного листа, складеного на старшого сержанта поліції ОСОБА_1 від 12.08.2016 року, останній, за період служби в ГУ Національної поліції в Тернопільської області та в займаній посаді, старший сержант поліції ОСОБА_1 зарекомендував себе з позитивної сторони, дисциплінований і працелюбивий працівник. Постійно здійснює контроль та надає практичну допомогу особовому складу взводу роти дорожньо-патрульної служби Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, при вирішенні службових питань. До виконання своїх службових обов'язків відноситься добросовісно. Нормативно-правові акти та накази, які регламентують службу в поліції знає, та правильно використовує у своїй службовій діяльності. При виконанні службових обов'язків не рахується з особистим часом. Проявляє розумну ініціативу. Володіє високим почуттям відповідальності за доручену справу. Належним чином виконує свої посадові повноваження. Здійснює аналіз організації дорожнього руху після закінчення несення служби на закріпленому маршруті патрулювання. Про виявленні недоліки доповідає рапортом керівнику підрозділу. Під час документування правопорушень у сфері безпеки дорожнього рух дотримується встановлених нормативно-правових актів вимог щодо здійснення такої діяльності. Вживає заходів по дотриманню прав громадян, встановлених Конституцією України та КУпАП. Здійснює заходи по виявленню й затриманню транспортних засобів, що перебувають в розшуку або використовуються в протиправних цілях, та водіїв, що зникли з місця скоєння ДТП. Під час несення служби на стаціонарному пості здійснює постійний контроль за системою відео контролю «РУБІЖ». В разі спрацювання вживає заходи по затриманню транспортного засобу. У випадку самовідключення системи негайно доповідає черговому роти ДПС. Виявив 16 порушень ПДР, 5 з яких керування транспортними засобами в стані сп'яніння. Старший сержант поліції ОСОБА_1 користується заслуженим авторитетом серед керівництва, особового складу та громадськості. При вирішенні службових питань проявляє принциповість та безкомпромісність, вміння приймати правильні рішення в екстремальних ситуаціях. Самокритичний, на зауваження реагує правильно, недоліки намагається усувати вчасно. Відзначається умінням працювати з людьми, поважає права громадян, відноситься до них чуйно та ввічливо. В побуті веде здоровий спосіб життя, хороший сім'янин. В компрометуючих зв'язках і вчинках не помічений. Фізично розвинутий, добре володіє табельною зброєю. Державною мовою володіє добре. Вміє зберігати державну та службову таємницю. Відданий справі служіння українському народові.
За результатами тестування на загальні навички отримав 19 балів, професійного тестування - 29 балів, тобто в загальному позивачем набрано 48 балів.
На підставі розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення присутні на засіданні члени атестаційної комісії №9 ГУНП в Тернопільській області (5 осіб) більшістю голосів (3 "за", 2 "проти") прийняли рішення, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність (протокол ОП№15.00035085.0078709 від 13.09.2016 р.).
Надаючи правову оцінку рішенню атестаційної комісії №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, викладеному в протоколі ОП№15.00035085.0078709 від 13.09.2016 р. про те, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, суд зазначає наступне.
02 липня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про Національну поліцію" №580-VIII, яким утворено Національну поліцію України - центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Відповідно до пунктів 9 Розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
За приписами п.9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, приймаються на службу до поліції саме за умови їх відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом. У свою чергу, для визначення їх відповідності таким вимогам Законом України "Про Національну поліцію" передбачено інститут атестування.
Відповідно до частини першої ст.57 Закону №580-VIII атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
Наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.11.2015 №1465 затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за №1445/27890 (далі - Інструкція №1465), якою було встановлено такий порядок.
Відповідно до Інструкції № 1465 атестування поліцейських проводиться у два етапи: тестування та співбесіда.
Порядок організації, підготовки, проведення тестування зазначений у розділі V Інструкції №1465.
Пунктом 10 розділу IV Інструкції №1465 передбачено, що з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування. За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.
Згідно з пунктом 17 розділу V Інструкції №1465 результати тестування фіксуються у відповідній відомості і засвідчуються підписом поліцейського, після чого ці відомості передаються до відповідної атестаційної комісії (пункт 20 цього розділу).
З матеріалів справи вбачається, що позивач проходив тестування та відповідно до атестаційного листа старший сержант поліції ОСОБА_1 за результатами тестування отримав за тестом на загальні здібності та навички 19 балів із 60 можливих та за тестом на професійні знання - 29 балів з 60 можливих.
Проте, на думку суду, результати тестування не є вирішальними для атестаційних комісій при прийнятті рішень стосовно поліцейських і повинні враховуватися у сукупності з іншими передбаченими Інструкцією № 1465 критеріями.
Судом встановлено, що відповідно до атестаційного листа ОСОБА_1 він за час проходження служби зарекомендував себе лише з позитивної сторони, за атестаційний період виявив 16 порушень Правил дорожнього руху, 5 з яких - керування транспортними засобами в стані сп'яніння. Відповідно до висновку прямого керівника займаній посаді відповідає.
Як вбачається з довідки УКЗ ГУНП у Тернопільській області за результатами підсумкової перевірки з професійної підготовки позивач отримав оцінку «задовільно» за тактико-спеціальну підготовку, «задовільно» за функціональну підготовку, «добре» за вогневу підготовку та «задовільно» за фізичну підготовку.
Також, згідно витягу із послужного списку про нагородження державними та відомчими відзнаками старшого сержанта поліції ОСОБА_1, поліцейського роти ДПС сержанта поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області неодноразово відзначали грамотами та подяками, крім того, позивач нагороджений медаллю за « 10 років сумлінної служби» та відзнакою «за службу державі». Діючих дисциплінарних стягнень у позивача немає та не було на час атестування.
Крім того, суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів врахування наведених вище обставин при прийнятті рішення Атестаційної комісії №9 ГУНП в Тернопільській області, оформленого протоколом ОП№15.00035085.0078709 від 13.09.2016 року.
За рішенням атестаційної комісії поліцейські, які проходять атестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією.
Атестаційна комісія за підписом голови має право робити відповідно до законодавства запити про надання необхідних матеріалів і документів, що стосуються службової діяльності поліцейського, який атестується.
Рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом, тобто документом, який фіксує зміст і хід обговорення питань, виступів учасників, висловлені думки, питання, репліки, зауваження, тощо.
Відповідно до протоколу атестаційної комісії №9 ГУНП в Тернопільській області ОП№15.00035085.0078709 від 13.09.2016 р. членами комісії під час проведення атестації досліджено декларацію про доходи, послужний список (форми 1), інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст.5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел та в протоколі зазначено, що членами комісії поставлені питання, які стосувалися професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше.
Відповідно до п. 3, 9 Розділу IV "Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських" безпосередні керівники складають на поліцейських атестаційні листи та передають їх на розгляд атестаційної комісії.
З наявного в матеріалах атестаційного листа вбачається, що ОСОБА_1 за висновком прямого керівника в атестаційному листі позивач займаній посаді відповідає.
Також, зазначені в протоколі документи, які наявні в матеріалах справи, не містять фактів неповноти виконання функціональних обов'язків позивачем, низьких показників службової діяльності, негативні оцінки з професійної і фізичної підготовки, недбалого відношення позивача до службових обов'язків, а навпаки, позивач характеризується з позитивної сторони, та займаній посаді відповідає.
Пункт 15 розділу IV Інструкції встановлює, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Відповідно до пункту 16 розділу IV Інструкції атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії: 1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій); 2) показники службової діяльності; 3) рівень теоретичних знань та професійних якостей; 4) оцінки з професійної і фізичної підготовки; 5) наявність заохочень; 6) наявність дисциплінарних стягнень; 7) результати тестування; 8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).
Отже, висновок атестаційної комісії про відповідність чи не відповідність поліцейського займаній посаді приймається за результатами розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, у тому числі: результати тестування за професійним тестом та тестом на загальні здібності та навички; атестаційний лист; матеріали співбесіди; документи, що надійшли на запити атестаційної комісії, результати тестування на поліграфі та матеріали особової справи поліцейського, з яких можна встановити повноту виконання функціональних обов'язків, показники службової діяльності, наявність заохочень та дисциплінарних стягнень.
Отже, з аналізу вищевказаної норми вбачається, що приймаючи спірне рішення стосовно атестованого працівника поліції, атестаційна комісія повинна прийняти обґрунтоване, мотивоване, детальне рішення з повним відображенням усіх суттєвих обставин, що мали вплив на його прийняття. Водночас, в атестаційному листі щодо висновку про те, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, атестаційною комісією не наведено жодної підстави, за наявності котрої комісія дійшла даного висновку, та якими критеріями керувалися члени комісії, приймаючи вказане рішення, зокрема, посилань на обставини, що свідчать про недостатній рівень теоретичних знань, та професійних якостей позивача, чи інші дані, які б свідчили про його низький професійний потенціал; невідповідність оновленим вимогам суспільства до професії поліцейського, інших обставин, що свідчать про несумісність особи позивача посаді, яку він займає.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається належне виконання позивачем своїх функціональних обов'язків, його належний рівень освіти, досвід роботи, професійну та фізичну підготовку, проте, даних, які б спростовували ці обставини у суду не надані та судом не здобуто, проте, на думку суду, ці обставини безпідставно не були враховані під час проведення атестації позивача.
Поряд з цим, приймаючи рішення атестаційна комісія не надала оцінку висновкам прямого керівника позивача, не обґрунтувала непогодження із позитивним висновком. Негативна оцінка ділових, професійних, особистих якостей поліцейського, його освітнього та кваліфікаційного рівнів, що надана атестаційною комісією, не узгоджується з доказами про позитивну оцінку щодо цього ж поліцейського. При цьому атестаційною комісією в рішенні не наведено мотивів неврахування таких обставин. Оскільки докази мають відповідати критеріям належності та допустимості, мотиви прийняття рішення мають бути викладені в самому рішенні.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що відповідачем не подано жодних належних та допустимих доказів обґрунтованості та правомірності прийнятого рішення. Водночас, матеріали справи свідчать про прийняття його без врахуванням всіх обставин справи, без дотримання критерію об'єктивності та обґрунтованості, тобто без дотримання вимог встановлених ч.3 ст.2 КАС України.
Вирішуючи спір по суті, суд не приймає до уваги твердження представника ГУНП в Тернопільській області про те, що рішення (висновок) атестаційної комісії є дискреційними повноваженнями атестаційної комісії, а тому суд не може здійснювати підміну повноважень цієї комісії, перевіряючи її висновок, оскільки як вбачається зі змісту пункту 15 розділу IV Інструкції №1465 прийняття одного із зазначених у цьому пункті рішень дійсно є дискреційними повноваженнями атестаційної комісії, які не можуть бути реалізовані іншими особами, у тому числі судом. Водночас у справі, що розглядається, позивач не просить суд прийняти рішення про визнання його таким, що відповідає займаній посаді. Натомість, позов містить вимогу про перевірку правомірності прийнятого відповідачем як суб'єктом владних повноважень рішення. Повноваження суду на вчинення таких дій передбачені статтями 2, 6, 17, 105, 162 КАС України. Критерії, за якими адміністративний суд перевіряє рішення суб'єктів владних повноважень, визначені у частині третій статті 2 КАС України. Одним із таких критеріїв є критерій обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень.
На думку суду, із наведеного вбачається, що атестаційна комісія повинна мотивувати своє рішення (висновок), і суд має право контролювати обґрунтованість такого рішення.
Враховуючи те, що в судовому засіданні встановлено неповноту, необґрунтованість та необ'єктивність рішення атестаційної комісії №9 ГУНП в Тернопільській області від 13.09.2016, суд дійшов висновку про протиправність цього рішення та наявність підстав для його скасування.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, не спростовані наданими відповідачами належними і допустимими доказами, а, відтак, такі вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення атестаційної комісії №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 13.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлене протоколом ОП № 15.00035085.0078709.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14.11.2016 року.
Копію постанови надіслати Атестаційній комісії №9 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області
Головуючий суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.