Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
09 листопада 2016 р. Справа №805/1758/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Козаченка А.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Ліквідаційної комісії Першотравневого районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій неправомірними, скасування наказу в частині, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
17.06.2016 року ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Ліквідаційної комісії Першотравневого районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій неправомірними, скасування наказу в частині, зобов'язання вчинити певні дії.
12.08.2016 року представником відповідача 1 через канцелярію суду було надано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв*язку з пропущенням строку звернення до суду.
Сторони та їх представники до судового засідання не з'явилися, по розгляд справи були повідомлені належним чином, клопотань по відкладення розгляду справи через канцелярію суду не надали.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позивачем пропущений строк звернення до суду з наступних підстав.
Згідно викладеному в позові, 06.11.2015 року на підставі Наказу № 390 о/с, позивача було звільнено з ОВС у запас збройних сил за пунктом 63 «з» (через скорочення штату). Обставин щодо пропущення строку звернення до суду позивачем не зазначено, клопотання про поновлення зазначеного строку не надано.
Частиною 1 статті 99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини третьої статті 99 КАС України, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.06.2008 року "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" передбачено, що при розгляді спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби застосовуються строки звернення до суду, встановлені спеціальними законами. У разі коли ці закони зазначені питання не врегульовують, то з врахуванням необхідності субсидіарного застосування законів про працю суди повинні виходити із строків звернення до суду, визначених частиною першою ст. 233 Кодексу законів про працю України.
Відповідно суд зазначає, що оскільки даний спір пов'язаний з проходженням та звільненням позивача з публічної служби, зокрема, з органів внутрішніх справ, то у даному випадку, на підставі ч. 3 ст. 99 КАС України, строк звернення до адміністративного суду складає один місяць.
Як зазначає позивач, та що не заперечується сторонами по справі, 06.11.2015 року він власноручно написав рапорт про звільнення з ОВС, на підставі якого було прийнято Наказ № 390 о/с "По особовому складу" яким ОСОБА_1 звільнено у запас ЗС за пунктом 63 "з" (через скорочення штатів).
Згідно відбитку поштового штемпелю, 17.06.2016 року позивач звернувся до суду за захистом порушених прав. Таким чином строк звернення позивача до суду за захистом своїх прав є пропущеним.
Дослідивши зміст позову, довідку Першотравневого районного центру зайнятості від 05.09.2016 року № 03-11/622, з якої вбачається, що позивач з 05.01.2016 року перебуває на обліку як безробітна особа, беручи до уваги той факт, що позивачем не зазначено причини та обставини на обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду, а також те, що позивач відповідне клопотання не заявляв, суд вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду за даним адміністративним позовом.
Також суд зазначає, що обставини, котрі можуть бути враховані як такі, що були чи є об'єктивно непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду та докази на їх підтвердження в матеріалах даної адміністративної справи відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки даний позов поданий позивачем після закінчення встановленого строку звернення, та у суду відсутні підстави для поновлення пропущеного позивачем строку, даний адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ч.1, ч.3 ст.99, ст.100, п.9 ч.1 ст.155, ст.ст.160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Ліквідаційної комісії Першотравневого районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій неправомірними, скасування наказу в частині, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Козаченко А.В.