ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Токарева М.С.
Суддя-доповідач:Іваненко Т.В.
УХВАЛА
іменем України
"08" листопада 2016 р. Справа № 806/1106/16
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Іваненко Т.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Кузьменко Л.В.,
за участю секретаря судового засідання Лібеги С.О.,
представників позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "13" липня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області про визнання дій протиправними та стягнення моральної шкоди ,
ВСТАНОВИВ:
В червні 2016 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправними дії Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області (далі - Управління ДАБІ ) щодо відмови в реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт та стягнення моральної шкоди. Позов обґрунтовано тим, що позивачем подавалися декларації від 29.03.2016, 05.04.2016 та 13.04.2016 про початок виконання будівельних робіт "реконструкція частини приміщення кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" під магазин продовольчих товарів з благоустроєм прилеглої території за адресою АДРЕСА_2. Листами від 04.04.2016, 11.04.2016, 20.04.2016 Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області відмовило в здійснення реєстрації вказаних декларації, нібито на підставі неповноти даних вказаних в бланку декларацій. Проте жодних неточностей в деклараціях відповідач не вказав, а тому позивач вважає дії Управління ДАБІ по відмові в реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт протиправними.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 13.07.2016 року позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області щодо відмови у реєстрації:
- декларацій від 29.03.2016, 05.04.2016 та 13.04.2016 про початок виконання будівельних робіт "реконструкція частини приміщення кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" під магазин продовольчих товарів з благоустроєм прилеглої території за адресою АДРЕСА_2.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області на користь ОСОБА_3 судовий збір у сумі 551,20 грн.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позову. Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що у поданих позивачем деклараціях було вказане кількість машино-місць для парковки, проте не вказано площі парковки автомобілів.
Представники позивача в судовому засіданні щодо задоволення апеляційної скарги заперечували. Просили відмовити в її задоволенні. Вважають, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Колегія суддів, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Суд встановив, що 29.03.16 року позивач подав декларацію про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція частини приміщення кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" під магазин продовольчих товарів з благоустроєм прилеглої території, за адресою АДРЕСА_2.
04.04.16 Управлінням ДАБІ у Житомирській області на адресу позивача було направлено лист за № 1006-3-12/13 64/16 з відмовою в здійсненні реєстрації вищезазначеної декларації з посиланням на неповноту даних, вказаних у бланку декларації без їх конкретизації.
05.04.16 позивачем знову подано декларацію про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція частини приміщення кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" під магазин продовольчих товарів з благоустроєм прилеглої території.
11.04.16 Управлінням ДАБІ на адресу позивача було направлено лист за № 1006-3-12/1475/16 з відмовою в здійснення реєстрації вищезазначеної декларації з посиланням на неповноту даних, вказаних у бланку декларації без їх конкретизації.
13.04.16 позивачем в черговий раз подано декларацію про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція частини приміщення кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" під магазин продовольчих товарів з благоустроєм прилеглої території.
20.04.16 Управління ДАБІ на адресу позивача було направлено лист за №1006-3-12/1606/16 про відмову в здійснення реєстрації вищезазначеної декларації з посиланням на неповноту даних вказаних в бланку декларації, а саме: в основних показниках об'єкта будівництва вказана кількість машиномісць парковки, але відсутній показник її загальної площі.
Відповідно до ст. 36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-УІ від І 17.02.2011 року (далі - Закон №3038-VI) замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт.
Реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня надходження декларації.
Виконувати будівельні роботи, підключати об'єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації зазначеної декларації забороняється.
За наявності зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт та видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається.
Форма декларації про початок виконання будівельних робіт, порядок її подання та реєстрації, форма повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації визначаються Кабінетом Міністрів України.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.
Рішення про реєстрацію або повернення декларації про початок виконання будівельних робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права реєстрації декларації), або оскаржено до суду.
Відповідно до п. 16 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011, № 466 "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю два примірники декларації за формою, наведеною у додатках 4, 5, 6 до цього Порядку.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п'яти робочих днів з дня надходження до нього декларації перевіряє повноту даних, зазначених у декларації, та здійснює дії щодо внесення інформації, зазначеної у декларації, до реєстру.
За приписами п.18 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011, № 466 "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає з письмовим обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації, декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові (його уповноваженій особі) для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду.
Отже Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено вичерпні підстави для відмови в реєстрації декларації. Повернення декларації без реєстрації має бути лише з письмовим обґрунтуванням.
Колегія суддів звертає увагу, що відмовляючи у реєстрації декларації 04.04.16 та 13.04.16 року відповідач не вказав жодної обґрунтованої підстави. Відмовляючи в реєстрації декларації 20.04.16 року відповідач вказав, що в основних показниках об'єкта будівництва вказана кількість машиномісць парковки, але відсутній показник її загальної площі.
Проте колегія суддів вказує, що декларація повертається у випадках: якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду.
Всім вищезазначеним критеріям подані декларації відповідали, підстави для повернення відсутні, а тому дії управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області щодо відмови у реєстрації поданих позивачем декларацій є протиправними.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "13" липня 2016 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Т.В. Іваненко
судді: Л.О. Зарудяна
Л.В. Кузьменко
Повний текст cудового рішення виготовлено "10" листопада 2016 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,01001
3- відповідачу/відповідачам: Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області м-н С.П.Корольова,12, м.Житомир,10014
4-представник позивача ОСОБА_4, -
5 - представник позивача ОСОБА_5,,