УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
09 листопада 2016 року Справа № 803/1493/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Луцьку клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" про накладення арешту на кошти на рахунках платника податків,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі - позивач, Луцька ОДПІ) звернулася в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" про накладення арешту на кошти на рахунках платника податків.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що товариством з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" було відмовлено у допуску працівників Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області до проведення документальної позапланової виїзної перевірки на підставі наказу №1090 від 05 жовтня 2016 року.
Представник відповідача Шевчук В.В. 08 листопада 2016 року подав до суду клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі, яке мотивував тим, що на розгляді у Волинському окружному адміністративному суді перебуває справа №803/1542/16 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 5 жовтня 2016 року №1090 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки".
А тому просить зупинити розгляд даної справи до набрання законної сили рішенням у справі №803/1542/16. Розгляд справи просив проводити за його відсутності.
Представник позивача в судове засідання не прибула, однак 09.11.2016 року подала клопотання в якому розгляд справи просила проводити без участі представника Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно із пунктом 10 частини першої статті 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Частиною першою статті 41 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оскільки, представники позивача та відповідача заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а клопотання про зупинення провадження можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд адміністративної справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" про зупинення провадження у справі слід задовольнити з наступних підстав.
З комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" вбачається, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року у справі №803/1542/16 адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 5 жовтня 2016 року №1090 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки". Станом на 09 листопада 2016 року постанова Волинського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року законної сили не набрала.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи те, що предметом спору у справі №803/1542/16 є правомірність винесення наказу Луцької ОДПІ від 5 жовтня 2016 року №1090 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки", а предметом справи №803/1493/16 є накладення арешту на кошти на рахунках платника податків у зв'язку із не допуском до проведення перевірки згідно оскаржуваного наказу, суд вважає за необхідне провадження у справі №803/1493/16 зупинити.
Керуючись пунктом 3 частини першої статті 156, статтіями 122, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №803/1493/16 за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" про накладення арешту на кошти на рахунках платника податків, зупинити до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №803/1542/16 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Трафік" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 5 жовтня 2016 року №1090 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки".
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.М. Димарчук