ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
25 жовтня 2016 року м. Київ К/800/28620/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши
касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області (далі - ОДПІ)
на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.01.2016
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 01.03.2016
у справі № 826/13403/15
за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта»
до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
ОДПІ 24.10.2016 (згідно штампу реєстрації вхідної кореспонденції) звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.01.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 01.03.2016 у справі № 826/13403/15.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху, як така, що подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення, а заявлене клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для оскарження судових рішень є необґрунтованим.
Згідно з частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Звертаючись 24.10.2016 до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою та заявляючи клопотання про поновлення строку на подання касаційної скарги, ОДПІ посилається на те, що касаційна скарга була повернута ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10.05.2016 на підставі частини 6 статті 214 цього Кодексу через невиконання вимог ухвали про залишення касаційної скарги без руху у зв'язку з несплатою судового збору. Водночас відповідач не наводить обставин, які були об'єктивною перешкодою для звернення із касаційною скаргою впродовж періоду часу з травня по жовтень 2016 року після затвердження кошторису на 2016 рік. До касаційної скарги ОДПІ додає тільки тимчасовий кошторис на 1-й квартал 2016 року, затверджений 18.01.2016, згідно з яким поточні видатки по коду бюджетної класифікації 2800 складають « 0» грн. Доказів, на підставі яких можна було б зробити висновок щодо тривалості перешкоди у вигляді відсутності бюджетного фінансування на сплату судового збору для подання касаційної скарги, ОДПІ не надала, так само, як і пояснень щодо цих обставин.
Відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
До поданої касаційної скарги ОДПІ не додано копії постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.01.2016 та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 01.03.2016, які оскаржуються.
Відсутність в додатках до касаційної скарги копій вище зазначених судових рішень унеможливлює висновок, чи сплачено ОДПІ судовий збір за подання касаційної скарги (2 192,40 грн.) відповідно до вимог підпунктів 1, 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VIII (набрав чинність з 01.09.2015).
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VIII (редакція діє з 01.09.2015), ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. Підпунктом 1 цього пункту встановлено, що ставка судового збору складала 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Касаційна скарга не містить інформації щодо розміру грошових зобов'язань, які визначені до сплати ПАТ «Укрнафта» згідно з податковими повідомленнями-рішеннями, стосовно правомірності яких виник спір.
Згідно з пунктом 3 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних справах є рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Керуючись частиною 1 статті 108, статтями 165, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.01.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 01.03.2016 у справі № 826/13403/15 залишити без руху, надавши їй строк для усунення вищевказаних недоліків касаційної скарги - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Роз'яснити, що відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга буде повернута та вважатись неподаною, якщо особа, що подає касаційну скаргу, не усуне зазначені недоліки касаційної скарги до вказаного строку або не заявить клопотання про його продовження.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко