Постанова № 62639756, 08.11.2016, Білопільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
08.11.2016
Номер справи
573/2172/16-а
Номер документу
62639756
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 573/2172/16-а

Номер провадження 2-а/573/32/16

П О С Т А НО В А

і м е н е м У к р а ї н и

(вступна і резолютивна частина )

08 листопада 2016 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді Терещенко О.І.,

з участю секретаря Кислої Ю.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області, третя особа: Центральна виборча комісія України про визнання незаконним та скасування рішення 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області від 05 вересня 2016 року "Про добровільне обєднання територіальних громад",

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 відмовити у задоволенні позову до Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області про визнання незаконним та скасування рішення 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради від 05 вересня 2016 року "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Скасувати заходи забезпечення позову у вигляді зупинення дії рішення 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області від 05 вересня 2016 року "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Білопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя

Справа № 573/2172/16-а

Номер провадження 2-а/573/32/16

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

(повний текст)

08 листопада 2016 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді Терещенко О.І.,

з участю секретаря Кислої Ю.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області, третя особа: Центральна виборча комісія України про визнання незаконним та скасування рішення 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області від 05 вересня 2016 року "Про добровільне обєднання територіальних громад",

ВСТАНОВИВ:

02 листопада 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним вище адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є мешканкю села Горобівка Білопільського району Сумської області та є членом територіальної громади Горобівської сільської ради, а тому має право на участь у місцевому самоврядуванні сільської ради. 05 вересня 2016 року на 11 сесії сьомого скликання Горобівської сільської ради прийняте рішення "Про добровільне обєднання територіальних громад". Відповідно до даного рішення Горобівська сільська рада приєднується до громади села Річки.

Вважає, що вказане рішення є незаконним, оскільки воно прийняте з порушенням вимог закону України "Про добровільне обєднання територіальних громад", а саме: з порушенням принципу добровільного обєднання територіальних громад, без врахування інтересів мешканців села, які виступають проти обєднання з громадою села Річки, та порушенням процедури громадського обговорення.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просила його задовольнити.

Представник відповідача - голова Горобівської сільської ради ОСОБА_2 проти позову заперечив та пояснив, що оскаржуване рішення прийняте згідно законодавства та просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник третьої особи - Центральна виборча комісія України в судове засідання не зявився, направив суду заяву про розгляд справи без участі їх представника.

Заслухавши позивача ОСОБА_1, представника відповідача - сільського голову ОСОБА_2, повно, всебічно та обєктивно дослідивши докази, які маються в матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 є мешканкою с. Горобівка Білопільського району Сумської області та членом вказаної територіальної громади, що підтверджується даними її паспорта (а.с. 22-23).

Також судом встановлено, що 05 вересня 2016 року на 11 сесії сьомого скликання Горобівської сільської ради прийняте рішення "Про добровільне обєднання територіальних громад":

- сіл Річки, Баїха Річківської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Горобівка, Максимівщина, ОСОБА_3, Зарічне, Біловишневе, Омельченки Горобівської сільської ради;

- сіл Коршачина, Синяк, Зелене, селище ОСОБА_4 сільської ради;

- сіл Павлівка, Катеринівка, Шпиль, Кисла Дубина, Волфине, Мелячиха, Мирлоги Павлівської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Ободи, Дігтярне, Макіївка Ободівської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Рижівка, Атинське, Будки, Стукалівка, Голишівське Рижівської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Іскрисківщина, Безсалівка, Соляники, Нескучне, Рогізне Іскрисківщинської сільської ради Білопільського району Сумської області з адміністративним центром у с. Річки Білопільського району Сумської області (а.с. 11).

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (далі Закон) добровільне об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких принципів: 1) конституційності та законності; 2) добровільності; 3) економічної ефективності; 4) державної підтримки; 5) повсюдності місцевого самоврядування; 6) прозорості та відкритості; 7) відповідальності.

Згідно зі ст. 3 вказаного Закону, суб'єктами добровільного об'єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.

Об'єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською.

Відповідно до ст. 5 вказаного Закону, ініціаторами добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути: 1) сільський, селищний, міський голова; 2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради; 3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи; 4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

Пропозиція щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад повинна, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування.

Сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи.

Порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.

Згідно зі ст. 6 Закону сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад надсилає пропозицію про таке об'єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.

Сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.

У разі прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад сільський, селищний, міський голова, який ініціював об'єднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад та інформує про це відповідні обласну раду, обласну державну адміністрацію.

Спільна робоча група формується з однакової кількості представників від кожної територіальної громади, що об'єднується.

Утворення спільної робочої групи є початком процедури добровільного об'єднання територіальних громад.

Спільна робоча група готує проекти відповідних рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад.

Відповідно до ст. 7 вказаного Закону, проекти рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад повинні, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування; 3) план організаційних заходів щодо добровільного об'єднання територіальних громад.

Сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.

Питання про схвалення проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їх розгляд та з врахуванням результатів громадського обговорення.

Схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад у п'ятиденний строк подаються обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.

Обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад готує відповідний висновок, що затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

У разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об'єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об'єднання територіальних громад.

У разі встановлення невідповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України обласна державна адміністрація повертає його на доопрацювання у порядку, встановленому цим Законом.

У разі прийняття сільськими, селищними, міськими радами рішення про добровільне об'єднання територіальних громад, а також у разі підтримки добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі сільський, селищний, міський голова територіальної громади, в якій ініційовано питання про добровільне об'єднання територіальних громад, звертається з поданням до обласної ради про утворення об'єднаної територіальної громади.

Відповідно до п. 21 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 6 березня 2008 року №2 за правилами частини другої статті 171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи - суб'єкти правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Тобто, особа (позивач) повинна довести факт застосування до неї оскаржуваного нормативно-правового акта або те, що вона є суб'єктом відповідних відносин, на які поширюється дія цього акта. Суд не може давати оцінку таким обставинам при відкритті провадження в адміністративній справі, а тому не має права відмовити у відкритті провадження у справі чи повернути позовну заяву з посиланням на частину другу цієї статті, якщо особа своє звернення обґрунтовує необхідністю захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Приписи зазначеної частини можуть бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог, якщо суд встановить, що оскаржуваний акт до особи не застосовувався і вона не перебуває у відносинах, до яких цей акт може бути застосовано. У такому разі суд не проводить перевірку нормативно-правового акта на предмет його протиправності (законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили).

Зі змісту вказаних рішень випливає, що кожен має право звернутися до суду, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод.

Як встановлено з матеріалів справи, 11 липня 2016 року відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад" голова Річківської сільської ради Білопільського району ініціював добровільне обєднання територіальних громад сіл Річки, Баїха Річківської сільської ради Білопільського району Сумської області; сіл Горобівка, Максимівщина, ОСОБА_3, Зарічне, Біловишневе, Омельченки Горобівської сільської ради; сіл Коршачина, Синяк, Зелене, селище ОСОБА_4 сільської ради; сіл Павлівка, Катеринівка, Шпиль, Кисла Дубина, Волфине, Мелячиха, Мирлоги Павлівськоїсільської ради Білопільського району Сумської області; сіл Ободи, Дігтярне, Макіївка Ободівської сільської ради Білопільського району Сумської області; сіл Рижівка, Атинське, Будки, Стукалівка, Голишівське Рижівської сільської ради Білопільського району Сумської області; сіл Іскрисківщина, Безсалівка, Соляники, Нескучне, Рогізне Іскрисківщинської сільської ради Білопільського району Сумської області з адміністративним центром у с. Річки Білопільського району Сумської області, яким також передбачив проведення громадського обговорення, як того вимагає ч. 3 ст. 5 цього Закону (а.с. 66-68).

Також встановлено, що 04 липня 2016 відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад" голова Білопільської міської ради також ініціював добровільне обєднання територіальних громад, зокрема м. Білопіллі та сіл Горобівка, Максимівщина, ОСОБА_3, Зарічне, Біловишневе, Омельченки Горобівської сільської ради в обєднану територіальну громаду з центром в м. Білопілля, яким також передбачив проведення громадського обговорення, як того вимагає ч. 3 ст. 5 Закону (а.с. 63-65).

29 липня 2016 року розпорядженням Горобівського сільського голови ОСОБА_2 №16 було прийнято рішення про вивчення пропозицій щодо ініціювання добровільного обєднання територіальних громад та її громадське обговорення на підставі звернень Білопільського міського голови та Річківського сільського голови. Також вказаним розпорядженням було прийнято рішення про проведення громадського обговорення щодо можливого обєднання протягом 30 днів з дня прийняття цього розпорядження (а.с. 70).

Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного обєднання територіальних громад було затверджено 19 травня 2015 року рішенням 38 сесії 6 скликання Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області (а.с. 6-7).

Розпорядженням Горобівського сільського голови №17 від 01 серпня 2016 року було прийнято рішення про проведення громадського обговорення щодо можливого обєднання територіальних громад з формою проведення громадських обговорень у виді сходок громадян по населеним пунктам сільської ради: 08 серпня 2016 року в с. Максимівщина біля будівлі колишнього магазину о 12:30 год; 09 серпня 2016 року в с. Зарічне біля подвіря ОСОБА_5 о 10:30 год.; 09 серпня 2016 року в с. Безсокирне, біля подвіря ОСОБА_3 об 11:30 год.; 11 серпня 2016 року в с. Горобівка в приміщенні будинку культури о 09 годин (а.с. 71).

Ініціативу Річківського сільського голови було підтримано зборами громадян с. Зарічне, Максимівщина, ОСОБА_3. Збори (сходки) громадян в селах Біловишневе та Омельченки Горобівської сільської ради не проводились у звязку з відсутністю жителів на даних територіях, що підтвердили суду сторони у справі (а.с. 49-54).

11 серпня 2016 року в с. Горобівка Білопільського району ініціативу голови Річківської сільської ради Білопільського району не була підтримана, ініціатива Білопільського міського голови була підтримана, що підтверджується протоколом зборів від 11 серпня 2016 року (а.с. 55-56).

Як вбачається із протоколів зборів мешканців всієї Горобівської сільської ради, які приймали участь у обговоренні питання щодо об'єднання громад, то більшість присутніх на сходках людей висловилась за підтримку ініціативи Річківського сільського голови (а.с. 49-56).

16 серпня 2016 року на 9 сесії Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області депутати підтвердили рішення громади про обєднання, врахувавши результати громадських обговорень, і дали згоду на добровільне обєднання територіальних громад сіл Горобівка, Максимовщина, ОСОБА_3, Зарічне, Біловишневе Горобівської сільської ради в обєднану територіальну громаду з центром в с. Річки та делегували сільського голову ОСОБА_2 до складу робочої групи з підготовки проектв рішення щодо добровільного обєднання громад. За прийняття рішення проголосувало 10 депутатів з 13, 3 депутата сільської ради утримались від голосування (а.с. 39).

Як пояснив в судовому засіданні сільський голова ОСОБА_2, що також вбачається із протоколів зборів мешканців сільської ради, на прийняття рішення вплинуло те, що більшість мешканців Горобівської сільської ради, зокрема сходки сіл с. Зарічне, Максимівщина, ОСОБА_3 висловились саме за підтримання ініціативи Річківського сільського голови. При цьому, представники громади в сільській ради, тобто депутати сільської ради, які також питання щодо об'єднання громад обговорювали зі своїми виборцями, на сесії більшістю голосів прийняли рішення щодо згоди на добровільне об'єднання в Річківську об'єднану територіальну громаду з центром в с. Річки.

Також на вказаній вище 9 сесії сільської ради було відмовлено Білопільській міській раді в наданні згоди на добровільне обєднання територіальних громад (а.с. 40).

25 серпня 2016 року на 10 сесії Горобівської сільської ради було схвалено проект рішення сільської ради "Про добровільне обєднання територіальних громад" (а.с. 9-10).

05 вересня 2016 року на 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради прийняте оскаржуване позивачем рішення "Про добровільне обєднання територіальних громад":

- сіл Річки, Баїха Річківської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Горобівка, Максимівщина, ОСОБА_3, Зарічне, Біловишневе, Омельченки Горобівської сільської ради;

- сіл Коршачина, Синяк, Зелене, селище ОСОБА_4 сільської ради;

- сіл Павлівка, Катеринівка, Шпиль, Кисла Дубина, Волфине, Мелячиха, Мирлоги Павлівськоїсільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Ободи, Дігтярне, Макіївка Ободівської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Рижівка, Атинське, Будки, Стукалівка, Голишівське Рижівської сільської ради Білопільського району Сумської області;

- сіл Іскрисківщина, Безсалівка, Соляники, Нескучне, Рогізне Іскрисківщинської сільської ради Білопільського району Сумської області з адміністративним центром у с. Річки Білопільського району Сумської області (а.с. 11).

Звертаючись з позовом до суду, ОСОБА_1 мотивувала свої вимоги тим, що оскаржуване рішення є незаконним, оскільки рішення прийняте з порушенням вимог закону України "Про добровільне обднання громад", а саме: з порушенням принципу добровільного обєднання територіальних громад, без врахування інтересів мешканців села Горобівка, які виступають проти обєднання з громадою села Річки, та порушенням процедури громадського обговорення.

Як встановлено в судовому засіданні з пояснень сторін та ними не оспорюється, формою громадського обговорення з питань добровільного обєднання територіальних громад було обрано - сходки громадян.

Судом встановлено, що інформація про проведення загальних зборів з питання обєднання територіальних громад була доступною, висіли відповідні оголошення, позивач підтвердила, що також бул ознайомлена з початком громадських обговорень та днем призначення зборів. Питання обєднання теритріальних громад активно обговорювалось і всі бажаючі мали змогу прийняти участь в загальних зборах.

02 вересня 2016 року відповідно до вимог ч. 4 та ч. 5 ст. 7 Закону Сумською ОДА було надано позитивний висновок щодо відповідності Конституції та законоам України проекту рішення "Про добровільне обєднання територіальних громад", схваленого Горобівською сільською радою, який затверджено розпорядженням голови Сумської обласної адміністрації № 442-ОД (а.с. 75).

Таким чином, даний документ підтвердив факт правомірності обєднання і дотримання всіх процедурних моментів під час здійснення обєднання громад Річківської сільської ради та Горобівської сільської ради.

Суд не бере до уваги доводи позивача на неналежне забезпечення сільським головою проведення обов'язкового громадського обговорення, яке, на думку ОСОБА_1, повинно проводитись впродовж 30 днів.

В роз'ясненні щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об'єднання, затвердженому на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об'єднання зазначено, що у частині 3 статті 5 Закону визначено, що сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.

Частиною 2 статті 7 Закону передбачено, що сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.

При цьому, частиною четвертою статті 5 Закону встановлено, що порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.

Громадське обговорення може проводитись в різних формах, зокрема, передбачених статтею 8 та статтею 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у формі загальних зборів громадян, громадських слухань або в інших формах, визначених місцевою радою (конференція, форум, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле-або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація тощо).

В роз'ясненні звертається увага на те, що окремі форми громадського обговорення (загальні збори громадян, громадські слухання та ін.) не можуть тривати протягом 30 чи 60 днів та як правило проводяться протягом одного неробочого дня.

Враховуючи зазначене, проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) протягом певної кількості днів слід розуміти як визначення граничного проміжку часу, протягом якого мають бути проведені певні заходи та оприлюднені їх результати.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідачап, якщо він заперечує прорти позову.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповвідач довів суду правомірність рішення Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області 11 сесії 7 скликання від 05 вересня 2016 року «Про добровільне обєднання громад», оскільки сільська ради, приймаючи вказане рішення, діяла у межах та у спосіб передбачений чинним законодавством, а тому у задоволенні позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.

Крім того, ухвалою суду від 03 листопада 2016 року за заявою ОСОБА_1 було забезпечено позов у вказаній справі, шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення.

Згідно з ч. 4 ст. 118 КАС України якщо у задоволенні вимог позивачеві буде відмовлено, вжиті заходи забезпечення адміністративного позову зберігаються до набрання постановою суду законної сили. Проте суд може одночасно з прийняттям постанови або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення адміністративного позову або заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 41, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 відмовити у задоволенні позову до Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області про визнання незаконним та скасування рішення 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради від 05 вересня 2016 року "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Скасувати заходи забезпечення позову у вигляді зупинення дії рішення 11 сесії 7 скликання Горобівської сільської ради Білопільського району Сумської області від 05 вересня 2016 року "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Білопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя