У Х В А Л А
Справа № 127/17811/14-а
09 листопада 2016 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Загороднюк А.Г., розглянувши клопотання управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про звільнення від сплати судового збору у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м.Вінниці про визнання дій протиправними та перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В :
постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 10 жовтня 2016 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Разом з матеріалами апеляційної скарги відповідачем надано клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів передбачених для сплати судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, вважаю за необхідне відмовити у його задоволенні з огляду на наступні обставини.
Зазначена органом управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці інформація про те, що кошторисом не передбачені кошти на сплату судового збору спростовується сплатою відповідного судового збору по інших справах протягом 2016 року, у тому рахунку за подання апеляційних скарг, зокрема по справах №№ 127/4765/16, 127/5728/16 та інші.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від 05 лютого 2016 року № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
До того ж, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Крім того, виключення органів державної влади з числа суб'єктів, що звільняються від сплати судового збору мало на меті дисциплінувати їх у відносинах із судами та унеможливити зловживання ними своїми процесуальними правами, зокрема, у випадках безпідставного звернення до судів та безвідповідального оскарження судових рішень з огляду на саму лише безкоштовність звернення до суду, про що зазначено у пояснювальній записці до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання відповідача про звільнення від сплати судового збору.
Керуючись ст. 88 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
відмовити у задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці про звільнення від сплати судового збору.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Загороднюк А.Г.