Справа № 127/11942/16-а
Провадження № 2-а/127/788/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" листопада 2016 р. м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Ковбаси Ю.П.,
секретаря Гончарук А.М.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у м. Вінниця Никитенко Юрія Васильовича, про скасування постанови серії ПС 2 № 177202, від 16.05.2016, у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
06.06.2016, позивач звернувся до суду з позовом до інспектора роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у м. Вінниця Никитенко Юрія Васильовича, про скасування постанови серії ПС 2 № 177202, від 16.05.2016, у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП.
07.06.2016, вищевказаний позов залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення недоліків.
15.06.2016, в межах наданого строку позивачем усунено недоліки та по адміністративному позову відкрито провадження.
Позивач мотивував адміністративний позов наступним.
16.05.2016, інспектором роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у м. Вінниця Никитенко Ю.В., було складено постанову про адміністративне правопорушення серії ПС 2 № 177202, про те, що 16.05.2016, о 18 год. 00 хв. в м. Вінниця, по вул. Скалецького, 7, водій ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки «Audi Q7», н/з НОМЕР_1, здійснив зупинку, стоянку на острівці безпеки, перетнувши лінію дорожньої розмітки 1.1 розділу 34, додатку 2, чим порушено ПДР України. Вказаною постановою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 510 грн.
На думку позивача постанова є незаконною та такою, що підлягає скасуванню з огляду на те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки він правопорушення у якому його визнав винним інспектор поліції не здійснював та ПДР України не порушував.
Також позивач в поданому до суду позові вказував, що інспектором грубо порушено вимоги законодавства при складанні постанови, а саме постанову складено без дотримання вимог законодавства, порушені права на захист, та безпідставно не враховано його пояснення щодо невинуватості у вчиненні правопорушення.
Позивач в судовому засіданні підтримав вимоги позову у повному обсязі, суду пояснив, щоінспектором безпідставно притягнено його до адміністративної відповідальності, оскільки правопорушення не вчиняв та ПДР України не порушував.
Відповідач в судове засідання не з'явився, в той час як він був неодноразово належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи та не повідомив суд про поважність причини своєї неявки, заперечень проти позову не надіслав.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними, і їх слід задовольнити, оскільки безпідставність притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення ч. 1 ст. 122 КУпАП підтверджується наданими суду доказами, зокрема показаннями самого ОСОБА_1, а також оглянутого в судовому засіданні відеозапису, відповідно до якого чітко не вбачається, що позивач здійснив зупинку, стоянку саме на острівці безпеки. Крім того, з постанови інспектора незрозуміло, що саме здійснив водій ОСОБА_1 чи зупинку, чи стоянку.
Також, суд виходить з положень ч. 2 ст. 71 КАС України в тім, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до вищевикладеного, а також враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що інспектором не було повідомлено позивача про те, які саме вимоги ПДР України було порушено, крім того, взагалі був відсутній розгляд справи, а саме було позбавлено позивача право на захист, відповідачем не були з'ясовані та доведені всі обставини, які б свідчили що в діях позивач є ознаки проступку, жодним технічним записом порушення не зафіксовано, тому суд приходить до висновку, що позивач не порушував ПДР України та здійснював свій рух на законних підставах.
Оскільки будь - яких доказів вчинення правопорушення ОСОБА_1, суб'єктом владних повноважень суду не надано, тому притягнення останнього до адміністративної відповідальності за порушення ч. 1 ст. 122 КУпАП не може бути здійснено за відсутності доказів його вини.
З огляду на вищенаведене, суд вважає винесену постанову серії ПС 2 № 177202, від 16.05.2016, такою, що підлягає скасуванню і вважає пояснення позивача щодо не вчинення в даному випадку правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, правдивими.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Стаття 69 КАС України відносить до доказів пояснення сторін, третіх осіб та їх представників, показання свідків, письмові і речові докази, висновки експертів.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є в справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
В судовому засіданні встановлено, що під час несення служби при винесенні оспорюваної постанови, інспектором не зібрано жодних фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, не враховано пояснень позивача, який свою вину не визнав, які суд, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, визнає правдивими; не було залучено відповідачем свідків, не долучено інших відомостей необхідних для вирішення справи, передбачених ст. 268 КУпАП України.
Відповідно до ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень.
Керуючись ст.ст. 7, 8, 9, 11, 69, 70, 71, 86, 159 - 163, 171-2 КАС України, ст.ст. 251, 252, 258 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до інспектора роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у м. Вінниця Никитенко Юрія Васильовича, про скасування постанови серії ПС 2 № 177202, від 16.05.2016, у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП - задовольнити повністю.
Постанову інспектора роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у м. Вінниця Никитенко Юрія Васильовича, про скасування постанови серії ПС 2 № 177202, від 16.05.2016, у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП - скасувати.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити, зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області повернути ОСОБА_1, суму сплаченого судового збору в сумі 551,20 (п'ятсот п'ятдесят одну гривню 20 коп.) згідно квитанції № 29 від 15.06.2016, Номер терміналу К0100039.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя