Ухвала суду № 62576315, 08.11.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.11.2016
Номер справи
826/17294/16
Номер документу
62576315
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

08 листопада 2016 року м. Київ № 826/17294/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із матеріалами справи

за позовом ОСОБА_1доГоловного територіального управління юстиції у Київській областіпро поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку, стягнення моральної шкоди та інших платежів, ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Головного територіального управління юстиції у Київській області про поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку, стягнення моральної шкоди та інших платежів.

Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI (надалі - Закон N 3674-VI) визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Статтею 5 Закону N 3674-VI визначено пільги щодо сплати судового збору.

Так, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі (п. 1 ч. 1 названої статті).

Відповідно до ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Частиною другою ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішенням діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, які вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Виходячи із конституційного положення про право громадянина на відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів держав влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, вимоги про відшкодування шкоди, про які йдеться в частині другій ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, включають вимоги про відшкодування шкоди як матеріальної, так і моральної.

Пункт 3 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» визначає ставки судового збору за критеріями розподілу позовів на майнового та немайнового характеру, не виділяючи окремо моральну шкоду.

Оскільки вимоги про відшкодування матеріальної та/або моральної шкоди, завдано неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, можуть бути предметом розгляду в іншому судочинстві (цивільному господарському), якщо вони заявлені окремо від вимог, що стосуються публічно-правового спору, відповідно ставка судового збору при зверненні з такими вимогами повинні визначатися за одними критеріями.

Натомість, при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення моральної шкоди ставка судового збору визначається як за позов майнового характеру.

З урахуванням наведеного вище, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди та надати суду докази такої сплати.

Окрім того, позивачу необхідно зазначити розмір винагороди за виконавчим провадженням № 50244370, суму грошових коштів за період його перебування на лікарняному та, виходячи із суми заявлених вимог, сплатити судовий збір у відповідності до вимог Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.

Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О.Іщук