Ухвала суду № 62575769, 07.11.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2016
Номер справи
461/2263/16-а
Номер документу
62575769
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2016 р. Справа № 876/4817/16

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ільчишин Н.В.,

суддів Пліша М.А., Шинкар Т.І.,

за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Галицької районної адміністрації Львівської міської ради на постанову Галицького районного суду м. Львова від 10.06.2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування розпорядження,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 01.04.2016 року звернувся в суд з позовом до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради в якому просить визнати протиправним та скасувати розпорядження №77 від 10.03.2016 року «Про демонтаж самовільно влаштованої вентиляції виведеної по дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1» .

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 10.06.2016 року позов задоволено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції Галицька районна адміністрація Львівської міської ради подала апеляційну скаргу. В якій просить постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову, апеляційну скаргу мотивовано тим, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення допущено порушення норм процесуального та матеріального права.

В судове засідання учасники процесу не з'явились, будучи належними чином повідомленими, що не перешкоджає слуханню спірного питання відповідно до вимог ч.4 ст.196 КАС України.

Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №77 від 10.03.2016 року зобов'язано ОСОБА_1 - власника нежитлового приміщення, загальною площею 133,6 кв.м., яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, за власні кошти демонтувати самовільно влаштовану приточно-витяжну вентиляцію, яка виведена по дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1 у м. Львові.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, яка сформована 15.10.2015 року, право власності на нежитлові приміщення, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, зареєстроване 22.11.2014 року за ОСОБА_1 та ОСОБА_4, що також підтверджується свідоцтвом про право власності НОМЕР_1 від 28.11.2014 року.

ТзОВ «Омега Клімат» (Ліцензія АВ №359146) 02.01.2010 року на замовлення ТМ «Віденські Булочки» розробило робочий проект щодо вентиляції та кондиціювання нежитлових приміщень, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, з метою здійснення в подальшому в даних нежитлових приміщеннях ТМ «Віденські Булочки» господарської діяльності в якості кафе. Розрахунки, що були здійснені відповідно до робочого проекту ТзОВ «Омега Клімат» включено до проекту перепланування існуючих нежитлових приміщень з влаштування кафе на АДРЕСА_1, який розроблено Львівським комунальним підприємством «Місторемпроект» та 24.03.2010 року погоджено головним архітектором м. Львова. Після здійснення реконструкції нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1, на підставі проектної документації розробленої ТзОВ «Омега Клімат» та ЛКП «Місторемпроект», акт введення в експлуатацію вищезазначених нежитлових приміщень погоджено міським головою Львова на підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №713 від 11.06.2010 року.

За змістом ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Власність зобов'язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

Згідно пп.2.8.5 п.2.8 Положення про впорядкування розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків на території м. Львова, затверджене рішенням виконкому Львівської міської ради № 028 від 01.02.2002р. (із змінами і доповненнями згідно рішення виконкому № 833 від 09.09.2011р.), технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, є пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря.

Згідно п. 5.1. відповідальність за своєчасне виявлення, попередження і вжиття заходів щодо усунення порушень вимог Положення у частині встановлення та розміщення технічних елементів (пристроїв) у всіх випадках покладається на житлово-експлуатаційні контори (ЖЕК), комунальні підприємства з експлуатації житлового фонду Львівської міської ради і відомчі житлово-експлуатаційні контори, які здійснюють постійний контроль за дотриманням правил користування та експлуатації житлового фонду на закріпленій території. Пункт 5.2. вказує, що у випадках виявлення розміщення технічних елементів (пристроїв), що не відповідають вимогам цього Положення відповідальні житлово-експлуатаційні контори, комунальні підприємства з експлуатації житлового фонду і житлово-експлуатаційні контори інших відомств видають особі, що встановила технічний елемент (пристій), припис про усунення у місячний термін порушень.

Відповідно до п. 5.3. у випадках зволікання з усуненням порушень та випадках самовільного встановлення технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.8.1, 2.8.2, 2.8.3, 2.8.4, 2.8.5: 5.3.1. на правопорушників розповсюджується дія «Положення «Про порядок розгляду питань з самовільного будівництва у м.Львові, що стосується громадян і службових осіб», затверджене рішенням виконкому від 16.05.1996 р. №222, а підрозділи, до компетенції яких відносяться питання контролю за використанням і експлуатацією житлового фонду, контролю за веденням будівництва, вживають заходи, передбачені встановленим порядком: складають протокол про вчинення адмінправопорушення та подають його разом з іншими документами на розгляд адміністративної комісії при районній адміністрації для притягнення фізичної чи юридичної особи до адміністративної відповідальності за самовільну зміну зовнішнього виду фасаду будівлі чи споруди та недотримання правил користування і експлуатації житлового фонду; 5.3.2. житлово-експлуатаційні контори, комунальні підприємства з експлуатації житлового фонду і відомчі житлово-експлуатаційні контори передають у районну адміністрацію акт обстеження технічного елементу (пристрою) та матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної чи юридичної особи для подальшого розгляду цього питання на міжвідомчій комісії районної адміністрації; 5.3.3. міжвідомча комісія у двотижневий термін готує висновок про відповідність чи невідповідність розміщення технічного елементу (пристрою) для підготовки відповідного розпорядження голови районної адміністрації; 5.3.4. голова районної адміністрації у двотижневий термін на підставі підготовлених матеріалів приймає розпорядження про демонтаж технічного елементу (пристрою) чи його подальше розміщення; копія розпорядження голови районної адміністрації про демонтаж технічного елементу (пристрою) надсилається юридичній чи фізичній особі, яка вчинила правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи витяжна система знаходиться на боковій стіні будинку та встановлена для кондиціювання кафе на АДРЕСА_1 згідно розроблено робочого проекту щодо вентиляції та кондиціювання нежитлових приміщень та актом готовності об'єкта до експлуатації затверджена рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради з погодженням міського голови міста Львова.

Також згідно акту перевірки дотримання санітарного законодавства від 11-12.08.2016 року складеним Управлінням Держпродспоживслужби м. Львова не виявлено порушення роботи вентиляційної системи та її загрози іншим.

Відповідно до ст. 357 Цивільного кодексу України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом. Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна. Співвласник має право на відповідне збільшення своєї частки у праві спільної часткової власності, якщо поліпшення спільного майна, які не можна відокремити, зроблені ним своїм коштом за згодою всіх співвласників, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна. Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.

Згідно ч. 2 ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Колегія суддів дійшла висновку, що Галицька районна адміністрація Львівської міської ради приймаючи розпорядження № 77 від 10.03.2016 року «Про демонтаж самовільно влаштованої приточно-витяжної вентиляції, виведеної по дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1» в достатній мірі не дослідила та не врахувала наявних у власників вищевказаного нежитлового приміщення документів та необхідність такого демонтажу, також вказаним розпорядження притягнуто до відповідальності одного із співвласників вказаного приміщення, згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, яка сформована 15.10.2015 року, право власності на нежитлові приміщення, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, зареєстроване 22.11.2014 року за ОСОБА_1 та ОСОБА_4, що також підтверджується свідоцтвом про право власності НОМЕР_1 від 28.11.2014 року, також не дотримано Положення про впорядкування розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків на території м. Львова, затверджене рішенням виконкому Львівської міської ради № 028 від 01.02.2002р. (із змінами і доповненнями згідно рішення виконкому № 833 від 09.09.2011р.) щодо притягнення до відповідальності.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, що відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Галицької районної адміністрації Львівської міської ради - залишити без задоволення.

Постанову Галицького районного суду м. Львова від 10.06.2016 року у справі №461/2263/16-а провадження №2-а/461/257/16 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили, а в разі складення такої в порядку ч.3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.

Головуючий Н.В. Ільчишин

Судді М.А. Пліш

Т.І. Шинкар

Повний текст ухвали виготовлено 09.11.2016 року