ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
О К Р Е М А У Х В А Л А
02 листопада 2016 року Чернігів Справа № 825/1669/16
Чернігівський окружний адміністративний суду складі:
головуючого судді Поліщук Л.О.,
при секретарі Скугоревої Н.О.,
за участі позивача ОСОБА_1,
за участі представника позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання неправомірними дій,
В С Т А Н О В И В:
27.09.2016 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівської обласної державної адміністрації та просить визнати неправомірним:
- всупереч до положень статті 7 надіслання відповідачем скарги позивача від 10.12.2015 до неналежного органу - органу, на беззаконня саме якого позивач скаржився, - до ПАТ "Чернігівобленерго";
- всупереч до положень статті 7 неповідомлення відповідачем позивача про надіслання його скарги від 10.12.2015 до ПАТ "Чернігівобленерго".
02.11.2016 позивач та представник позивача звернулись до суду з клопотанням про винесення окремої ухвали на незаконні дії відповідача.
Як вбачається з матеріалів справи, Чернігівською обласною державною адміністрацією не було надано відповіді на скаргу позивача від 10.12.2015, яка була передана на розгляд структурному підрозділу обласної державної адміністрації Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури.
Таким чином відповідачем не було вчинено всіх необхідних дій в межах його повноважень щодо забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян».
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 7 Закону України ''Про звернення громадян'' встановлено, що звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.
Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.
Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
Згідно частини 1 статті 166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Так, Чернігівською обласною державною адміністрацією під час розгляду звернення ОСОБА_1 від 10.12.2015 не виконано вимоги Закону України ''Про звернення громадян''.
За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність постановлення окремої ухвали для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють порушенню закону та довести до відома Чернігівську обласну державну адміністрацію про вищевказаний факт.
Відповідно до статті 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення залишення посадовою особою без розгляду окремої ухвали суду чи окремої постанови судді або невжиття заходів до усунення зазначених в них порушень закону, а так само несвоєчасна відповідь на окрему ухвалу суду чи окрему постанову судді тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищевикладене, голові Чернігівської обласної державної адміністрації слід звернути увагу на вказані порушення, причини і умови їх виникнення з метою недопущення порушень в подальшому.
Керуючись статтями 122, 158-160, 166 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Зобов'язати голову Чернігівської обласної державної адміністрації вжити заходи на усунення порушень щодо не виконання вимоги Закону України ''Про звернення громадян'' під час розгляду звернення ОСОБА_1 від 10.12.2015.
Копію ухвали направити голові Чернігівської обласної державної адміністрації для відповідного реагування.
Про результати розгляду окремої ухвали проінформувати Чернігівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця з дня її надходження.
Окрема ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.О. Поліщук