Копія
Справа № 822/2204/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 листопада 2016 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Шевчук О.П., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Державної аудиторської служби України , Західного офісу Держаудитслужби , ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної аудиторської служби України, Західного офісу Держаудитслужби, ОСОБА_2 про зобов'язання відповідача скасувати рішення державного реєстратора про визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити дії.
Перевіривши позовну заяву суддя дійшов висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з частиною 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частиною четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зміст наведених норм КАС України вказує на те, що адміністративними судами розглядаються справи щодо оскарження будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, зокрема, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
У поданій позивачем позовній заяві, в порушення наведених норм КАС України, одним із відповідачів зазначено фізичну особу - ОСОБА_2, який не є суб'єктом владних повноважень у розумінні пункту 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, суддя вважає, що позовні вимоги пред'явлені не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, у зв'язку із чим позивачу необхідно визначитися зі складом відповідачів адміністративної справи або надати правове обґрунтування звернення до адміністративного суду з позовом до фізичної особи, а саме ОСОБА_2, із зазначенням позовних вимог до неї.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, суд залишає позовну заяву без руху для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду позовної заяви із уточненим складом відповідачів по справі або шляхом надання правового обґрунтування звернення до адміністративного суду з позовом до фізичної особи, із зазначенням позовних вимог до неї.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної аудиторської служби України , Західного офісу Держаудитслужби , ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 листопада 2016 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук