Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
08.11.2016 р. № 820/6124/16
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Нуруллаєв І.С., розглянувши клопотання Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору за подання позову Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного акціонерного товариства "МЕХТРАНС" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Центральна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 (НОМЕР_1) податковий борг у сумі 25000,0 грн.
Одночасно з поданням позовної заяви позивач надав до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання позову Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного акціонерного товариства "МЕХТРАНС" про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначено, що у Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області відсутні кошти, що призначені для сплати судового збору, оскільки контролюючим органом отримано повідомлення про безспірне списання коштів з рахунків, згідно яких на період встановлення даних не проводяться платежі.
Відповідно до статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк (ч. 1 ст. 88 КАС України).
Тобто, щоб мати можливість зменшити тягар судових витрат, суд з'ясовує майновий стан особи. Особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідне клопотання і документи, які свідчили би про поганий майновий стан. Положення зазначеної статті не виключають можливості їх застосування і до юридичних осіб, якщо у них, наприклад, відсутні достатні кошти на рахунках для оплати судових витрат чи їх рух заблоковано внаслідок арешту.
Відмовляючи у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, суд враховує надання позивачем до суду копій повідомлень про безспірне списання коштів з рахунків на загальну суму 20335,54 грн, проте зазначає, що матеріали позову не містять будь-яких доказів на підтвердження відсутності коштів на рахунках або можливості позивача в подальшому сплатити судовий збір.
Також суд зазначає, що обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року №484-VIIІ, який набув чинності 01.09.2015 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема підпунктом 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру, яка подана суб'єктом владних повноважень, визначена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Суд зазначає, що положеннями Закону України "Про судовий збір", зобов'язано сплачувати судовий збір усіх учасників судового процесу, навіть суб'єктів владних повноважень, за виключенням деяких пільгових категорій, до яких контролюючі органи не відносяться.
Керуючись положеннями ст. ст. 88, 98, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд ,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору за подання позову Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного акціонерного товариства "МЕХТРАНС" про стягнення податкового боргу - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена особою, інтересів якої вона стосується, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Нуруллаєв І.С.