КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2016 року № 810/2679/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Фора» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
в с т а н о в и в:
до суду звернулось з позовом Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТОВ «Фора» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1 129 809, 50 грн. та пені у розмірі 66 093, 30 грн.
Не погоджуючись із заявленими вимогами, відповідач надав до суду заперечення, в яких зазначив, що, відповідно до ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Додатково вказав, що обов’язок підприємства, установи і організації зі створення робочих місць для інвалідів та їх працевлаштування, встановлений ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та не включає здійснення їх фактичного пошуку роботодавцем і працевлаштування на створених робочих місцях.
На підтвердження своїх заперечень надав докази створення робочих місць в ТОВ «Фора» для інвалідів та направлення до уповноваженого органу із їх працевлаштування звітності, інформацію щодо можливого працевлаштування.
Суд зазначає, що передбачений ст. 19 Закону обов’язок по забезпеченню працевлаштування інвалідів не слід ототожнювати з обов’язком роботодавця здійснювати їх фактичний пошук і працевлаштування на створених останнім робочих місцях, оскільки законом на роботодавця цей обов’язок не покладається.
З урахуванням заперечень відповідача та, керуючись Законом України № 875-ХІІ від 21.03.1991 «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», ст.ст. 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 1832, 256 КАСУ, суд
п о с т а н о в и в:
у задоволенні адміністративного позову, - відмовити.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Брагіна О.Є.