Постанова № 62574407, 09.11.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2016
Номер справи
815/5323/16
Номер документу
62574407
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/5323/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2016 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді – Бойко О.Я.,

розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «Кота логістик» про стягнення заборгованості у розмірі 34640,00 грн.,-

СУТЬ СПОРУ:

До Одеського окружного адміністративного суду звернулось з адміністративним позовом Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «Кота логістик» в якому просило, суд:

- стягнути з Приватного підприємства «Кота логістик», вул. Транспортна, буд. 9, кв. (офіс) 5 , Одеська обл. 68000, код ЄДРПОУ 36487565, р/р 26008243978600, МФО 351005, Банк АТ «УкрСиббанк», м. Одеса на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області / Банк ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач – УК у м. Чорноморськ, МФО – 828011, р/р – 31218230700015, Код – 37914041, суму адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 32000,00 грн. та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 2640,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно з звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 рік, який надано до відділення Фонду середньооблікова чисельність штатних працівників на Приватному підприємстві «Кота логістик» склала 8 осіб.

У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 робоче місце, однак не було створено жодного.

Станом на 27.09.2016 року відповідач крім адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів відповідач повинен сплатити й пеню виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Відповідач 26.10.2016 року отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження про, що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Від відповідача до суду письмових заперечень на адміністративний позов не надходило.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим кодексом строк оскарження.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши наведені позивачем обставини по справі, суд дійшов висновку щодо достатності підстав для прийняття законного і обґрунтованого судового рішення в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі. Таким чином, суд вважає, що адміністративний позов належить до задоволення з наступних підстав. Суд, –

ВСТАНОВИВ:

Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом бюджетної установи – Фонду соціального захисту інвалідів.

Відділення Фонду є юридичною особою. Одним із покладених на відділення Фонду завдань є збір сум адміністративно – господарських санкцій та пені за невиконання підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Суд встановив, що відповідач до Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів подав звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 рік форми № 10-ПІ, в якому зокрема зазначено, що кількість працюючих на підприємстві осіб – 8. У відповідності з нормативів місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 робоче місце, але створив жодного.

Правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року № 875-ХІІ, постановою КМ України №70 від 31.01.2007 року “Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 10.07.2007 року №42 15.05.2007 року №223 Про затвердження форми звітності N 10-ПІ (річна) “Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів” та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) “Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів”, Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 15.05.2007 року №223.

Згідно з вимогами ст.. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21 березня 1991р. №875-XI (зі змінами та доповненнями) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Відповідно до вимог ч. 10 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21 березня 1991р. №875-XI (зі змінами та доповненнями) керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Згідно з вимогами ч. 9 ст. 19 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Відповідно до пункту 3.2.5 Інструкції середньооблікова чисельність працівників за період з початку року (в тому числі за квартал, півріччя, 9 місяців, рік) обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової чисельності працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно та діленням одержаної суми на кількість місяців 12 (тобто місяців).

Окрім того, відповідно до п. 3.4. Інструкції щодо заповнення форми №10-ПІ поштова-річна “Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів”, затвердженою Наказом Мінпраці України 10.02.2007 року № 42 данні щодо середньооблікової кількості штатних працівників, облікового складу (рядок 01), середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (рядок 02), та кількість інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображається в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого (якщо після коми число 5 і більше, то воно обчислюється в бік збільшення).

Суд встановив, що відповідач не створив жодного робочого місця, а у відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів мав створити 1 робоче місце.

Таким чином відповідно до чинного законодавства норматив робочих місць по працевлаштуванню інвалідів протягом звітного 2015 року відповідач не виконав.

Згідно з ч.1 ст. 20 “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадські організації інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно – господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організації громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб адміністративно – господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце становить 32000,00 грн. середньорічна заробітна плата: 512,00*1000:8 = 64000,00 грн. Сума адміністративно – господарських санкцій: 64000,00:2= 32000,00 *1=32000,00 грн.

Згідно з ч.4 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно у строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Суд зазначає, що відповідач всупереч ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” самостійно в с трок до 15 квітня 2016 року адміністративно – господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не сплатив.

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно – господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Суд встановив, що станом на 27.09.2016 року відповідач крім адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів, у розмірі 32000,00 грн. повинен сплатити й пеню 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, що становить 2640,00 грн.

Відсоток ставки НБУ становить 15,0 коефіцієнт ставки НБУ становить: 120*15,5:100*365 =0,05, розмір пені за 1 день : 32000,00 грн.*0,05=16,00 :100, розмір пені за 165 днів становить:16,00*165=2640,00 грн.

Таким чином, загальна сума, яка належить стягненню становить 32000,00грн. + 2640,00 грн. = 34640,00 грн.

Згідно з ч.4 ст.20 Закону України “Про зайнятість населення” від 01.03.1991р. (зі змінами та доповненнями) підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів.

Таким чином, виконанню відповідними органами обов'язку працевлаштовувати інвалідів повинно передувати вжиття підприємством необхідних заходів для забезпечення такого працевлаштування, до яких належать, зокрема, створення в установленому порядку робочих місць у межах нормативу та інформування названих органів про наявність таких вакантних посад для інвалідів.

Суд встановив, що відповідач своєчасно надав звіт відділенню Фонду, проте адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у встановлений законодавством строк не сплатив.

Суд дійшов висновку, що при таких обставинах відповідно до ст. 20 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» відповідач повинен сплатити Фонду адміністративно – господарські санкції у розмірі 32000,00 грн. та пеню у розмірі 2640 грн.

Відповідно до ч. 4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що позивач довів суду обставини на яких ґрунтуються його позовні вимоги та надав суду необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 158-163, 183-2, 183-6, 256 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Кота логістик», вул. Транспортна, буд. 9, кв. (офіс) 5 , Одеська обл. 68000, код ЄДРПОУ 36487565, р/р 26008243978600, МФО 351005, Банк АТ «УкрСиббанк», м. Одеса на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області / Банк ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач – УК у м. Чорноморськ, МФО – 828011, р/р – 31218230700015, Код – 37914041, суму адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 34640 (тридцять чотири тисячі шістсот сорок),00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.Я. Бойко