Постанова № 62551582, 04.11.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.11.2016
Номер справи
760/18656/16-п
Номер документу
62551582
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

760/18656/16-п

3/760/7102/16

солом`янський районний суд міста києва

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

04 листопада 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва

Кицюк В.С., за участю представника Київської міської митниці ДФС - Панькіна Дмитра Валерійовича, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який працює на посаді спеціаліста по продажам компанії Мотор Сич, проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

30.09.2016 о 14 год. 50 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), за допомогою рентген-апарату митниці в багажі, який належить гр. України ОСОБА_3, що прибув рейсом FZ727, літаком авіакомпанії «FLY DUBAI» З Дубай (ОАЕ), виявлено предмети, які зовнішньо схожі на телефони (гаджети)

Після перетину пасажиром «Білої лінії», яка відповідно до Правил затосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, позначає закінчення «Зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.

Для здійснення митних формальностей пасажира було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.

За результатом огляду валізи встановлено, що громадянин України ОСОБА_3 переміщував 4 штуки мобільних телефонів, пропущено 2 штуки вживаних, а 2 штуки iPhone7 Plus 256 GB (торгової марки Apple) в упаковці виробника було вилучено.

Товари знаходилися у валізі пасажира без ознак приховування.

Відповідно до п.4, п.5 ст.366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до ст.369 МК України особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно, або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово та не оподатковуються.

Статтею 370 МК України визначений ВИЧЕРПНИЙ перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян, серед яких - лише два стільникових (мобільних) телефона.

Статтями 196, 197 МК України встановлено заборону і обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України.

Відповідно до п.1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1 000 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених ч. 2 цієї статті) та не є об?єктом оподаткування митними платежами.

Пасажир - громадянин України ОСОБА_3 переміщував 4 штуки мобільних телефонів, пропущено 2 штуки вживаних, митної декларації не заповнював, з приводу декларування товарів до інспекторів митниці не звертався, документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення не надавав. Самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями пасажир - громадянин України ОСОБА_3 Володимиорвич порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 Митного кодексу України.

Предмети правопорушення - мобільні телефони: Apple iPhone7 Plus 256 GB чорний (в пластиковому чохлі) імеі - НОМЕР_1; Apple iPhone7 Plus 256 GB чорний (в пластиковому чохлі) імеі - НОМЕР_2, вилучені та зберігаються на складі Київської регіональної митниці ДФС за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.

Вартість вилучених предметів правопорушення становить 32 948,10 грн. кожного, загальна вартість - 65 896,20 грн.

Відповідно до ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Громадянин України ОСОБА_3 в судовому засіданні факт наявності, під час перетину «білої лінії», при собі чотирьох мобільних телефонів підтвердив. Пояснив, що два мобільних телефони це були його особисті, якими він користується, а інші два були новими - подарунками. Про необхідність оформлення будь-яких документів для провезення телефонів йому було невідомо. Зі складеним відносно нього протоколом про адміністративне правопорушення повністю погоджувався та не заперечував своєї вини, проте не розумів чому зазначені телефони підлягають за санкцією статті конфіскації.

Представник Київської міської митниці в судовому засіданні вважав наявним в діях особи складу адміністративного правопорушення, а також зазначав, що на території аеропорту в зоні митного оформлення наявні стенди з інформацією щодо підстав та порядку декларування предметів, які пасажир бажає провезти з собою.

Вина громадянина України ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення за встановлених судом обставин підтверджується фактичними даними протоколу про порушення митних правил із вилученням мобільних телефонів, поясненнями самого ОСОБА_3, актом опису вилучених у ОСОБА_3 мобільних телефонів:Apple iPhone7 Plus 256 GB чорний (в пластиковому чохлі) імеі - НОМЕР_1; Apple iPhone7 Plus 256 GB чорний (в пластиковому чохлі) імеі - НОМЕР_2 - 2 штуки, протоколом про ПМП №0650/10000/16 від 30 вересня 2016 року.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що копію протоколу громадянин України ОСОБА_3 отримав особисто.

Диспозиція ст.471 МК України передбачає вчинення дій, спрямованих на порушення встановленого МК України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

З урахуванням фактичних обставин справи, суд кваліфікує громадянина України ОСОБА_3 за ст. 471 МК України.

Відповідно до вимог ст.245 КпАП України завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Окремо суд звертає увагу на те, що санкція статті 471 МК України не передбачає альтернативної санкції.

На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 519-520, 527-529 Митного кодексу України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок із конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме мобільних телефонів: Apple iPhone7 Plus 256 GB чорний (в пластиковому чохлі) імеі - НОМЕР_1, 1 штука - вартістю 32 948 (тридцять дві тисячі дев?ятсот сорок вісім) гривень 10 копійок; Apple iPhone7 Plus 256 GB чорний (в пластиковому чохлі) імеі - НОМЕР_2, 1 штука - вартістю 32 948 (тридцять дві тисячі дев?ятсот сорок вісім) гривень 10 копійок, загальною вартістю 65 896 (шістдесят п?ять тисяч вісімсот дев?яносто шість) гривень 20 копійок.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір в дохід держави у розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) гривень 60 копійок на наступні реквізити: розрахунковий рахунок № 312 122 067 000 10, отримувач УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача 38050812, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 82 00 19, код класифікації доходів бюджету 220 301 01, призначення платежу - «судовий збір».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: В.С. Кицюк