Справа№ 640/16572/16-п
н/п 3/640/4053/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" листопада 2016 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Якуша Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Київського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 10 кв. 27,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
14.09.2016 року гр. ОСОБА_1, у відношенні якого встановлений адміністративний нагляд з покладенням відповідних обовязків, приблизно о 23:00 год. був відсутній вдома за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, б. 10 кв. 27, чим порушив умови адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненому порушенні вимог ст. 187 КУпАП визнав у повному обсязі, факт порушення правил адміністративного нагляду підтвердив, у скоєному ним діянні розкаявся.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами,звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами,звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 187 КУпАП дії, передбачені ч. 1 цієї статті, а саме: 1) неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі внутрішніх справ - якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно з ст. 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду,передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
14.09.2016 року дільничним інспектором Київського ВП ГУ НП в Харківській області був складений протокол серії АА№458250, відносно гр. ОСОБА_1, у відношенні якого встановлений адміністративний нагляд з покладенням відповідних обовязків, приблизно о 23:00 год. Гр.. ОСОБА_1, був відсутній вдома за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, б. 10 кв. 27, чим порушив умови адміністративного нагляду. (а.с.1).
Крім визнання вини правопорушником, його вина підтверджується даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення та письмових поясненнях правопорушника ОСОБА_1
Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються щире розкаяння винного.
Таким чином, у якості обставини, що помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ч. 1 ст. 34 КУпАП, суддя вбачає щире розкаяння винного гр. ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП. Обставин, що обтяжують відповідальність особи за адміністративне правопорушення - суддею не вбачається.
Таким чином, суддя вважає за необхідне, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень та досягнення мети адміністративного покарання, застосувати до гр. ОСОБА_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З огляду на винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, керуючись п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя приходить до висновку про необхідність стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 61 Конституції України, ст.ст. 1, 3, 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 33, 34, 187, 245, 280, 283, 284, 307 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост. 187 КпАП України, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 51 (пятдесят одна) гривня рахунок отримувача 31119149700001, назва отримувача коштів: ГУК у Харківській обл./ Харківобл/21081300, код отримувача: 37874947, банк отримувача - ГУДКСУ в Харківській обл., МФО: 851011, призначення платежу: оплата штрафу за постановою суду по протоколу про адміністративне правопорушення серії АА№458250 від 15.09.2016 року ОСОБА_1В.).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1 на користь держави судовий збір (отримувач коштів: Управління державної казначейської служби України у Київському районі м. Харкова Харківської області, код отримувача: 37999675, банк отримувача: ГУДКСУ в Харківській обл., МФО: 851011, рахунок отримувача:31219206700004, код класифікації доходів бюджету: 22030001, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746) - 275,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя Н.В. Якуша