ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
03 жовтня 2016 року м. Київ № 826/15143/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Святошинського РУЮ у м.Києві про зобов'язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві про зобов'язання вчинити дії.
У відповідності до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя отримавши адміністративний позов, повинен встановити, чи відповідає такий вимогам ст. 106 цього ж Кодексу, а також чи подано адміністративний позов у строк установлений законом.
Порядок вирішення питання щодо дотримання позивачем строку на звернення до адміністративного суду із позовом визначено статтями 100 та 102 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких питання щодо про поновлення чи продовження строку суд вирішує в порядку письмового провадження чи в судовому засіданні на розсуд суду, при цьому суд не знайшовши підстав для поновлення строку на звернення до суду залишає позовну заяву без розгляду. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
У відповідності до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлених цим Кодексом або іншим законом.
Спеціальні строки для даної категорії спорів встановлено ч. 2 ст. 181 КАС України, зокрема це: десятиденний строк з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів та триденний строк з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Наведена норма встановлює у даному випадку десятиденний строк для звернення з позовом про оскарження дій чи рішень виконавчого орану незалежно від того, являється особа стороною виконавчого провадження чи ні.
Аналогічна позиція з цього приводу викладена також у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 13.12.2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» та в листі Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби» від 09.01.2008 року.
Як вбачається із змісту заявленого позову, позивач просить суд зняти арешт з нерухомого майна ОСОБА_2, накладений 31.01.2011року на підставі Постанови державного виконавця ВДВС Святошинського РУЮ у м. Києві №36/25 від 13.12.2010року.
Позивачем вказується, що при вчинені дій спрямованих на отримання спадкового майна, після смерті батьків, йому стало відомо, що на частину нерухомого майна яке належало ОСОБА_2, батьку позивача, накладено арешт на підставі Постанови державного виконавця ВДВС Святошинського РУЮ у м. Києві №36/25 від 13.12.2010року.
Також із змісту заявленого позову вбачається, що з метою зняття арешту позивач 12.05.2016року звернувся із відповідним запитом до ВДВС Святошинського РУЮ у м. Києві.
Листом від 12.05.2016р. ВДВС Святошинського РУЮ у м. Києві повідомлено позивачу про неможливість надання запитуваного позивачем виконавчого провадження та відповідно скасування арешту накладеного на його батька.
З даним позовом до суду позивач звернувся лише 29 вересня 2016 року, а тому суд приходить до висновку, що позивач звернувся до суду після закінчення встановленого ч. 2 ст. 181 КАС України строку для звернення до адміністративного суду, при цьому позовна заява не містить в собі обґрунтувань щодо поважності причин пропущення встановленого законодавством строку звернення до суду за захистом порушених прав та клопотання про поновлення пропущеного строку позивачем подано не було.
Керуючись ст. 100, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Святошинського РУЮ у м.Києві про зобов'язання вчинити дії.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.П. Балась