Справа № 344/13008/16-п
Провадження № 3/344/4617/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2016 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора приватного виробничного підприємства Насосенергопром, за ч.2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу №09-01-0073/431 від 03.10.2016, ОСОБА_1, будучи директором приватного виробничного підприємства Насосенергопром вчинив триваюче адміністративне правопорушення вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів, встановлене при позаплановій перевірці ПВП Насосенергопром 03.10.2016. А саме допустив порушення вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», так як не забезпечино виконання нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів та не подано звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів до відповідного відділення Фонду за 2015р. до 1 березня 2016 р. Так, в порушення вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» за наявності 8 і більше осіб ПВП «Насосенергопром» не подає звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів до відповідного відділення Фонду до 1 березня року, що настає за звітним. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 №70 Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні визначається Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування. Згідно даного порядку звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою № 10-ПІ (річна). Однак, ПВП «Насосенергопром» річний звіт форми № 10-ПІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2015 рік не поданий. Роботодавець не забезпечив у звітному році виконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів, чим порушено ч.1 ст 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Так, перевіркою встановлено що у 2015 році у ПВП «Насосенергопром» середньооблікова чисельність штатних працівників складала 18 осіб. При такій кількості працівників роботодавцем повинно бути створено 1 (одне) робоче місце та працевлаштовано на нього інваліда. За порушення вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» роботодавцю нарахована адміністративно-господарська санкція (АГС). Відповідно АГС за невиконання нормативу по створенню робочого місця призначеного для працевлаштування інваліда визначається у розмірі однієї середньорічної заробітної плати одного штатного працівника, так як це обумовлено ч.1 ст.20 Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 188-1 КУпАП.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пояснила, шо ОСОБА_1 вину визнає повністю. Вказала, що в подальшому останнім звіти будуть подаватся вчасно.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №09-01-0073/431 від 03.10.2016 про адміністративне правопорушення, актом перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнобовязкове соціальне страхування №09-01-0073/506, іншими матеріалами справи.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.2 ст. 188-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст. 188-1 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 188-1, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора приватного виробничного підприємства Насосенергопром, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора приватного виробничного підприємства Насосенергопром, в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 275 грн. 60 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко