УХВАЛА
08 листопада 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/2244/16
Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Самойлюк Г. П.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шевчук О.А., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Котовської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 р. по справі № 815/2244/16
позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Котовське зерно"
відповідач Котовська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області
про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 р. адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Котовське зерно" задоволено повністю.
На зазначену постанову суду Котовська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 26 вересня 2016 р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у з`вязку з тим, що по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги та був наданий апелянту строк для усунення недоліків до 26 жовтня 2016 р..
Згідно поштового повідомлення Котовська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області отримала копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 04 жовтня 2016 р. (т. 2 а.с. 45).
26 жовтня 2016 року Котовською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС в Одеській області надано до суду клопотання, в якому апелянт просить продовжити строк на виконання ухвали ОААС від 26.09.2016 року по справі № 815/2244/16 на строк встановлений судом, посилаючись на те, що ГУ ДФС в Одеській області 26.10.2016 року на засіданні Робочої групи, діючої у відповідності до вимог розпорядження ГУ ДФС в Одеській області від 23.10.2015 № 1011-р "Про створення робочої групи по визнанню доцільності/недоцільності оскарження судових рішень" (із змінами, внесеними розпорядженнями від 28.10.2015 № 1024-р та від 14.03.2016 № 79-р), буде прийнято рішення щодо забезпечення сплати судового збору по справі.
03 листопада 2016 року Котовською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС в Одеській області надано до суду клопотання, в якому апелянт просить зменшити розмір судового збору з 241333,42 грн. до десяти мінімальних заробітних плат-13780 грн., до клопотання додано платіжне доручення № 383 від 28 жовтня 2016 р. про сплату судового збору у сумі 13780,00 грн. Вказане клопотання обгрунтовано тим, що фінансування Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області відносно сплат судового збору відбувається не в повному обсязі відносно тих потреб які виникають у ОДПІ. Тому ОДПІ не мало можливості виконати ухвалу в встановлений строк і подало до суду клопотання про подовження строків на виконання вищевказаної ухвали суду. У зв`язку з неповним фінансуванням відбуваються часті випадки арешту рахунків ОДПІ у зв`язку з неможливою сплатою сум судового збору, які стягуються з розрахункових рахунків.
Суд вважає доводи апелянта, викладені у вищезазначених клопотаннях, безпідставними та не приймає до уваги, оскільки відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01.09.2015 року) пільги щодо сплати судового збору ДФС України та її територіальним органам не передбачені.
Згідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Крім того, зменшення розміру належних до оплати судових витрат є правом, а не обов'язком суду відповідно до ч.1 ст.88 КАС України та ч.1,2 ст.8 ЗУ "Про судовий збір", апелянт є державним органом, а тому, посилання на майновий стан у зв`язку з тим, що фінансування відбувається не в повному обсязі є недоречним та не являється достатньою підставою для відстрочення.
Строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги судом було визначено у відповідності до вимог чинного законодавства.
Згідно з ч.3 ст.108 та ч.3 ст.189 КАС України апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
Крім того, норма ст. 108 КАС України не позбавляє права повторного звернення з апеляційною скаргою до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Станом на 08 листопада 2016 р. Котовська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області не виконала вимоги ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 26 вересня 2016 р., а тому є підстави для повернення апеляційної скарги.
Керуючись ч.3 ст.108, ст.187, ч.3 ст.189 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Котовської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області повернути апелянту.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду апеляційної інстанції.
Суддя: Шевчук О.А.