Постанова № 62523290, 01.11.2016, Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
01.11.2016
Номер справи
682/2215/16-а
Номер документу
62523290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 682/2215/16-а

Провадження № 2-а/682/74/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.11.2016 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді Зеленської В.І., при секретарі Козир О.П., з участю представників позивача Багрійчука О.В., Сивюк М.І., представника відповідача Мельник Н.П., третіх осіб ОСОБА_13, ОСОБА_14, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Славута справу за адміністративним позовом Малого колективногопідприємства "Інтек-сервіс" до відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області про визнання дій протиправними, скасування акту перевірки, припису та постанови про визнання винним у вчиненні порушення у сфері містобудівної діяльності та накладення штрафу , треті особи - головний спеціаліст відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області Канюк Микола Семенович, в.о. начальника відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області Даніліної Світлани Петрівни,

п о с т а н о в и в.

Поновити Малому колективному підприємству "Інтек-сервіс" строк звернення з адміністративним позовом до суду.

Відмовити в задоволенні адміністративного позову Малого колективного підприємства "Інтек-сервіс" до відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області про визнання протиправним та скасування акту перевірки відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р; про визнання протиправним і скасування припису відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р та про визнання протиправною і скасування постави відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області від 18.08.2016 р № 7 про накладення штрафу на Мале колективне підприємство "Інтек-Сервіс" в сумі 49608 грн за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Повернути Малому колективному підприємству "Інтек-сервіс" з державного бюджету 2754, 00 грн зайво сплаченого судового збору.

Протягом десяти днів з дня проголошення постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Славутський міськрайонний суд Хмельницької області.

Суддя Зеленська В. І.

Справа № 682/2215/16-а

Провадження № 2-а/682/74/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.11.2016 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді Зеленської В.І., при секретарі Козир О.П., з участю представників позивача Багрійчука О.В., Сивюк М.І., представника відповідача Мельник Н.П., третіх осіб ОСОБА_13, ОСОБА_14, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Славута справу за адміністративним позовом Малого колективногопідприємства "Інтек-сервіс" до відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області про визнання дій протиправними, скасування акту перевірки, припису та постанови про визнання винним у вчиненні порушення у сфері містобудівної діяльності та накладення штрафу , треті особи - головний спеціаліст відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області Канюк Микола Семенович, в.о. начальника відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області Даніліної Світлани Петрівни,

в с т а н о в и в.

19.09.2016 р Мале колективне підприємство «Інтек-сервіс» звернулося в суд з адміністративним позовом до відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області, в якому просить поновити строк звернення з адміністративним позовом до суду, визнати протиправним та скасувати акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р, визнати протиправним і скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р, визнати протиправною і скасувати постанову № 7 від 18.08.2016 р про накладення штрафу в сумі 49608 грн за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, стягнути судові витрати.

В позовній заяві та в судовому засіданні представники позивача Сивюк М.І. та Багрійчук О.В. вказали на те, що МКП «Інтек-сервіс» з 20.03.2015 р орендує в ПАТ «Славутський склозавод» нежитлове приміщення площею 587,5 кв.м., що знаходиться в м. Славута Хмельницької області по вул.. Острозькій, 68 . Орендоване нежитлове приміщення було обладнано та використовується позивачем для виробництва палет.

10.08.2016 р МКП «Інтек-сервіс» рекомендованим листом отримало від відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області:

- акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р;

- припис від 05.08.2016 р про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ;

- протокол від 05.08.2016 р про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбачене пп. 4 п. 2 ч. 3 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

26.08.2016 р від відповідача було отримано рекомендованим листом постанову № 7 від 18.08.2016 р про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, винесену в.о. начальника відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області Даніліною С.П., якою МКП «Інтек-сервіс» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 пп.4 п. 2 ст. 2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 49608 грн.

Вважають дії посадових осіб відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області неправомірними (протиправними), так як про проведення позапланової перевірки та підстави її проведення керівництво МКП «Інтек-сервіс» не повідомлене, при проведенні позапланової перевірки уповноважений представник підприємства присутній не був, акт перевірки, припис та протокол про правопорушення не вручені керівнику підприємства, а надіслані поштою, постанова про притягнення МКП «Інтек-сервіс» до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності винесена у відсутності представника підприємства та отримана поштою 26.08.2016 р., а отже підприємство не мало можливості надати свої заперечення та доводи з приводу так званих порушень. Крім цього, у протоколі про правопорушення у сфері містобудівної діяльності вказано про порушення МКП «Інтек-сервіс» ч. 3 пп. 4 п. 2 ст. 2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», а стягнення накладене за ч. 2 пп. 4 п. 2 ст. 2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». Посадовими особами відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області не досліджені фактичні обставини та передчасно зроблено висновок про здійснення МКП «Інтек-сервіс» реконструкції орендованого нежилого приміщення для виробництва палет, так як підприємство фактично здійснило переобладнання, а не реконструкцію цього приміщення. Внаслідок такого переобладнання шкода навколишньому природному середовищу та мешканцям житлової зони не заподіяна, забезпечена шумоізоляція, про що свідчать висновки Шепетівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Держсанслужби України.

Оскільки МКП «Інтек-сервіс» отримало постанову про притягнення до відповідальності за порушення у сфері містобудівної діяльності 26.08.2016 р, 05.09.2016 р оскаржило її до Хмельницького окружного адміністративного суду, але ухвалою цього суду від 12.09.2016 р позовна заява була повернута для подачі до місцевого загального суду як адміністративного суду, тому просять поновити строк для оскарження дій та постанови, винесеної відділом з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області.

Представник відповідача Мельник Н.П. позовні вимоги не визнала і пояснила, що підставою для проведення позапланової перевірки дотримання позивачем - МКП «Інтек-сервіс» вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил стало колективне звернення мешканців будинків НОМЕР_1, НОМЕР_2 по вул.. Пушкіна в м. Славута, які скаржились на посилену вібрацію у помешканнях та постійне шумове навантаження у зв'язку із здійсненням виробничої діяльності МКП «Інтек-сервіс». Тому, в.о. начальника відділу ДАБК Канюк М.С. на підставі розпорядження Славутського міського голови та колективного звернення мешканців вулиці Пушкіна, Острозької в м. Славута, 29.07.2016 р видав направлення для проведення в період з 1 серпня по 5 серпня 2016 року позапланової перевірки МКП «Інтек-сервіс» в м. Славута по вул.. Острозькій, 68. З відома директора МКП «Інтер-сервіс» Багрійчука О.В., ознайомивши останнього з направленням та службовим посвідченням, 05 серпня головний спеціаліст відділу ДАБК Канюк М.С. провів позапланову перевірку виробничого приміщення підприємства по вул. Острозькій, 68 в м. Славута. Перевіркою було виявлено порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, так як підприємство фактично здійснило реконструкцію орендованого складського приміщення, встановивши в ньому обладнання для виробництва палет без зареєстрованої в установленому порядку Декларації про початок виконання будівельних робіт, без належно затвердженої проектної документації. За фактом виявлених порушень головним спеціалістом відділу ДАБК Канюком М.С. по завершенню перевірки 05.08.2016 р складено акт перевірки, припис про усунення виявлених порушень та протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. З вказаними документами директор МКП «Інтек-сервіс» Багнрійчук О.В. ознайомлений, але від підпису та отримання відмовився; тому означені документи були направлені підприємству поштою. В протоколі про правопорушення вказано дату, час та місце розгляду справи про порушення у сфері містобудівної діяльності щодо МКП «Інтек-сервіс» - 18.08.2016 р о 10:00 год. Позивач належним чином і завчасно був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, так як директор ознайомлений з протоколом на місці перевірки та представники позивача визнали, що отримали рекомендованим листом 10.08.2016 р акт перевірки, припис і протокол. 18.08.2016 р розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності відбувся у присутності директора МКП «Інтек-сервіс» Багрійчука О.В., заслухано його пояснення та пояснення особи, з якою підприємство уклало договір про здійснення Технагляду за проведенням реконструкції виробничого приміщення, досліджено акт перевірки, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, проектна документація щодо реконструкції орендованого приміщення, Декларацію про початок виконання будівельних робіт по реконструкції складу, розрахунок категорії складності, здійснений відповідальною особою. На підставі досліджених обставин та з урахуванням встановленого розрахунку категорії складності об'єкту, в.о. начальника відділу ДАБК Даніліна С.П. прийшла до висновку про наявність порушення МКП «Інтек-сервіс» ч. 2 пп. 4 п. 2 ст. 2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» і в межах наданих повноважень винесла законну та обґрунтовану постанову про накладення штрафу на позивача в розмірі 49608 грн.

На підставі викладеного вважає позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими і такими, що задоволенню не підлягають.

Крім цього представник відповідача вказує на те, що позивачем без поважних причин пропущено встановлений законом строк для оскарження постанови про накладення штрафу, підстав для поновлення цього строку не вбачає, тому вважає, що позовні вимоги слід залишити без розгляду.

Третя особа головний інспектор відділу ДАБК виконкому Славутської міської ради Хмельницької області Канюк М.С. пояснив, що здійснював позапланову перевірку МКП «Інтек-сервіс» 05.08.2016 р на підставі направлення, виданого в установленому порядку. Перед початком перевірки надавав для ознайомлення директору підприємства службове посвідчення. Перевіркою було встановлено порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, що зафіксовано в акті, та винесено припис про усунення виявлених порушень і складено протокол про правопорушення. Оскільки директор підприємства Багрійчук О.В. відмовився від підпису в документах, складених за результатами перевірки, та від отримання їх копії, відповідні записи він вніс в акт перевірки, припис та протокол. Копії означених документів з повідомленням про дату, час та місце розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності були направлені позивачу поштою і вчасно отримані останнім. Вважає свої дії законними і правомірними. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Третя особа Даніліна С.П., яка станом на 18.08.2016 р виконувала обов'язки начальника відділу ДАБК виконкому Славутської міської ради Хмельницької області, пояснила, що у серпні 2016 року отримала акт перевірки, копію припису та протокол про порушення у сфері містобудівної діяльності щодо МКП «Інтек-сервіс». 18.08.2016 р, перевіривши законність та обґрунтованість означених документів, заслухавши пояснення головного спеціаліста відділу ДАБК ОСОБА_13, директора МКП «Інтек-сервіс» Багрійчука О.В., особи, відповідальності за технагляд при здійсненні реконструкції орендованого складського приміщення ОСОБА_8, розглянула протокол та надані матеріали: проектну документацію на реконструкцію складського нежилого приміщення, Декларацію про початок виконання будівельних робіт щодо реконструкції, та з урахування встановлених обставин, зокрема, з урахування поданого ОСОБА_8 розрахунком категорії складності об'єкта, винесла постанову про накладення штрафу на МКП «Інтек-сервіс» відповідно до ч. 2 пп. 4 п. 2 ст. 2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» в розмірі 49608 грн. Вважає позовні вимоги безпідставними та просить відмовити в їх задоволенні.

Судом встановлено, що на підставі Договору № 22 від 20.03.2016 р та Акту прийому-передачі від 20.03.2016 р Мале колективне підприємство «Інтек-сервіс» орендує у ПАТ «Славутський склозавод» складське нежиле приміщення площею 587,5 кв. м в м. Славута по вул.. Острозькій, 68 для розміщення об'єкту виробництва палет та має право з письмового дозволу орендодавця вносити зміни, проводити реконструкцію, технічне переобладнання орендованого приміщення (а.с.15-16).

Наведене стверджується також показаннями свідка ОСОБА_9

Відповідно до ч.1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі також Закон № 3038-VI) державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінет Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553 затверджений Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі Порядок № 553), який визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Відповідно до п. 5 Порядку № 553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Згідно з п.7 Порядку № 553 позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставою для проведення позапланової перевірки є, зокрема, звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства.

Відповідно до ч.5 ст.41 Закону № 3038-VI, п.10 Порядку № 553, орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом.

Із колективного звернення до Славутського міського голови мешканців будинку № НОМЕР_2 по вул.. Пушкіна в м. Славута від 13.07.2016 р вбачається, що здійснення МКП «Інтек-сервіс» виробничої діяльності щодо виробництва палива для перолізних котлів - палет супроводжується підвищеним шумом, високим та екстремально високим рівнем забруднення повітряного басейну і грунтів, внаслідок чого завдається істотна шкода здоров'ю мешканців сусідніх будинків, а внаслідок вібрації - руйнуються будинки (а.с.47-48).

А отже встановлені законні підстави для здійснення позапланової перевірки дотримання позивачем вимог містобудівного законодавства.

Відповідно до ч.4 ст.41 Закону № 3038-VI, п.11 Порядку №553 посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню.

Пунктом 14 Порядку №553 встановлений обов'язок суб'єкта містобудування допускати посадових осіб інспекції до проведення перевірки за умови дотримання порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до положень Закону № 3038-VI та Порядку № 553 за суттю та змістом архітектурно-будівельного контролю його предметом є не суб'єкт господарювання, який здійснює діяльність, пов'язану з будівництвом, а сам об'єкт будівництва.

Відповідно до п.7 Порядку №553 під час проведення позапланової перевірки посадова особа інспекції зобов'язана пред'явити службове посвідчення та направлення для проведення позапланової перевірки.

Як вбачається із матеріалів справи та стверджується показаннями сторін, третіх осіб, свідка ОСОБА_10, 05 серпня 2016 року головний спеціаліст відділу Державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Славутської міської ради Хмельницької області Канюк М.С. на підставі направлення для проведення позапланової перевірки від 29 липня 2016 року №30 (а.с.44), розпорядження Славутського міського голови № 41/2016-р від 11.03.2016 р (а.с.45) та колективного звернення мешканців вулиці Пушкіна та Острозької в м. Славута (а.с. 47-48) прибув для проведення позапланової перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства на об'єкт МКП «Інтек-сервіс» за адресою: м.Славута, вул. Острозька, 68.

Повноваження ОСОБА_13 стверджуються службовим посвідченням (а.с.50) та направленням для проведення позапланової перевірки (а.с. 44).

Направлення на здійснення перевірки від 29 липня 2016 року № 30 відповідає за формою та змістом вимогам, встановленим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 травня 2012 року № 240, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 липня 2012 року за № 1116/21428, затвердженого на виконання Порядку № 553 і, відповідно, Закону № 3038-VI, та містить зазначення об'єкта будівництва, щодо якого здійснюється захід, - м. Славута, вул.. Острозька, 68 (а.с.44).

За наслідками позапланової перевірки 05.08.2016 р головним спеціалістом відділу ДАБК виконкому Славутської міської ради Хмельницької області Канюком М.С. складено Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, під час якої встановлено, що МКП «Інтек-сервіс» здійснило реконструкцію орендованого складського приміщення, встановивши в ньому обладнання для виробництва палет без зареєстрованої в установленому порядку Декларації про початок виконання будівельних робіт, без належно затвердженої проектної документації, чим порушив ч. 3 п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» (а.с.6-7).

Свідок ОСОБА_11 показав, що, працюючи начальником архітектурного бюро в м. Нетішин, у червні 2016 року отримав замовлення від директора МКП "Інтек-сервіс" на розроблення проектної документації на реконструкцію нежилого приміщення в м. Славута по вул. Острозькій, 68 для встановлення обладнання для виробництва паливних гранул - палет. Оглянувши означене приміщення, він виявив, що станки та інше обладнання, яке використовується для виробництва палет, під час роботи дають сильну вібрацію та гучний шум. Тому необхідно було розробити проект для здійснення реконструкції приміщення і встановлення віброізоляційних, шумопоглинаючих пристроїв та пристроїв для поглинання шкідливих викидів. Такий проект він розробив і передав замовнику у визначені строки. В даному випадку мала місце реконструкція, оскільки необхідно було переобладнати нежиле складське приміщення відповідно до будівельно-тиехнічних норм дляможливого здійснення виробничої діяльності - виробництва палет. Розпочинати виробничу діяльність без установки шумопоглинаючого, віброізолюючого обладнання та обладнання для поглинання шкідливих викидів не можна.

Свідок ОСОБА_8 показав, що він уклав договір з МКП "Інтек-сервіс" на здійснення технічного нагляду під час реконструкції нежилого приміщення на відповідність його будівельно-технічним нормам і виготовив Декларацію про початок будівельних робіт, яка була подана і зареєстрована в ЦНАП Славутської міської ради 17.08.2016 р.

Встановлено, що Декларацію про початок виконання будівельних робіт, МКП "Інтек-сервіс" подало в Центр надання адміністративних послуг Славутської міської ради 17.08.2016 р, що стверджується відповідним штампом та підписом адміністратора (а.с.67, 71-72).

Відповідно до ч. 3 п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 р. № 747) будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів I-III категорії складності.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після: реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності.

Відповідно до ст.. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Стаття 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначає, що будівництво - це в тому числі реконструкція об'єкта.

Тому, за наслідками позапланової перевірки нежилого орендованого приміщення МКП «Інтек-сервіс» 05.08.2016 р головний спеціаліст відділу ДАБК виконкому Славутської міської ради Хмельницької області Канюк М.С. виніс Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким зобов'язав підприємство усунути виявлені порушення, розробити проектну документацію на реконструкцію нежилого складського приміщення., зареєструвати Декларацію про початок виконання будівельних робіт у відділі з питань ДАБК виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області (а.с.8), та склав Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності , зокрема, про порушення МКП «Інтек-сервіс» ч. 3 пп. 4 п. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» (а.с.9-10).

Копії Акту, Припису та Протоколу направлені МКП «Інтек-сервіс» за місцем реєстрації підприємства 08.08.2016 р та отримані ним 10.08.2016 р, що стверджується рекомендованим повідомленням про поштову відправлення (а.с.11, 52).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є

протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб'єктів містобудування - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними

стандартами і правилами. Вчинення суб'єктами містобудування правопорушень у сфері

містобудівної діяльності тягне за собою відповідальність, передбачену цим та іншими законами України.

Відповідно до ч. 3 пп. 4 п. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, а також наведення недостовірних даних у зазначеній декларації: на об'єктах III категорії складності - у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат.

Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності складається відповідно до Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. N 244

(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. N 735).

Відповідно до п. 9 Порядку, про вчинення правопорушення у сфері містобудівної діяльності керівник структурного підрозділу інспекції, його заступники, які згідно з функціональними обов'язками здійснюють державний архітектурно-будівельний контроль, або головний державний інспектор (далі - уповноважена посадова особа інспекції) складають протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Судом встановлено, що протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності , зокрема, про порушення МКП «Інтек-сервіс» ч. 3 пп. 4 п. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» (а.с.9-10) складений уповноваженою особою, відповідно до його посадових обов'язків та відповідає вимогам п. 12 Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. N 244

(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. N 735).

Відповідно до Положення про відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради (а.с.27-30), ст. 3 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються: виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.

Накладати штраф в межах та відповідно до вимог, визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", мають право від імені: органів державного архітектурно-будівельного контролю: керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.

Постановою від 18 серпня 2016 року № 7 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності Мале колективне підприємство «Інтек-сервіс» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 пп.4 п. 2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено на позивача штраф у сумі 49608 грн. (а.с.12-13).

З показань третіх осіб ОСОБА_13, ОСОБА_14. свідків ОСОБА_8. ОСОБА_12 вбачається, що розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності відбувався 18.08.2016 р в кабінеті в.о. начальника відділу ДАБК виконавчого комітету Славутської міської ради ОСОБА_14 в присутності директора МКП «Інтек-сервіс», що спростовує пояснення представника позивача - директора МКП Багрійчука О.В. про розгляд справи про порушення у сфері містобудівної діяльності МКП «Інтек-сервіс» за його відсутності.

Суд вважає, що оцінивши в сукупності обставини, що стверджують факт вчинення позивачем порушення у сфері містобудівної діяльності: акт від 05.08.2016 р позапланової перевірки, припис про усунення виявлених порушень від 05.08.2016 р, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 05.08.2016 р ; направлення для проведення позапланової перевірки, колективне звернення громадян щодо порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності, Розрахунок категорії складності на реконструкцію об'єкта під цех виготовлення палет (а.с.51), Декларацію про початок виконання будівельних робіт, зареєстровану в Центрі надання адміністративних послуг Славутської міської ради 17.08.2016 р (а.с.67, 71-72), в.о. начальника відділу ДАБК виконкому Славутської міської ради Даніліна С.П. діяла в межах та спосіб, передбачений чинним законодавством, обґрунтовано змінила кваліфікацію правопорушення з ч. 3 пп.4 п. 2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» на ч. 2 пп.4 п. 2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», яка пом'якшує відповідальність, та винесла підставну, законну та обґрунтовану постанову про накладення штрафу на МКП «Інтек-сервіс» в розмірі 49608 грн. (а.с.12-13).

За вказаними обставинами, враховуючи правомірність призначення позапланової перевірки, належність оформлених для її проведення документів, встановлені законом право посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю безперешкодного доступу до об'єктів будівництва з метою проведення перевірки та відповідний обов'язок суб'єкта містобудування забезпечити такий доступ, суд приходить до висновку про обґрунтованість та правомірність дій відповідача та винесеної відповідачем постанови від 18.08.2016 р № 7 про накладення на МКП «Інтек-сервіс» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та відсутність підстав для її скасування за наведеними позивачем обставинами.

Разом з тим, суд знаходить такими, що підлягають задоволенню, вимоги позивача про поновлення строку звернення до суду за захистом своїх прав, так як наведені позивачем причини пропуску цього строку суд вважає поважними.

В ході розгляду справи судом встановлено, що при зверненні до суду в порядку адміністративного судочинства позивачем сплачено судовий збір в більшому розмірі, ніж визначено пп. 1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", який встановлює, що за подання юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, судовий збір сплачується в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 1378 грн. Тому позивачу слід повернути відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 ЗУ "Про судовий збір" 2754, 00 грн зайво сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 94, 162, 163, 167, 171-2 КАС України, суд

п о с т а н о в и в.

Поновити Малому колективному підприємству "Інтек-сервіс" строк звернення з адміністративним позовом до суду.

Відмовити в задоволенні адміністративного позову Малого колективного підприємства "Інтек-сервіс" до відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області про визнання протиправним та скасування акту перевірки відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р; про визнання протиправним і скасування припису відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.08.2016 р та про визнання протиправною і скасування постави відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області від 18.08.2016 р № 7 про накладення штрафу на Мале колективне підприємство "Інтек-Сервіс" в сумі 49608 грн за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Повернути Малому колективному підприємству "Інтек-сервіс" з державного бюджету 2754, 00 грн зайво сплаченого судового збору.

Протягом десяти днів з дня проголошення постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Славутський міськрайонний суд Хмельницької області.

Суддя Зеленська В. І.