Номер провадження 3/243/1732/2016
Номер справи 243/8749/16-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«07» листопада 2016 року Суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, кімната № 503,
про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
20 жовтня 2016 року о 13 годині 35 хвилин в м. Словянську ОСОБА_1, керуючи автомобілем ВАЗ 2105, державний номер НОМЕР_2, який на праві власності належить ОСОБА_2, по сухому асфальтному покриттю по вулиці Василівська в районі будинку № 36, рухаючись заднім ходом не впевнився, що це буде безпечним та скоїв наїзд на автомобіль NISSAN PRIMERA, державний номер НОМЕР_3, який знаходився позаду нього в статичному стані. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим було завдано матеріальних збитків, чим порушив вимоги п. 10.9 ПДР України, в результаті чого скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Окрім того, 20 жовтня 13 годині 35 хвилин в м. Словянську по вулиці Василівька біля будинку № 36 водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем ВАЗ 2105, державний номер НОМЕР_2, який на праві власності належить ОСОБА_2, будучи причетним до ДТП залишив місце події не дочекавшись прибуття працівників патрульної поліції чим порушив вимоги п. 2.10 (а,в,д) ПДР України, в результаті чого скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 розяснені права та обов»язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_1 свою провину у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП визнав повністю та пояснив, що 20 жовтня 2016 року о 13 годині 35 хвилин в м. Словянську він керуючи автомобілем ВАЗ 2105, державний номер НОМЕР_2, який на праві власності належить ОСОБА_2, по сухому асфальтному покриттю по вулиці Василівська в районі будинку № 36, рухаючись заднім ходом не впевнився, що це буде безпечним та скоїв наїзд на автомобіль NISSAN PRIMERA, державний номер НОМЕР_3, який знаходився позаду нього в статичному стані. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження та залишив місце ДТП не дочекавшись прибуття працівників патрульної поліції.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353, встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Згідно з п. 1.1 Правил дорожнього руху України вони, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобовязанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 № 361984 від 20 жовтня 2016 року, з якого вбачається, що 20 жовтня 2016 року о 13 годині 35 хвилин в м. Словянську ОСОБА_1, керуючи автомобілем ВАЗ 2105, державний номер НОМЕР_2, який на праві власності належить ОСОБА_2, по сухому асфальтному покриттю по вулиці Василівська в районі будинку № 36, рухаючись заднім ходом не впевнився, що це буде безпечним та скоїв наїзд на автомобіль NISSAN PRIMERA, державний номер НОМЕР_3, який знаходився позаду нього в статичному стані. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим було завдано матеріальних збитків, чим порушив вимоги п. 10.9 ПДР України (т.2, а.с.4), Протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 № 361245 від 20 жовтня 2016 року, з якого вбачається, що 20 жовтня 13 годині 35 хвилин в м. Словянську по вулиці Василівька біля будинку № 36 водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем ВАЗ 2105, державний номер НОМЕР_2, який на праві власності належить ОСОБА_2, будучи причетним до ДТП залишив місце події не дочекавшись прибуття працівників патрульної поліції чим порушив вимоги п. 2.10 (а,в,д) ПДР України (т.1, а.с.3) та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, а саме залишення місця дорожньо-транспортної пригоди.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинили кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом ( посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом»якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах стягнення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 36, 40-1, 122-4, 124, 245, 280, 283-284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у вигляді штрафу у розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 340 гривень (Триста сорок гривень) на р/р 31114149700001 в банку ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081300, ЄДРПОУ 38033949, одержувач платежу ОСОБА_3
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 275,60 гривень на доходний рахунок 31210206700075 ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ банку 37803368, код ЄДРПОУ суду 26503448, одержувач УДКС у м. Словянську, код класифікації і доходів бюджету 22030001.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя Словянського
міськрайонного суду ОСОБА_4