ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2016 року м.Житомир справа № 806/1801/16
категорія 8.3.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Черноліхова С.В.,
секретар судового засідання Матвєєва В.К.,
за участю: представника позивача Кобилинського П.І.,
представника відповідача Шатківської А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Олевський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування в частині податкове повідомлення-рішення,
встановив:
Дочірнє підприємство "Олевський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" (далі - ДП "Олевський лісгосп АПК") звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просило визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення №0001041401 від 06.09.2016 р. Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області в частині визначення платнику податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 150354 грн. та застосування штрафної (фінансової) санкції у сумі 37588,50 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначило, що підставою для прийняття оспорюваного рішення став висновок контролюючого органу про те, що фірма "ZORTEX BUSINESS LLС" UNITED KINGDOM з 15.07.2014 ліквідована, тому відомості про цього покупця - нерезидента, які були зазначені позивачем у вантажно - митних деклараціях, та поданих до митних органів після 15.07.2014 р., є недостовірними та вважають їх такими, що не можуть стверджувати факти експорту товарів. Крім того, на їх думку позивач безпідставно застосував до таких експортних операцій нульову ставку оподаткування податку на додану вартість, тому зроблено висновок, що за звітні періоди з липня по грудень 2014 року включно позивачем було занижено зобов'язання з податку на додану вартість на суму 150354,00 грн. Проте, позивач зазначає, що дійсно 14.07.2014 р. відбулась зміна реєстраційної адреси офіційного офісу компанії "ZORTEX BUSINESS LLP" в межах однієї держави - Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, з Англії на Шотландію, про що до контракту були внесені зміни від 15.07.2014 р. Також поза увагою відповідача залишились факти реального постачання позивачем товарів фірмі "ZORTEX BUSINESS LLP", відповідно до Контракту №28/2014ОС, які підтверджені наявними оригіналами первинних документів встановленої форми. У свою чергу, первинні документи мають усі необхідні реквізити та достовірні відомості, у повній мірі відображають зміст господарських операцій. Про правомірність взаємовідносин позивача з фірмою "ZORTEX BUSINESS LLP" свідчить і те, що після 15.07.2014 цю фірму обслуговували іноземні банки, а митні органи України, після виконання усіх належних митних процедур, здійснювали митне оформлення на її адресу вантажів та випускали їх за межі території України. Митна служба України без жодних заперечень здійснювала митне оформлення таких вантажів для фірми "ZORTEX BUSINESS LLP" як до, так і після 15.07.2014, що підтверджується відповідними вантажно-митними деклараціями.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача заперечила проти позову та просила відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у письмових запереченнях.
Вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, з огляду на наступне.
Встановлено, що посадовими особами Головного управління ДФС України у Житомирській області проведено виїзну планову перевірку ДП "Олевський лісгосп АПК" з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.01.2013 р. по 31.12.2015 р., за результатами якої складено акт від 25.08.2016 р. №33/06-30-14-01/05418483 (а.с.12-144, том 1).
Вказаним актом з питань, що оскаржуються позивачем, зафіксовано порушення:
-п.185.1 ст.185, п.186.2 ст. 186, п.187.1 ст.187, п.195.1 ст.195, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI ( зі змінами і доповненнями) в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість на зальну суму 220052 грн. в тому числі : за липень 2014 р. - в сумі 27707 грн.; за серпень 2014 р. - в сумі 49260 грн., за вересень 2014 р. - в сумі 32703 грн., за жовтень 2014 р. - в сумі 7473 грн., за листопад 2014 р. - в сумі 22479 грн., за грудень 2014 р. - в сумі 21155 грн., за січень 2015 в сумі - 1098 грн., за лютий 2015 р. - 3062 грн., за березень 2015 р. - в сумі 8573 грн., за квітень 2015 р. - в сумі 10494 грн., за травень 2015 р. - в сумі 895 грн., за червень 2015 р. - в сумі 8978 грн., за липень 2015 р. - в сумі 6224 грн., за вересень 2015 р. в сумі 14828 грн., за грудень 2015 р. - в сумі 5123 грн.
На підставі виявлених порушень, 06.09.2016 р. податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення №0001041401, яким платнику збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 220052 грн. та застосовані штрафні санкції в сумі 55013 грн. Не погоджуючись із прийнятими рішеннями, позивач оскаржив його до суду в частині визначеного додаткового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 150354 грн. та штрафної санкції, що припадає на таку суму донарахування в розмірі 37588,50 грн.
Як вбачається із акту перевірки, підставою для прийняття оспорюваного рішення є наступні висновки податкового органу.
Встановлено, що ДП "Олевське лісове господарство АПК" на протязі перевіреного періоду здійснював експортні поставки товарів на адресу покупця нерезидента - фірми "ZORTEX BUSINESS LLP", що була зареєстрована за адресою WORLD TRADE CENTRE TOWER 42.25 OLD BROAD STREET, LONDON EC2N 1HQ UNITED KINGDOM. Відповідно до отриманої податкової інформації (лист ДФСУ Головного управління ДФС у Житомирській області вх.№ 1006/8 від 28.04.2015, лист Міністерства закордонних справ України від 24.02.2015 № 630/17-200-490) в ході проведення перевірки встановлено, що фірма "ZORTEX BUSINESS LLP", адреса реєстрації - WORLD TRADE CENTRE TOWER 42.25 OLD BROAD STREET, LONDON EC2NHQ UNITED KINGDOM була ліквідована 15.07.2014.(а.с. 36 т.1) На підставі вищезазначеного, податковим органом було зроблено висновок, що оскільки товар позивача у липні-грудні 2014 року відвантажувався на адресу покупця, який було ліквідовано, відтак вантажно - митні декларації не можуть бути підтвердженням експорту товару, внаслідок чого відсутні і підстави для застосування нульової ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з поставками. В результаті зазначеного, ДП "Олевське лісове господарство АПК" занижено податкове зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету, на загальну суму податку на додану вартість 150354 грн.
Проте суд не погоджується з такими висновками Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, виходячи із наступного.
Встановлено, що між позивачем (Продавець) та фірмою "ZORTEX BUSINESS LLP" Великобританія (Покупець) укладено контракт №28/2014 ОС від 30.12.2013 (а.с.174 - 175 т.1), також протягом 2014 року укладались доповнення до нього.
У відповідності до п. 1.1 контракту, Продавець продає, а Покупець придбаває (відповідно до Правил ІНКОТЕРМС в ред. 2010 р.) пиловник сосновий у кількості 5000 м.куб.
За змістом положень наведеного контракту, ціна на товар встановлюється в дол. США/м. куб на умовах FCA. Загальна сума контракту складає 219 000 дол.США. Платежі за поставлену партію товару (100% передоплата) здійснюється в доларах США шляхом банківського перерахунку на валютний рахунок продавця. Всі витрати і збори щодо здійснення перерахунку валюти, пов'язані з виконанням даного контракту оплачуються продавцем. Передбачено, що з кожною машиною товару продавець надає покупцю повний комплект супровідних документів.
Позивач в період з 15.07.2014 р. по 31.12.2014 р. на виконання контракту №28/2014 ОС від 30.12.2013 експортував на користь фірми "ZORTEX BUSINESS LLC", Лондон, Великобританія, лісопродукцію на суму 751768, 11 грн., в т. ч. за кожною з вантажно-митних декларацій:
ВМД № 003870 від 18.07.2014р. на загальну суму 2099,62 дол.США / 24606,94грн.;
ВМД № 003863 від 18.07.2014р. на загальну суму 4047,11 дол.США / 47430,95грн.;
ВМД № 004004 від 27.07.2014р. на загальну суму 3790,92 дол.США / 44553,91грн.;
ВМД № 004042 від 29.07.2014р. на загальну суму 1850,30 дол.США / 21941,57грн.;
ВМД № 004099 від 01.08.2014р. на загальну суму 3974,46 дол.США / 48080,03грн.;
ВМД № 004184 від 08.08.2014р. на загальну суму 3276,27 дол.США/ 40817,56грн.;
ВМД № 005865 від 13.08.2014р. на загальну суму 1900,64 дол.США / 24973,14грн.;
ВМД № 004523 від 25.08.2014р. на загальну суму 570,91 дол.США / 7630,46грн.;
ВМД № 006344 від 29.08.2014р. на загальну суму 3549,10 дол.США / 47690,97грн.;
ВМД № 004670 від 30.08.2014р. на загальну суму 5667,44 дол.США / 77109,92грн.;
ВМД № 006512 від 04.09.2014р. на загальну суму 405,22 дол.США /5077,82рн.;
ВМД № 004834 від 06.09.2014р. на загальну суму 673,85 дол.США/ 8640,24грн.;
ВМД № 06746 від 11.09.2014р. на загальну суму 5315,43 дол.США / 68844,35грн.;
ВМД № 004976 від 12.09.2014р. на загальну суму 1423,85 дол.США / 18476,73грн.;
ВМД № 005276 від 26.09.2014р. на загальну суму 4131,14 дол.США / 53500,63грн.;
ВМД № 005301 від 27.09.2014р. на загальну суму 695,48 дол.США / 8977,81грн.;
ВМД№ 005587 від 11.10.2014 р. на загальну суму 1732,50 дол.США / 22435,91грн.;
ВМД № 006137 від 31.10.2014р. на загальну суму 1152,46 дол.США/ 14927,57грн.;
ВМД № 006503 від 12.11.2014р. на загальну суму 2320,67 дол.США / 36600,13грн.;
ВМД № 006782 від 21.11.2014р. на загальну суму 4437,71 дол.США/ 67213,85грн.;
ВМД № 008952 від 02.12.2014р. на загальну суму 315,08 дол.США / 4743,97грн.;
ВМД № 007216 від 06.12.2014р. на загальну суму 3729,60 дол.США / 57493,65грн.
Факт реального постачання позивачем товарів на користь фірми "ZORTEX BUSINESS LLC" підтверджено вказаними митними деклараціями, товаро - транспортиними накладними, специфікаціями-накладними та іншими належним чином оформленими первинними документами, які в цілому у повній мірі відображають зміст господарських операцій та їх вартісні показники.
Під час оподаткування вказаних операцій позивачем застосовано нульову ставку податку на додану вартість.
За змістом пункту 185.1 статті 185 ПК України, об'єктом оподаткування податку на додану вартість є операції платників податку з вивезення товарів за межі митної території України.
У відповідності до п. 187.1 ст. 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
В силу приписів п. 193.1 ст. 193 ПК України ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: 20 відсотків; 0 відсотків; 7 відсотків.
Згідно зі пп. 195.1.1 (а) п. 195.1 ст. 195 ПК України, за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту. Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.
У відповідності до статті 82 Митного кодексу України, експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення.
Частиною 2 статті 83 згаданого Кодексу визначено, що для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів у митному режимі експорту, документи на такі товари; сплатити митні платежі, якими відповідно до закону обкладаються товари під час вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту; виконати вимоги щодо застосування передбачених законом заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; у випадках, встановлених законодавством, подати органу доходів і зборів дозвіл на проведення зовнішньоекономічної операції з вивезення товарів у третю країну (реекспорт).
Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що необхідною умовою застосування платником податків нульової ставки ПДВ є фактичне вивезення товару за межі митної території України та оформлення необхідних документів на підтвердження фактичного виконання експортної операції.
Згідно ч.2,3,6 ст. 264 Митного кодексу України, митна декларація та інші документи подаються органу доходів і зборів в електронному вигляді з дотриманням вимог цього Кодексу або на паперових носіях. Митна декларація на паперовому носії супроводжується її електронною копією. Разом з митною декларацією органу доходів і зборів подаються рахунок або інший документ, що визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, - декларація митної вартості. Відомості про документи, визначені частиною третьою статті 335 цього Кодексу, зазначаються декларантом або уповноваженою ним особою у встановленому порядку в митній декларації. На вимогу органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати органу доходів і зборів оригінали таких документів або засвідчені в установленому порядку їх копії, якщо законодавством не передбачено подання оригіналів.
Дата та час подання митної декларації фіксується органом доходів і зборів шляхом її реєстрації, у тому числі з використанням інформаційних технологій. Орган доходів і зборів не має права відмовити в реєстрації митної декларації.
Митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою органу доходів і зборів, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо), у тому числі з використанням інформаційних технологій.
Відповідно до ч.6 ст. 269 Митного кодексу України, якщо товари, транспортні засоби комерційного призначення, оформлені за декларацією для вивезення за межі митної території України, не перетнули державний кордон України протягом 180 днів, митний орган визнає цю митну декларацію недійсною. Зазначений строк може бути зменшений за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи.
Вимоги до оформлення і використання митних декларацій, на підставі яких декларуються товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України підприємствами, та інші товари, що відповідно до законодавства України декларуються шляхом поданням митної декларації, передбаченої для підприємств, а також порядок внесення змін до митних декларацій, їх відкликання та визнання недійсними визначає Положення про митні декларації, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450 "Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій".
У відповідності до п.п. 39, 41 вказаного Положення, визнання митної декларації недійсною здійснюється митним органом, яким її оформлено. Визнання митної декларації недійсною здійснюється посадовими особами митного органу шляхом внесення відповідних записів та відміток до митної декларації на паперовому носії та її електронної копії або до електронної митної декларації.
Матеріалами справи підтверджено, що митні декларації оформлені належним чином, на них проставлені відповідні відмітки посадових осіб митниці. При цьому жодна митна декларація на поставку позивачем товару контрагенту - нерезиденту не була визнана недійсною, що свідчить на користь висновку про правомірність формування позивачем податкового зобов'язання з податку на додану вартість у перевіреному періоді. ( а.с.213 - 239, т.1)
Щодо переконання Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області стосовно ліквідації фірми "ZORTEX BUSINESS LLP", що є підставою для висновків про відсутність господарських операцій, суд зазначає наступне.
В акті перевірки зазначено, що відповідно до отриманої податкової інформації, листа Міністерства закордонних справ України від 24.02.2015 № 630/17-200-490, з'ясовано, що фірма "ZORTEX BUSINESS LLP" ліквідована 15.07.2014.
Так, статтею 2 Закону України "Про міжнародне приватне право" встановлено, що цей Закон застосовується до таких питань, що виникають у сфері приватноправових відносин з іноземним елементом:
1) визначення застосовуваного права;
2) процесуальна правоздатність і дієздатність іноземців, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб;
3) підсудність судам України справ з іноземним елементом;
4) виконання судових доручень;
5) визнання та виконання в Україні рішень іноземних суді
Згідно зі частинами 1, 2 статті 25 Закону України "Про міжнародне приватне право", особистим законом юридичної особи вважається право держави місцезнаходження юридичної особи. Для цілей цього Закону місцезнаходженням юридичної особи є держава, у якій юридична особа зареєстрована або іншим чином створена згідно з правом цієї держави.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про міжнародне приватне право", цивільна правоздатність та дієздатність юридичної особи визначається особистим законом юридичної особи.
За змістом підпункту 14.1.122. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України, нерезиденти - це: а) іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України; б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні; в) фізичні особи, які не є резидентами України.
Згідно пункту 103.4 статті 103 Податкового кодексу України, підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 і 103.6 цієї статті, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.
Підпунктом (і) пункту 1 статті 3 Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна від 10.02.1993 (набрала чинності 11.08.1993) термін "компетентний орган" означає, у відношенні Сполученого Королівства, Управління внутрішніх доходів або його повноважного представника, і, у відношенні України, Міністерство фінансів України або його повноважного представника.
Відповідно до частини 1 статті 4 Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, для цілей цієї Конвенції термін "резидент однієї Договірної Держави" означає особу, яка за законодавством цієї Держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі місця проживання, постійного місця перебування, місця знаходження керівного органу, місця реєстрації або будь-якого аналогічного критерію; цей термін, разом з тим, не включає будь-яку особу, яка підлягає оподаткуванню в цій Державі, тільки якщо ця особа одержує доходи або приріст вартості майна з джерел у цій Державі.
Згідно пункту 103.5 статті 103 Податкового кодексу України, довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.
Проаналізувавши наведені норми, суд дійшов висновку, що посилання відповідача на лист Міністерства закордонних справ України від 24.02.2015 №630/17-200-490 як на безумовний доказ ліквідації компанії "ZORTEX BUSINESS LLP" є необґрунтованими.
Разом з тим, у матеріалах справи міститься протокол позачергових зборів партнерів Компанії "ZORTEX BUSINESS LLP" від 14.07.2014, де зазначено, що відбулась зміна реєстраційної адреси компанії в межах однієї країни - Об'єднане Королівство Великобританія з Англії WORLD TRADE CENTRE TOWER 42 25 OLD BROAD STREET LONDON England EC2N 1HQ United Kingdom на Шотландія: Suite 20 12 South Bridge Edinburg Scotland EH1 1DD United Kingdom.
Також, матеріалах справи міститься лист директора компанії "ZORTEX BUSINESS LLP" від 27.04.2015 року, де зазначено, що відповідно до протоколу позачергових зборів партнерів Компанії "ZORTEX BUSINESS LLP" дійсно відбулась зміна реєстраційної адреси, діючий реєстр підприємств у Великобританії підтверджує і констатує, що дана компанія має активний статус, є діючою та працює в повному режимі.
При цьому, факт реального постачання товару фірмі "ZORTEX BUSINESS LLP", відповідно до контракту №28/2014 ОС від 30.12.2013 підтверджується первинними документами встановленої форми. Долучені позивачем документи мають усі необхідні реквізити та відомості, у повній мірі відображають зміст господарських операцій, і підстав ставити під сумнів їх достовірність у суду немає.
Про правомірність взаємовідносин із компанією "ZORTEX BUSINESS LLP" свідчить й те, що після 15.07.2014 дану компанію обслуговували іноземні банки, а митні органи України, після виконання усіх належних митних процедур, здійснювали митне оформлення вантажів та випускали їх за межі території України. Митна служба України без жодних заперечень здійснювала митне оформлення вантажів для компанії "ZORTEX BUSINESS LLP" як до, так і після 15.07.2014, що підтверджено долученими до матеріалів справи копіями вантажно-митних декларацій.
За таких обставин суд зазначає, що твердження відповідача про ліквідацію "ZORTEX BUSINESS LLP" не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце.
Досліджуючи вантажно - митні декларації, відповідно до яких позивачем було відвантажено партії лісопродукції фірмі "ZORTEX BUSINESS LLP", оформлені з дотриманням усіх правил, встановлених Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа.
Представник відповідача в судовому засіданні проти фактів реального перетину кордону України кожною з партій товарів за такими вантажно - митними деклараціями жодних заперечень не навів.
Суд акцентує увагу, що визнання митної декларації недійсною, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450 "Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій" здійснюється митним органом, яким її оформлено.
У ході судового розгляду справи з'ясовано, що жодна вантажно - митна декларація на поставку позивачем товару фірмі "ZORTEX BUSINESS LLP" не була визнана недійсною, що свідчить на користь висновку про правомірність формування позивачем податкового зобов'язання з податку на додану вартість у перевіреному періоді.
Зважаючи на те, що під час судового розгляду справи встановлено реальність господарських операцій позивача з фірмою "ZORTEX BUSINESS LLP", суд вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області від 06.09.2016 р. №0001041401 в частині збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 150354,00 грн. та в частині застосування штрафної (фінансової) санкції на суму 37588,50 грн.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, суду не надав.
За наведених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги Дочірнього підприємства "Олевський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 86, 94, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Позовні вимоги Дочірнього підприємства "Олевський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області №0001041401 від 06.09.2016 р. в частині визначення платнику додаткового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 150354 грн. та застосування штрафної (фінансової) санкції в сумі 37588,50 грн.
Стягнути на користь Дочірнього підприємства "Олевський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області 4198,00 грн. сплаченого судового збору.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя С.В. Черноліхов
Повний текст постанови виготовлено: 07 листопада 2016 р.