ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
07 вересня 2016 року м. Київ К/800/23749/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши
касаційну скаргу Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області
на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 28.05.2015
ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2015
у справі № 806/224/15 Житомирського окружного адміністративного суду
за позовом Міського споживчого товариства
до Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
31.08.2016 (згідно поштового штампу на конверті) Новоград-Волинська ОДПІ звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на вказані судові рішення.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з частиною 2 ст. 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Згідно з частиною 4 ст. 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Касаційна скарга подана з порушенням строку, встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, подане відповідачем клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження є необґрунтованим, а вказані в ньому підстави для поновлення строку - неповажними. Як на підставу пропуску строку на касаційне оскарження відповідач посилається на відсутність та не передбачення у кошторисі коштів на сплату судового збору, а також необхідністю захисту державних інтересів. При цьому, ОДПІ вказує, що зверталась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на ці судові рішення, яку ухвалою від 03.11.2015 було повернуто з підстав невиконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 16.10.2015 про залишення касаційної скарги без руху з підстав відсутності доказів сплати судового збору. Однак, вказані ОДПІ причини не пояснюють значний строк очікування з повторним поданням касаційної скарги на оскаржувані судові рішення, оскільки з часу постановлення ухвали Вищого адміністративного суду України від 03.11.2015 про повернення касаційної скарги до дати повторного звернення до Вищого адміністративного суду України минуло майже 9 місяців.
Посилання ОДПІ у касаційній скарзі на необхідність захисту інтересів Держави в цій адміністративній справі не може бути оцінено як підстава для поновлення процесуального строку, встановленого частиною 2 ст. 212 КАС України, оскільки це не відповідає принципу рівності учасників адміністративного процесу перед законом і судом, встановленого пунктом 3 ст. 7 КАС України.
Керуючись ст.ст. 165, 212, 214 КАС України,
УХВАЛИВ:
1. Залишити касаційну скаргу Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 28.05.2015 та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2015 без руху.
2. Встановити відповідачу строк тридцять днів з моменту отримання даної ухвали для усунення недоліків в касаційній скарзі.
Суддя /підпис/ Є.А. Усенко