ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
04 листопада 2016 р.справа № 233/2874/16-а
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Васильєва І.А. розглянувши апеляційну скаргу Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 12 серпня 2016 року по справі № 233/2874/16-а за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
02 листопада 2016 року на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 233/2874/16-а разом із апеляційною скаргою Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 12 серпня 2016 року по справі № 233/2874/16-а (арк. справи 41-44).
Разом з апеляційною скаргою апелянт надіслав клопотання про звільнення від сплати судового збору обґрунтувавши його тим, що ставку судового збору за подання позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення не встановлено Законом № 3674-VI, а також ч. 5 ст. 288 КУпАП (арк. справи 45-46).
Згідно вимог частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 3 частини 1 статті 288 КУпАП встановлено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено, зокрема, іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 4 статті 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Тобто, особливостями за даною категорією справ про оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності, встановленими КУпАП, є звільнення особи, яка оскаржила таку постанову, від сплати державного мита (судового збору).
Крім цього, згідно з висновками постанови Пленуму ВАСУ від 23 січня 2015 року № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у розрізі статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення в співвідношенню до ЗУ «Про судовий збір» необхідно виходити з того, що норми частини 4 статті 288 КУпАП є спеціальними нормами порівняно з нормами Закону України про судовий збір.
Таким чином, стаття 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення відсилає до Кодексу адміністративного судочинства України тільки у частині порядку розгляду таких категорій справ, тому у даному випадку апелянт повинен сплачувати судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, оскільки у відповідності до вказаних вище норм звільняється від сплати судового збору тільки особа, що оскаржує постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, тобто позивач.
Мінімальна заробітна плата встановлена статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 року та складає 1 378 гривень, від розміру якої й справляється судовий збір.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову майнового характеру встановлюються ставки судового збору в розмірі 1 відсотку позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, у даному випадку у розмірі 551,20 грн.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином апелянт повинен сплатити судовий збір у розмірі 606,32 грн.
Частиною 5 статті 189 КАС України встановлено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Вiдповiдно до частини 1 статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення i встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається ocoбi, що звернулась iз позовною заявою.
Підсумовуючи вищезазначене, апелянту під час усунення недоліків апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 606,32 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів: Краматор.УК/м Краматорськ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944338; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій обл.; код банку отримувача (МФО) 834016; рахунок отримувача 31211206781059; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу Судовий збір, за апеляційною скаргою Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 12 серпня 2016 року по справі № 233/2874/16-а.
Крім того постанова прийнята 12 серпня 2016 року у відкритому судовому засіданні, а апеляційну скаргу подано апелянтом тільки 08 жовтня 2016 року. Клопотання про поновлення апелянту строку на апеляційне оскарження рішення не заявлено, як і не надані суду докази отримання судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 12 серпня 2016 року по справі № 233/2874/16-а, - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Суддя Васильєва І.А.