Ухвала суду № 62479583, 03.11.2016, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
03.11.2016
Номер справи
234/16583/16-к
Номер документу
62479583
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/16583/16-к

Провадження № 1-кс/234/5405/16

У Х В А Л А

про призначення позапланової виїзної ревізії

03 листопада 2016 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:

слідчого судді Лутай А.М.

при секретарі Пагуліч Д.Г.

за участю слідчого Губенко А.М.

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції України в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної ревізії по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №42015050000000724 від 23 грудня 2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. ст.367, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Сстарший слідчий СУ ГУ Національної поліції України в Донецькій області підполковник поліції ОСОБА_1 02.11.2016р звернулася до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення працівниками органів Державної фінансової інспекції у Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717), розташованого за адресою: Донецька область, Лиман, вул.Чапаєва, буд. 1 «А».

Клопотання мотивує тим, що третім слідчим відділом слідчого управління прокуратури Донецької області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015050000000724 від 23 грудня 2015 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.367, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України.

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що ДП «Краснолиманське лісове господарство» провело процедуру відкритих торгів на закупівлю 7 одиниць лісопатрульних комплексів на базі «Nissan Pick Up NP 300.

На підставі протоколу засідання комітету з конкурсних торгів ДП «Краснолиманське лісове господарство» щодо акцепту пропозицій конкурсних торгів, згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» №24 від 21.09.2015р, акцептовано пропозицію ТОВ «Н моторс ЮГ» з ціною 4999987,20 грн., яка визнана найбільш економічно вигідною. Договір закупівлі укладено 12.10.2015р. Грошові кошти перераховано продавцю, автомобілі надійшли на підприємство.

В той же час членами комісії з конкурсних торгів, під час їх проведення, не взято до уваги, що пропозиція ТОВ «Н моторс ЮГ» на час її прийняття, залишилась єдиною, тобто до повторної оцінки допущена 1 пропозиція, що згідно з п.5 ст.28, ст.30 п.1 п.п.6 Закону України «Про здійснення державних закупівель» є підставою для відміни торгів.

Таким чином, внаслідок проведення незаконної процедури закупівель безпідставно витрачено 4999987,20грн.

Посадові особи ДП «Краснолиманське лісове господарство» неналежним чином виконали свої службові обовязки через несумлінне ставлення до них. Зазначене призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів у сумі 4999987,20грн., що є тяжкими наслідками для інтересів держави.

Основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань:

1) здійснює державний фінансовий контроль за:

- використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;

- дотриманням законодавства про державні закупівлі;

- діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи;

Територіальні органи Держфінінспекції України виконують покладені на Держфінінспекцію України завдання та функції в межах своїх повноважень на відповідній території.

Відповідно до п.29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.

Згідно положень ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з наведеного переліку обставин, до якого входить:

- надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;

Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Слідчий зазначає, що в ході досудового розслідування встановлено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження та потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи державної установи Державного підприємства «Краснолиманське лісове господарство».

Таким чином, під час розслідування кримінального провадження виникла необхідність у призначенні та проведенні співробітниками Державної фінансової інспекції в Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717), розташованого за адресою: Донецька область, Лиман, вул.Чапаєва, буд.1 «А», за період часу з 01.09.2015р до 31.01.2016р, строком на 15 робочих діб, починаючи з 15 листопада 2016 року до 05 грудня 2016 року включно.

Інформація, яка може бути здобута внаслідок проведення ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо.

Виходячи з викладеного, з метою всебічного, повного, і неупередженого дослідження та встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність в проведенні виїзної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717) за період з 01.09.2015р до 31.01.2016р, строком на 15 робочих діб, починаючи з 15 листопада 2016 року до 05 грудня 2016 року включноз наступних питань:

1.Дотримання чинного законодавства службовими (посадовими) особами ДП «Краснолиманське лісове господарство», щодо проведення державних закупівель (тендерів), а саме під час проведення у вересні 2015 року відкритих торгів на закупівлю 7 одиниць лісопатрульних комплексів на базі «Nissan Pick Up NP 300, зокрема:

-в ході оприлюднення інформації про закупівлю (відповідно до ст.10 ЗУ «Про державні закупівлі»);

-в ході розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів ( відповідно до ст. 28 ЗУ «Про державні закупівлі»);

-в ході прийняття рішення, щодо відхилення/прийняття пропозиції учасника конкурсних торгів;

-в ході акцепту пропозиції одного із учасників конкурсних торгів;

2.Відповідність документів у складі пропозиції переможців конкурсних торгів кваліфікаційним критеріям, визначених в документації конкурсних торгів, а також повна їх наявність.

3.Відповідність умов, укладених за результатами тендерів, договорів, чинному законодавству та умовам тендерної документації.

4.Відповідність якісних характеристик предмету договору, які зазначені в його умовах, фактичному виконанню таких умов (в частині якості товару, виконання строків його поставок тощо).

5.Законність використання державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильність визначення потреб у бюджетних коштах та підстав у їх отриманні та взятті фінансових зобовязань.

6.Чи є ознаки завищення цін (вартості) товарів (робіт, послуг), придбаних (вироблених) під час проведення конкурсних торгів на закупівлю 7 одиниць лісопатрульних комплексів на базі «Nissan Pick Up NP 300.

7.Чи призвели дії службових (посадових) осіб ДП «Краснолиманське лісове господарство» з використання бюджетних коштів до нанесення державі економічних збитків, яка їх сума та хто конкретно зі службових (посадових) осіб несе за це відповідальність.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого, розглянувши матеріали додані до клопотання, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно доп.4 ч.2 ст.40 КПК України, слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлений в Законі України«Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:

1) підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;

2) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

3) проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;

4) у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;

5) у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Обмеження у підставах проведення ревізій, визначені цим Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться на звернення підконтрольної установи, або ревізії, що проводяться після повідомлення посадовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, про підозру у вчиненні ними кримінального правопорушення відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчим доведено, що встановлення вказаних обставин є необхідним для прийняття законного рішення та встановлення істини у провадженні (що є єдиною та достатньою підставою для призначення ревізії у кримінальному провадженні), та можливо тільки із залученням відповідних спеціалістів Державної фінансової інспекції в Донецькій області у межах проведення позапланової виїзної фінансово-господарської ревізії. Інформація, яка може бути здобута внаслідок проведення ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, та може бути використана у якості доказів, тому клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.40 КПК України, п.5 ч.5 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993р № 2940-XII, із змінами та доповненнями від 16.10.2012р №5463-У1, «Порядком проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією України», затвердженим Постановою КМУ № 550 від 20.04.2006 року, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції України в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної ревізії по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №42015050000000724 від 23 грудня 2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. ст.367, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення працівниками органів Державної фінансової інспекції у Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717), розташованого за адресою: Донецька область, Лиман, вул. Чапаєва, буд. 1 «А» за період часу з 01.09.2015 до 31.01.2016 року, строком на 15 робочих діб, починаючи з 15 листопада 2016 року до 05 грудня 2016 року включно.

На вирішення позапланової ревізії поставити наступні питання:

1.Дотримання чинного законодавства службовими (посадовими) особами ДП «Краснолиманське лісове господарство», щодо проведення державних закупівель (тендерів), а саме під час проведення у вересні 2015 року відкритих торгів на закупівлю 7 одиниць лісопатрульних комплексів на базі «Nissan Pick Up NP 300, зокрема:

-в ході оприлюднення інформації про закупівлю (відповідно до ст.10 ЗУ «Про державні закупівлі»);

-в ході розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів ( відповідно до ст. 28 ЗУ «Про державні закупівлі»);

-в ході прийняття рішення, щодо відхилення/прийняття пропозиції учасника конкурсних торгів;

-в ході акцепту пропозиції одного із учасників конкурсних торгів;

2.Відповідність документів у складі пропозиції переможців конкурсних торгів кваліфікаційним критеріям, визначених в документації конкурсних торгів, а також повна їх наявність.

3.Відповідність умов, укладених за результатами тендерів, договорів, чинному законодавству та умовам тендерної документації.

4.Відповідність якісних характеристик предмету договору, які зазначені в його умовах, фактичному виконанню таких умов (в частині якості товару, виконання строків його поставок тощо).

5.Законність використання державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильність визначення потреб у бюджетних коштах та підстав у їх отриманні та взятті фінансових зобовязань.

6.Чи є ознаки завищення цін (вартості) товарів (робіт, послуг), придбаних (вироблених) під час проведення конкурсних торгів на закупівлю 7 одиниць лісопатрульних комплексів на базі «Nissan Pick Up NP 300.

7.Чи призвели дії службових (посадових) осіб ДП «Краснолиманське лісове господарство» з використання бюджетних коштів до нанесення державі економічних збитків, яка їх сума та хто конкретно зі службових (посадових) осіб несе за це відповідальність.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_2