Ухвала суду № 62471982, 03.11.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2016
Номер справи
537/2766/16-а
Номер документу
62471982
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2016 р.Справа № 537/2766/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Зеленського В.В.

Суддів: П'янової Я.В. , Чалого І.С.

за участю секретаря судового засідання Городової А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 13.09.2016р. по справі № 537/2766/16-а

за позовом ОСОБА_1

до Головного Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про визнання протиправним розпорядження, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

20.05.2016 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якому просив:

- визнати недійсним розпорядження відповідача №12 від 12.04.2016 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконати постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року в справі за його позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання розглянути заяву про перерахунок пенсії;

- зобов'язати відповідача виконати перерахунок пенсії на підставі довідки № 4/6750 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012 року, виданої управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Полтавській області, відповідно до вимог ч.2,3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та провести відповідні виплати з 01.04.2012 року;

- судові витрати покласти на Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Постановою Крюківського районного суду м. Кременчука від 13.09.2016 року по справі № 537/2766/16-а в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним розпорядження, зобов'язання вчинити дії відмовлено.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив суд апеляційної інстанції:

- скасувати розпорядження відповідача №12 від 12.04.2016 року;

- скасувати постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 13.09.2016 року, як незаконну та помилково прийняту;

- прийняти нову постанову про виконання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області постанови Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року за розглядом заяви ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок пенсії з 01.07.2012 року, у відповідності ч. 2,3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік;

- судові витрати покласти на Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що постанову винесено з порушенням норм процеуального та матеріального права.

У відповідності до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію з 01.01.1993 року.

22.05.2015 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області з заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідок про грошове утримання посади від 01.01.2008 року та 01.04.2012 року, п. 23 та 24 Постанови правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року та ч. 2 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою просив комісійно розглянути дану заяву.

Листом від 09.06.2015 року за вих. 85/Г-03 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області ОСОБА_1 надані розрахунки розміру виплачуваної пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які проведено із грошового забезпечення 3 863 грн. 16 коп. та складаються з 1250 грн. - посадового окладу; 125 грн. - підвищення посадового окладу; 125 грн. - окладу за військове звання; 600 грн. - 40% надбавки за вислугу років; 966 грн. - 46 % надбавки за особливо важливі завдання; 797 грн. 16 коп. - 26% премії. Крім того, до основного розміру пенсії нараховано - 62 грн. 58 коп. надбавки як дитині війни; 1189 грн. 85 коп. - підвищення відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 "Про збільшення розміру пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; 41 грн. 06 коп. - доплати до розміру пенсії зафіксованої індексації.

14.07.2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання розглянути заяву про перерахунок пенсії.

Постановою Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року, яка набрала законної сили, позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено, визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо неналежного розгляду звернення ОСОБА_1 про перерахунок пенсії протиправною та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України Полтавської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік, та прийняти рішення.

На підставі заяви позивача державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області відкрито виконавче провадження ВП №50714795 з приводу примусового виконання вказаної постанови Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 19.11.2015 року.

12.04.2016 року відділом з питань призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області прийнято розпорядження № 12 на виконання рішення Крюківського районного суду м. Кременчука щодо повторного розгляду звернення ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок пенсії, яким відмовлено позивачеві в перерахунку пенсії. Відмова мотивована тим, що ОСОБА_1 на підставі довідки № 4/6750 було проведено перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2012 року № 355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", яка передбачає підвищення до пенсії у відсотковому відношенні до розміру пенсії, а не перерахунок у зв'язку зі зміною розмірів окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області від 25.04.2016 року, виконавче провадження ВП №50714795 з приводу виконання виконавчого листа №537/3175/15а про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік, та прийняти рішення - закінчено на підставі п.8 ч.1 ст.49 Закону України "Про виконавче провадження" (фактичне виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом).

Вказана постанова державного виконавця сторонами не оскаржувалась та на даний час є чинною.

Не погодившись із вищезазначеними діями відповідача, позивач для захисту своїх прав звернувся до суду з адміністративним позовом.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з відсутності правових підстав для задоволення адміністративного позову.

Таким чином суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні позовних вимог позивача у повному обсязі.

Колегія суддів погоджується з даним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Умови, норми і порядок Пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, визначаються Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Преамбулою Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.

Відповідно до статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Процедура перерахунку пенсії, призначеної за вище згаданим Законом та належні для цього підстави, визначено Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Пунктом 1 постанови КМУ №355 встановлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», окрім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.

При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Пунктом 2 Постанови КМУ №355 на Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство інфраструктури, Міністерство надзвичайних ситуацій, Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки, Адміністрацію Державної прикордонної служби, Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державну пенітенціарну службу, Державну податкову службу, Управління державної охорони після набрання чинності цією постановою покладено обов'язок забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та додатків 15, 26, 31, 32, 36 і 37 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» станом на 1 квітня 2012 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393».

Отже, вказаним актом Уряду передбачено підвищення пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», однак із застереженням, що розмір такої пенсії не повинен перевищувати розміру пенсії, обчисленої відповідно до цього Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року №1294 за відповідними посадами військовослужбовців.

Колегія суддів зазначає, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють органи ПФУ.

На виконання Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року № 355 уповноваженим органом Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку від 21.02.2013 року № 4/6750 про розмір грошового забезпечення для проведення підвищення розміру пенсії позивача відповідно до цієї Постанови КМУ, згідно якої станом на 01.04.2012 року грошове забезпечення для проведення перерахунку пенсії складає 6 321 грн. 26 коп. Зазначена довідка складена з урахуванням тих видів грошового забезпечення, які визначені згідно постанови Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року № 1294.

Відповідно до Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року №355 позивачу було підвищено пенсію з 01 липня 2012 року на 11%, з вересня 2012 року на 23 % та з січня 2013 року - на 35% розміру пенсій: з 01.07.2012 р. розмір підвищення склав 373,95 грн., або 11% основного розміру пенсії (3399,58 грн. х 11% = 373,95); з 01.09.2012 р. підвищення пенсії склало 781,90 грн., або 23% основного розміру пенсії (3399,58 х 23% = 781,90) та з 01.01.2013р. - 1189,85 грн. або 35% основного розміру пенсії (3399,58 х 35% = 1189,85).

Отже, відповідачем на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 21.02.2013 року № 4/6750 позивачу було здійснено перерахунок пенсії відповідно до Постанови КМУ від 23 квітня 2012 року №355.

При цьому суд зазначає, що нормативні акти Кабінету Міністрів України обов»язкові до виконання відповідно до ст..117 Конституції України, тому вимога ОСОБА_1 в заяві від 22.05.2015 року про незастосування п.1 Постанови № 355 правомірно не була взята до уваги відповідачем при прийнятті розпорядження № 12 від 12.04.2016 року.

Підставою для перерахунку позивачу пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є зміна Кабінетом Міністрів України розміру хоча б одного із видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців.

Кабінетом Міністрів України не приймалося рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, а відсоткове підвищення розміру пенсії не є підставою для перерахунку пенсії позивачу Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області, оскільки фактично збільшення грошового забезпечення не відбулося.

Посилання позивача на ч. 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону, при цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону, а також на ч.3 вказаної статті, відповідно до якої усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством безпідставні, оскільки Постановою КМУ від 23 квітня 2012 року №355 передбачено підвищення до пенсії у відсотковому відношенні до розміру пенсії, а не перерахунок у зв'язку зі зміною розмірів окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1 врегульовано саме питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за Законом №2262-XII, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей.

Згідно пункту 4 цього Порядку подання документів заяв про переведення з одного виду пенсій та інший, про перерахунок пенсій подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Згідно п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1, на який посилається позивач як на підставу перерахунку пенсії, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Пунктом 24 Порядку встановлено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, при прийнятті розпорядження Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 12 від 12.04.2016 року про відмову в перерахунку пенсії суб'єктом владних повноважень не порушені норми п.23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Факт відсутності посилання в рішенні на положення пунктів 23,24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може бути підставою для визнання такого рішення протиправним.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, діяло виключно на підставі та в межах повноважень, передбачених актами законодавства України.

Стосовно зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконати належним чином постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ст..257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Як вбачається із вказаної постанови Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року, в ній не визначено спосіб, строки і порядок її виконання та на відповідача не було покладено обов»язок щодо забезпечення її виконання.

Ч.4 ст.257 КАС України передбачено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", тобто примусове виконання рішень судів провадиться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначений Законом «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення). Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

З наведеного вбачається, що вказана постанова суду підлягає виконанню в порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі заяви позивача державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області відкрито виконавче провадження ВП № 50714795 з приводу примусового виконання вказаної постанови Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 19.11.2015 року.

Відповідно до постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області від 25.04.2016 року виконавче провадження ВП №50714795 з приводу виконання виконавчого листа №537/3175/15а про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.05.2015 року про перерахунок розміру пенсії з 01.07.2012 року, відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки про грошове забезпечення за 2012 рік, та прийняти рішення - закінчено на підставі п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» (фактичне виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом).

Відповідно до ст..181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Виходячи із положень ст. 181 КАС України та Закону України «Про виконавче провадження» суд може прийняти рішення щодо того, чи в повному обсязі державний виконавець виконав рішення суду у адміністративній справі, за наслідками розгляду адміністративного позову, який поданий в порядку передбаченому ст..181 КАС України.

Колегія суддів зазначає, що вказана постанова державного виконавця сторонами до суду не оскаржувалась, є чинною, а тому відсутні підстави для висновку про те, що постанова Крюківського районного суду м. Кременчука від 19.11.2015 року не виконана.

Враховуючи все викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що вимоги позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконати належним чином постанову Крюківського районного суду м.Кременчука від 19.11.2015 року в справі за його позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання розглянути заяву про перерахунок пенсії задоволенню не підлягають.

Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що постанова Крюківського районного суду м. Кременчука від 13.09.2016 року по справі № 537/2766/16-а відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта - позивача у справі.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 41, 160, 167, 195, 196, 198, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Крюківського районного суду м. Кременчука від 13.09.2016р. по справі № 537/2766/16-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Зеленський В.В.Судді Пянова Я.В. Чалий І.С. Повний текст ухвали виготовлений 04.11.2016 р.