Ухвала суду № 62453897, 23.08.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.08.2016
Номер справи
826/12949/16
Номер документу
62453897
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 серпня 2016 року м. Київ № 826/12949/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_1 до Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.08.2016 відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про:

- визнання відносно позивача факту здійснення правопорушення, визначених порядком надання адресної допомоги особам, що перемістилися із тимчасово окупованої території і районі проведення АТО здійнених посадовою особою Мінсоцполітики, що підпорядковуються наказам Міністра та здійснених посадовими особами Департаменту та Управління,

- визнання факту внесення посадовою особою Мінсоцполітики, що підпорядковується наказам Міністра, до офіційних державних документів завідомо неправдивих відомостей про порядок надання адресної допомоги особам, що перемістилися з тимчасово окупованої території і районі проведення АТО, що заподіяло факт моральної та матеріальної шкоди позивачу,

- визнання факту приховування посадовою особою Мінсоцполітики особливо тяжкого злочину, визнання наявності злочину передбаченого ст. 13, 366, 369, 442 Кримінального кодексу України, що заподіяло факт моральної та матеріальної шкоди позивачу,

- визнання наявності злочину заподіяного посадовими особами Мінсоцполітики, передбаченого ст. 2, 6, 12, 13, 442 КК України, що заподіяло факт моральної та матеріальної шкоди позивачу,

- визнання факту внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів для приховування здійснення геноциду посадовими особами Мінсоцполітики стосовно позивача, що заподіяло факт моральної та матеріальної шкоди позивачу.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Позивачем разом з позовом подане клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" на підставі того, що судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

Однак, суд вважає за необхідне зазначити, що Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року 3674-VI "Про судовий збір" доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір", у якій зазначено, що "Відповідно до частини другої статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Зміст цієї норми вказує на те, що вимозі про відшкодування шкоди передує вимога про встановлення порушення прав, свобод та інтересів позивача. За такого правового врегулювання вимога про відшкодування шкоди не є об'єктом, за який справляється судовий збір. Водночас за вимогу, яка їй передує, такий платіж сплачується.".

Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить вимогу про визнання протиправних рішень, належить сплатити судовий збір за немайнову вимогу, в свою чергу, як вбачається із матеріалів справи позивачем заявлено вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Міністерства соціальної політики України, що заподіяло моральну та матеріальну шкоду позивачу, визнання бездіяльності Міністерства соціальної політики України, що підпорядковується наказу Міністра, по скарзі від 23.05.2016 щодо порушення призначення та виплати щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання - здійснення геноциду посадовими особами Департаменту і управління, що заподіло моральну та матеріальну шкоду.

Судом встановлено, що позивачем не надано суду докази сплати судового збору за немайнову вимогу.

Зважаючи на викладене, на усунення недоліків позовної заяви у справі позивачу необхідно надати оригінал квитанції про сплату судового збору за розгляд заявлених позовних вимог у розмірі 551,20 грн.

Пунктом четвертим ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Зміст даної норми передбачає зазначення позивачем норм законодавства, які порушені особою, до якої пред'явлено вимоги - органом владних повноважень при прийнятті кожного окремого оскаржуваного рішення, вчинення дій (бездіяльності) та подання доказів наявності порушеного права.

Як вбачається з позовної заяви, в якості відповідача у спірних правовідносинах визначено Міністра соціальної політики України Реву А.О., водночас, в прохальній частині позовної заяви позивачем викладено вимоги про протиправним та скасування рішення Міністерства соціальної політики України, що заподіяло моральну та матеріальну шкоду позивачу, проте позивачем не визначено Міністерство соціальної політики України як відповідача у справі, а також не викладено позовних вимог безпосередньо до Міністра соціальної політики України Реву А.О., однак заявлено останнього як відповідача у справі.

Наведена обставина позбавляє можливості вирішити питання щодо персонального складу відповідачів у даній справі, змістовності позовних вимог до кожного з них і наявність доказів на підтвердження вимог до кожного з відповідачів, а також дотримання позивачем вимог Кодексу адміністративного судочинства України при обранні способу захисту порушеного права з огляду на предметну, територіальну і інстанційну підсудність спору і дотримання строку звернення до суду з такими вимогами.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду оригіналу позовної заяви у новій редакції із зазначенням відповідачів (відповідача) та уточненнями позовних вимог стосовно кожного із відповідачів (відповідача) та копії позовної заяви у новій редакції для направлення на адресу відповідачів (відповідача).

Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали:

- позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з визначенням належного відповідача (-ів) у справі та/або уточненими позовними вимогами,

- докази сплати судового збору у розмірі 551, 20 грн. на реквізити Окружного адміністративного суду м. Києва:

УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897

Банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві

Код банку отримувача (МФО) 820019

Рахунок отримувача 31218206784007

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).

Зазначені документи подати до суду з врахуванням положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу строк до 16.09.2016 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Я.І. Добрянська