Постанова № 62444840, 31.10.2016, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
31.10.2016
Номер справи
444/2198/16-п
Номер документу
62444840
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/2198/16-п

Провадження № 3/444/833/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 жовтня 2016 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю правопорушника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС у Львівській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, головного бухгалтера ТОВ "Іва-Плюс", паспорт серії КА № 793169, виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

- за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, працюючи головним бухгалтером ТОВ "Іва-Плюс" вчинила порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, що призвело до порушення п. п.134.1.1 та п. 134.1 ст. 134, п. 189.1, п. 189.5 ст. 189 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI ( із змінами та доповненнями), внаслідок чого занижено податок на прибуток на 2 квартал 2016 року на суму 67500 грн. Своїми діями вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнала, щиро розкаялась, просить суд не накладати суворого стягнення.

Факт вчинення правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи, а саме:

- протоколом № 89 про адміністративне правопорушення серії АА № 035732 від 11.10.2016 року;

- копією акту № 233/13-01-14-02/33429364 від 29.09.2016 року про результати планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Іва-Плюс" з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів ( обовязкових платежів), дотримання вимог валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби за період діяльності з 01.01.2014 року по 30.06.2016 року.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною, оскільки вона вчинила порушення порядку ведення податкового обліку.

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).

Як вбачається із матеріалів даної справи дані правопорушення вчинено в 2 кварталі 2016 року, акт планової виїзної документальної перевірки складено 29.09.2016 року.

Враховуючи вимоги ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Щодо визначення поняття „триваюче правопорушення, то чинне законодавство його не містить. На думку Міністерства юстиції України триваючі правопорушення є проступками, повязаними з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обовязків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. За невиконання вимог чинного законодавства установлено адміністративну відповідальність. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад у разі виявлення таких проступків: відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обовязкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інші правопорушення, повязані з нарахуванням податків і установити, які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних документів). Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).

А тому приходжу до переконання, що дане правопорушення є триваючим.

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше .

Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 є щире розкаяння.

Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .

Санкція ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді штрафу .

Приходжу до переконання, що до правопорушника з врахуванням вище перелічених обставин, доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу .

Відповідно до вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 01.09.2015 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн.. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

Керуючись ст.ст. 27, 163-1 ч.1, 283, 284, 307-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 ( сто сімдесять) гривень 00 коп. в користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, головного бухгалтера ТОВ "Іва-Плюс", паспорт серії КА № 793169, виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого предявлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Зеліско Р. Й.