Постанова № 62430664, 02.11.2016, Слобідський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
02.11.2016
Номер справи
641/8865/16-к
Номер документу
62430664
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Номер провадження №1-кс/641/2155/2016 Справа №641/8865/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2016 року Слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Маньковська О.О., за участю прокурора Хмельницького І. В., секретаря Чкан Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_1, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016221070000156 від 21.09.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_1 про надання доручення співробітникам Державної екологічної інспекції в Харківській області проведення позапланової перевірки ТОВ Магазин «Качановський» (код за ЄДРПОУ 23460879), юридична адреса: м. Харків, проспект Гагаріна, 154, з питань дотримання вимог законодавства України з використання та охорони земель, а також для розрахунку суми збитків, які завдані вказаним підприємством внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

В обґрунтування клопотання прокурор посилалась на те, що Харківською місцевою прокуратурою № 5 проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016221070000156 від 21.09.2016 за ч.3 ст.1971КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами ТОВ Магазин «Качановський» самовільно збудовано прибудови площею 0,0120 га та 0,0045 га до нежитлової будівлі - магазину №9/6, розташованого за адресою: м. Харків, проспект Гагаріна, 154, за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду), чим завдано шкоди охоронюваним державним інтересам.

Відповідно до інформації департаменту територіального контролю Харківської міської ради №3092/0/226-16 від 22.08.2016 рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради №375 від 14.05.1997 між виконавчим комітетом Харківської міської ради та ТОВ Магазин «Качановський» укладено договір на право тимчасового користування землею №1432 від 26.01.1998 площею 0,1526 га по проспекту Гагаріна, 154 у м. Харкові для експлуатації і обслуговування магазину №9/6 строком до 14.05.2022.

Однак, в ході перевірки законності використання ТОВ «Магазин «Качановський» земельної ділянки по проспекту Гагаріна, 154 у м. Харкові встановлені факти самовільного зайняття додаткових земельних ділянок орієнтовними площами 0,0120 га та 0,0045 га.

Разом з цим, відомості стосовно оформлення ТОВ Магазин «Качановський» дозвільних документів для реконструкції обєкту, а також оформлення договору оренди землі під самовільно зайнятті земельні ділянки по проспекту Гагаріна, 154 у м. Харкові у виконавчих органах Харківської міської ради відсутні.

Таким чином, під час проведення позапланової перевірки ТОВ Магазин «Качановський» (код за ЄДРПОУ 23460879), юридична адреса: м. Харків, проспект Гагаріна, 154, Державною екологічною інспекцією у Харківській області зясуванню підлягають наступні питання:

-чи вийшов за межі земельної ділянки відповідно до договору на право тимчасового користування землею від 26.01.1998 №1432 ТОВ «Магазин «Качановський»;

-яку площу земельної ділянки фактично використовує ТОВ «Магазин «Качановський» на момент проведення перевірки;

-в разі підтвердження факту самовільного зайняття земельної ділянки ТОВ «Магазин «Качановський», яку суму збитків заподіяно державі внаслідок вищевказаних дій.

Для повного, всебічного та обєктивного розслідування по даному кримінальному провадженню, а також для розрахунку суми збитків, які завдані посадовими особами вказаного підприємства внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки необхідний фахівець зі спеціальними знаннями для участі у спільній перевірці, що проводиться правоохоронними органами у ТОВ Магазин «Качановський» (код за ЄДРПОУ 23460879), юридична адреса: м. Харків, проспект Гагаріна, 154, з питань дотримання вимог законодавства України з використання та охорони земель, просив суд доручити співробітникам Державної екологічної інспекції в Харківській області проведення позапланової перевірки ТОВ Магазин «Качановський» (код за ЄДРПОУ 23460879), юридична адреса: м. Харків, проспект Гагаріна, 154, з питань дотримання вимог законодавства України з використання та охорони земель, а також для розрахунку суми збитків, які завдані вказаним підприємством внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступного.

Клопотання відповідає вимогамКПК України, належним чином обґрунтоване, прокурором наведено достатньо підстав вважати, що результати перевірки матимуть важливе значення для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до пункту 3 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженогоУказом Президента України від 13 квітня 2011 року № 454/2011, основними завданням Держекоінспекції України є здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно підпункту (н) пункту 4 Положення, Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержаннямпідприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України законодавства щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.

Пунктом 2Постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13.08.2014 року "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами"встановлено, що надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

На підставі ч. 1 ст. 4 Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем

провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або

його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного

нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Вимогами ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності передбачено, підстави для здійснення позапланових заходів визначені частиною 1. Однак, частиною 2 передбачено проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. На підставі положень частини 3 - суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа. Відповідно до частини 4 - строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

Згідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Відповідно до Указу Президента України «Про Положення про Державну екологічну інспекцію України» від 13 квітня 2011 року N 454/2011 Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України (далі - Міністр). Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про використання та охорону земель щодо виконання екологічних вимог при наданні у власність і

користування, в тому числі в оренду, земельних ділянок. Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії.

Згідно до п. п. 2, 4, 5 ч. 6 Указу Президента України «Про Положення про Державну екологічну інспекцію України» від 13 квітня 2011 року N 454/2011 Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право: одержувати інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб; користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами; проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання

приписи, розпорядження.

У звязку з вищенаведеним, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.40,93,132 КПК України,слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_1 про надання доручення співробітникам Державної екологічної інспекції в Харківській області проведення позапланової перевірки ТОВ Магазин «Качановський» задовольнити.

Доручити співробітникам Державної екологічної інспекції в Харківській області проведення позапланової перевірки ТОВ Магазин «Качановський» (код за ЄДРПОУ 23460879), юридична адреса: м. Харків, проспект Гагаріна, 154, з питань дотримання вимог законодавства України з використання та охорони земель, а також для розрахунку суми збитків, які завдані вказаним підприємством внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

Позапланову перевірку провести з 03 листопада 2016 року по 13 листопада 2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

ОСОБА_2 О . Маньковська