ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про відстрочку виконання судового рішення
03 листопада 2016 року № 2а-4011/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хоми О.П.,
з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,
з участю представника заявника Винника В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Управління капітального будівництва Львівської міської ради про відстрочку виконання судового рішення,
в с т а н о в и в :
Управління капітального будівництва Львівської міської ради (далі - УКБ ЛМР) звернулося 18.10.2016 року до суду з заявою про відстрочення на шість місяців виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 27.09.2011 року на підставі виконавчого листа № 2а-4011/09/1370, виданого Львівським окружним адміністративним судом 30.10.2014 року по справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів в сумі 268 289,30 грн. Заява обґрунтована тим, що Управління капітального будівництва є структурним підрозділом Львівської міської ради і утримується за рахунок спецфонду, який утворюється за рахунок відрахувань на утримання служби замовника в розмірі не більше ніж 2,5% від виконання будівельно-монтажних робіт. Тому УКБ ЛМР має можливість проводити виплати лише при оплаті виконаних робіт з міського бюджет. Внаслідок постійного недофінансування УКБ ЛМР виникла численна заборгованість перед підрядними організаціями, заборгованість по заробітній платі та інших платежах.
Представник заявника Винник В.М.в судовому засіданні вимоги заяви підтримав з підстав, викладених у ній. Пояснив, що фінансова ситуація, яка склалася в УКБ ЛМР, утруднює виконання судового рішення №2а-4011/09/1370, яке здійснюється органами Казначейства. Згідно з листом за підписом першого заступника міського голови від 17.10.2016 року № 05-428, питання щодо передбачення видатків для оплати штрафів ІДАБК у Львівській області стане можливим при перегляді міського бюджету м. Львова у І півріччі 2017 року. Просив заяву задовольнити.
Представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України, будучи належним чином попередженим про дату, час і місце розгляду заяви, в судове засідання не з'явився, що в силу положень частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (в редакції чинній на момент звернення до суду з даною заявою) не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, розглянувши заяву та дослідивши матеріали адміністративної справи №2а-4011/09/1370, дійшов висновку про обґрунтованість заяви, виходячи з наступного.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі №2а-4011/09/1370 від 27 вересня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2014 року, задоволено позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області та стягнуто з Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради штраф за порушення у сфері містобудування у розмірі 268 289 грн 30 к. до Державного бюджету України.
30.10.2014 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі №2а-4011/09/1370, згідно з яким боржником є Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, а стягувачем - Державний бюджет України в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.
Ухвалою суду від 18.02.2015 замінено сторони у виконавчому провадженні, відповідно до якої стягувачем є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ЄДРПОУ 37471912, юридична адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 01133), а боржником - Управління капітального будівництва Львівської міської ради (ЄДРПОУ 04056049, юридична адреса: м. Львів, вул. Горбачевського,10, 79044).
Згідно з пунктом 1.4. Положення про управління капітального будівництва Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому від 24.09.2010 № 1276, Управління капітального будівництва Львівської міської ради є юридичною особою, відповідно до чинного законодавства має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства України, штампи і бланки, печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, право набувати майнових і немайнових прав та обов'язків, право виступати позивачем і відповідачем у судах від свого імені.
Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року (у редакції постанови Кабміну від 11.10.2016 року № 699) (далі - Порядок № 845), визначено механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Боржниками в розумінні цього Порядку є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Таким чином, виконання судового рішення №2а-4011/09/1370 здійснюється органами Казначейства.
Відповідно до положень частини першої 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
Судом двічі відстрочувалося виконання постанови від 27.09.2011 з підстав скрутного фінансового становища боржника: 28.04.2015 до 31.12.2015 та 29.12.2015 до 31.12.2016.
Доводи представника заявника щодо наявності обставин, які ускладнюють виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 27.09.2011, підтверджуються матеріалами справи.
Вказані обставини дають підстави вважати, що виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 27.09.2011 про стягнення з УКБ ЛМР штрафу за правопорушення у сфері містобудування є ускладненим, тому суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви, яку слід задовольнити та відстрочити виконання вказаної постанови на 6 (шість) місяців, починаючи з 01січня 2017 року до 30червня 2017 року.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
Заяву задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 27.09.2011 по справі №2а-4011/09/1370 про стягнення з Управління капітального будівництва Львівської міської ради (ЄДРПОУ 04056049, юридична адреса: м. Львів, вул. Горбачевського,10, 79044) до Державного бюджету України штрафу за порушення у сфері містобудування у розмірі 268 289 грн 30 к. на 6 (шість) місяців, починаючи з 01 січня 2017 року до 30червня 2017 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Хома О.П.