8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
03 листопада 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/789/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді:Смішливої Т.В.,
при секретарі судового засідання: Кравцовій Т.О.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про повернення судового збору у справі № 812/789/16 за позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Лисичанськтепломережа" про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться вищевказана заява.
У судове засідання сторони не прибули, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.
Розглянувши заяву позивача про повернення судового збору у справі № 812/789/16 суд приходить до такого.
Відповідно до листа Луганського окружного адміністративного суду від 29.09.2016 вих. № 812/789/16/16395/16 адміністративну справу № 812/789/16 за позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Лисичанськтепломережа" про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість направлено до Донецького апеляційного адміністративного суду для перегляду постанови суду від 07.09.2016 в порядку апеляційного провадження.
Питання про повернення надмірно сплаченого судового збору може бути вирішено судом лише після дослідження матеріалів справи, а саме платіжних документів про його фактичну сплату та уточненої позовної заяви, якою позивач зменшив позовні вимоги.
Відповідно до частини 7 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи те, що статтею 156 КАС України не передбачено можливості зупинення провадження щодо розгляду заяви про повернення судового збору, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону до вказаних правовідносин.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Зважаючи на зазначене, суд вважає за необхідне зупинити розгляд заяви державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про повернення судового збору у справі № 812/789/16 за позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Лисичанськтепломережа" про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість до винесення рішення Донецьким апеляційним адміністративним судом у справі № 812/789/16 та повернення матеріалів справи до Луганського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Зупинити розгляд заяви державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про повернення судового збору у справі № 812/789/16 за позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Лисичанськтепломережа" про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість до винесення рішення Донецьким апеляційним адміністративним судом у справі № 812/789/16 та повернення матеріалів справи до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1